Z redakcyjnej poczty: Pracuję w pogotowiu ratunkowym jako pielęgniarka. Pan dyrektor postanowił podnieść nasze wynagrodzenia o 16- 25%, ale jako dodatek do pensji. Mamy bogato rozwinięty dział administracji i dział techniczny.

1 min czytania
Aktualności

Pracuję w pogotowiu ratunkowym jako pielęgniarka. Wraz z koleżankami i kolegami pracującymi w zespołach wyjazdowych i dyspozytorni wyrażamy swój protest co do niesprawiedliwego podziału pieniędzy przeznaczonych na podwyżki. Pan dyrektor postanowił podnieść nasze wynagrodzenia o 16- 25%, ale jako dodatek do pensji. Mamy bogato rozwinięty dział administracji i dział techniczny, którym przewiduje sie podniesienie uposażenia o 16- 20%. Naszym zdaniem w przypadku tej podwyżki, większe pieniądze należą sie ludziom pracującym bezpośrednio przy chorym, wszak to lekarze i pielęgniarki wywalczyli pieniądze. Chciałabym poznać Wasza opinie na ten temat.

 

Zobacz też:

Podwyżka będzie wypłacana jako dodatek do pensji z oddzielnej listy, a nie podwyżka do pensji zasadniczej! Redakcja Portalu: powołać się na uchwałę Sądu Najwyższego z 2004 roku.

List do redakcji Portalu: W naszym szpitalu zapowiadany przez Dyrektora wskaźnik podwyżki dla naszej grupy zawodowej jest w miarę pozytywny choć liczyliśmy na więcej! Niepokojącym faktem jest jedna kwestia!

Podwyżki wynagrodzeń

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7905 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki - wybory 2023

Premier zastał pielęgniarki w czepkach.

1 min czytania
Premier odwiedził szpital w Pionkach. Zastał tam pielęgniarki… w czepkach Jeden z użytkowników Twittera napisał: Ale ustawka, prawdziwy PRL. Pielęgniarki nie noszą…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarki – wiekopomna propozycja nowej specjalizacji.

2 min czytania
Minister zdrowia powołuje zespół, który ma opracować zmiany w szkoleniach pielęgniarek i położnych Minister zdrowia powołał zespół, który ma „opracować zmiany w…
Aktualności

Opalanie a ryzyko nowotworu skóry: jak uniknąć nadmiernego narażenia na promieniowanie UV?

3 min czytania
Ekspozycja na promieniowanie słoneczne ma niezaprzeczalnie negatywny wpływ na nasze zdrowie. Nie tylko znacząco pogarsza stan skóry, przyspieszając procesy odpowiedzialne za jej…
Komentarze