Z redakcyjnej poczty: Czy obecna ustawa o podwyżkach dotyczy również pracowników niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej, które mają kontrakty z NFZ i gdzie ten zapis można znaleźć?

1 min czytania
Aktualności

Czy obecna ustawa o podwyżkach dotyczy również pracowników niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej, które mają kontrakty z NFZ i gdzie ten zapis można znaleźć?
Dziękuję

Odpowiedź redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

Najlepszą odpowiedzią na powyższe pytanie będzie zacytowanie ustawy o przekazaniu środków finansowych świadczeniodawcom na wzrost wynagrodzeń.

USTAWA

z dnia 22 lipca 2006 r.

o przekazaniu środków finansowych świadczeniodawcom na wzrost wynagrodzeń

(Dz. U. Nr 149, poz. 1076)

Art. 1.

1. Ustawa określa zasady przekazania w roku 2006 i 2007 środków finansowych:
  1)  zakładom opieki zdrowotnej wykonującym zadania określone w ich statucie będącym świadczeniodawcami – z przeznaczeniem na wzrost wynagrodzeń;
  2)  grupowym praktykom lekarskim, grupowym praktykom pielęgniarek lub położnych, osobom wykonującym zawód medyczny w ramach indywidualnej praktyki lub indywidualnej specjalistycznej praktyki, będącym świadczeniodawcami oraz świadczeniodawcom, o których mowa w art. 5 pkt 41 lit. b ustawy o świadczeniach.

Wnioski:

Ustawa nie zawęża podmiotów uprawnionych do wzrostu wynagrodzeń do np. publicznych zakładów opieki zdrowotnej. Uprawnione są wszystkie zakłady opieki zdrowotnej, które mają kontrakt z NFZ.

Mariusz Mielcarek

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7703 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiP

Związek pielęgniarek zadbał o inne zawody medyczne. Szkoda, że nie o pielęgniarki z grupy 6 i 5.

2 min czytania
Związek pielęgniarek o projekcie ustawy swojego autorstwa Na konferencji prasowej w dniu 21 marca 2023 roku zorganizowanej przez OZZPiP przedstawiono założenia projektu…
Aktualności

Rewolucyjna terapia falą uderzeniową: Skuteczny sposób na ostrogi piętowe

4 min czytania
Ostrogi piętowe to powszechny stan, który dotyka wielu ludzi, powodując intensywny ból w dolnej części stopy, zwłaszcza podczas chodzenia lub stania. Stan…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiP

Związek pielęgniarek o koniecznej gradacji awansowej.

2 min czytania
Związek pielęgniarek o celu zmiany ustawy o wynagrodzeniach personelu pielęgniarskiego Na konferencji prasowej w dniu 21 marca 2023 roku zorganizowanej przez OZZPiP…
Komentarze