Z redakcyjnej poczty: Chciałam zapytać, czy są jakiekolwiek uregulowania prawne dotyczące podnoszenia kwalifikacji zawodowych i podniesienia uposażena z tego tytułu?

1 min czytania
Aktualności

 

Ukończyłam studia uzyskując tytuł mgr pielęgniarstwa, ukończyłam także kurs kwalifikacyjny, uczestniczę w szkoleniach i konferencjach, dodatkowo jestem członkiem Zespołu do spraw żywienia. Napisałam do Dyrekcji Szpitala w którym pracuję pismo z prośbą o podniesienie uposażenia, ale otrzymałam odpowiedź, że Szpital nie ma pieniędzy.
Czy warto się szkolić i podnosić swoje kwalifikacje zawodowe skoro nie ma to przełożenia na nasze pensje?
Z drugiej strony mamy obowiązek ich podnoszenia zapisany w Ustawie o naszym zawodzie i w Kodeksie Etyki Pielegniarek i Położnych.
Pozdrawiam serdecznie.

Dane teleadresowe autorki korespondencji do wiadomości redakcji Gazety i Portalu


 

Odpowiedź redakcji Portalu i Gazety

 

Zapraszam do lektury artykułu ’Wynagrodzenia a kwalifikacje zawodowe’ z nr 3 Bezpłatnej Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarki i Położnej.

Mariusz Mielcarek

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8006 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne

Pielęgniarki o obowiązku pracy w szpitalu po szkole pielęgniarskiej.

2 min czytania
Praca po LM i studiach Pielęgniarki, które kończyły Liceum Medyczne pracę w zawodzie musiały rozpocząć od dwuletniego okresu pracy szpitalach. „Kiedyś był…
AktualnościOferty pracy

Praca dla "doświadczonej" pielęgniarki.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej poszukuje doświadczonej pielęgniarki, gotowej do podjęcia wyzwań i angażującej się w kompleksową opiekę pacjentów….
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Przewodnicząca związku pielęgniarek o przebiegu debaty nad ustawą OZZPiP.

2 min czytania
Krystyna Ptok, przewodnicząca OZZPiP, o sejmowej debacie na temat projektu ustawy o wynagrodzeniach pielęgniarek Za portalem cowzdrowiu.pl podajemy treść wywiadu, którego udzieliła…
Komentarze