Z redakcyjnej poczty: Pracuję w pogotowiu ratunkowym jako pielęgniarka. Pan dyrektor postanowił podnieść nasze wynagrodzenia o 16- 25%, ale jako dodatek do pensji. Mamy bogato rozwinięty dział administracji i dział techniczny.

1 min czytania
Aktualności

Pracuję w pogotowiu ratunkowym jako pielęgniarka. Wraz z koleżankami i kolegami pracującymi w zespołach wyjazdowych i dyspozytorni wyrażamy swój protest co do niesprawiedliwego podziału pieniędzy przeznaczonych na podwyżki. Pan dyrektor postanowił podnieść nasze wynagrodzenia o 16- 25%, ale jako dodatek do pensji. Mamy bogato rozwinięty dział administracji i dział techniczny, którym przewiduje sie podniesienie uposażenia o 16- 20%. Naszym zdaniem w przypadku tej podwyżki, większe pieniądze należą sie ludziom pracującym bezpośrednio przy chorym, wszak to lekarze i pielęgniarki wywalczyli pieniądze. Chciałabym poznać Wasza opinie na ten temat.

 

Zobacz też:

Podwyżka będzie wypłacana jako dodatek do pensji z oddzielnej listy, a nie podwyżka do pensji zasadniczej! Redakcja Portalu: powołać się na uchwałę Sądu Najwyższego z 2004 roku.

List do redakcji Portalu: W naszym szpitalu zapowiadany przez Dyrektora wskaźnik podwyżki dla naszej grupy zawodowej jest w miarę pozytywny choć liczyliśmy na więcej! Niepokojącym faktem jest jedna kwestia!

Podwyżki wynagrodzeń

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8260 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pozwy pielęgniarek – koszty procesu.

2 min czytania
Koszty procesu w sprawach o nierówne traktowanie w zatrudnieniu pielęgniarek… W dniu dzisiejszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych podnosi kwestię opłat…
Aktualności

Pielęgniarki - pomoc psychologiczna z urzędu.

1 min czytania
Pomoc dla pielęgniarek Zapytaliśmy czytelników pielegniarki.info.pl czy pielęgniarkom i położnym powinna przysługiwać pomoc psychologiczna z urzędu. Temat wzbudził duże poruszenie. Większość odpowiedzi…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Pacjent ocenił pracę pielęgniarek. Zarzuty przedstawił w sądzie.

2 min czytania
Pacjentka w sądzie: wzywane pielęgniarki nie przychodziły. Opiekował się mną mąż. W jednym z uzasadnień do wyroków sądów w 2023 roku, które…
Komentarze