Zakażony personel. Zamknięto cały szpital.

1 min czytania
AktualnościZakażone pielęgniarki
Zakażony personel. Zamknięto cały szpital.


Zakażenie obsady medycznej

Szanowni Państwo,

w związku ze stwierdzonym zakażeniem COVID-19 wśród personelu medycznego Szpitala Puckiego zmuszeni jesteśmy w dniu dzisiejszym, tj. 18.08.2020r. ‼️ zamknąć Oddział Chirurgii Ogólnej. Wstrzymane zostają również kwalifikacje do zabiegów, przyjęcia w chirurgicznej izbie przyjęć oraz porody rodzinne.

W związku z powyższym, zgodnie z obowiązującymi zaleceniami Powiatowego Inspektora Sanitarnego, wprowadzone zostały odpowiednie procedury dotyczące izolacji, jak również zabezpieczenia ciągłości pracy oddziałów.

Szpital wstrzymuje pracę – zakażenie wśród personelu 

Szanowni Państwo,

w związku ze stwierdzonym ogniskiem epidemicznym oraz objęciem nadzoru i skierowaniem personelu szpitala przez Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Pucku na kwarantannę, na chwilę obecną, nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć obsady personelu medycznego w oddziałach szpitala, poradniach i gabinetach specjalistycznych.  

Aktualnie została wszczęta procedura przekazania Pacjentów do innych placówek.  

➡️ Pacjenci, którzy mieli zaplanowane wizyty w poradniach specjalistycznych (w dniach 21.08 – 31.08) zostaną poinformowani o nowych terminach.  
➡️ Od dnia 21.08.2020 r. wstrzymana zostaje praca laboratorium.  
➡️ Od dnia 21.08.2020 r. wstrzymała zostaje Pracownia TK i RTG  

Zamknięcie placówki przewidywane jest do dnia 31 sierpnia 2020 r.  

– Dział Fizjoterapii | Poradnia Medycyny Pracy (28.08.2020) | Zespoły Ratownictwa Medycznego | Nocna i Świąteczna Opieka Chorych – udziela świadczeń bez zmian.  

Zobacz także: Pielęgniarka zakażona

Liczymy na zrozumienie z Państwa strony. Robiliśmy co mogliśmy… Pomimo wielu obostrzeń, nasze Poradnie i Oddziały pracowały nieprzerwanie od kwietnia 2020r. Kiedy wstrzymywały prace inne placówki – bądź ich oddziały – braliśmy głęboki oddech i z uporem maniaka przypominaliśmy o restrykcjach.  Niestety, sezon wakacyjny i wzrastająca liczba zachorowań nas chwilowo pokonała. Proszę nam wierzyć, wstrzymanie pracy Szpitala to była bardzo trudna decyzja, poprzedzona wieloma konsultacjami. Po raz kolejny podkreślamy, szpital to ludzie… ludzie, którzy na codzień dbają o Państwa zdrowie, teraz sami potrzebują wsparcia.

źródło: Szpital w Pucku – 20 sierpnia 2020 

Wybrał: Mariusz Mielcarek 


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8117 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Umowa o pracę. Kontrakt 55- 65 PLN/godz.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Dom opieki dla seniorów we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują Mieszkania dla Seniorów oraz Centrum Alzheimera poszukuje…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Na kurs specjalistyczny dla pielęgniarek zapisało się ponad 700 osób.

1 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych prezentowanych na stronie internetowej Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie dowiadujemy się, że kurs specjalistyczny, któremu…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka Krystyna Ptok w sejmie: 17 miliardów złotych przetransferowano.

2 min czytania
Czy ustawa o podwyżkach dla pielęgniarek musi być procedowana przez Zespół Trójstronny? Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych w kilku ostatnich artykułach…
Komentarze