Zakażony personel. Zamknięto cały szpital.

1 min czytania
AktualnościZakażone pielęgniarki
Zakażony personel. Zamknięto cały szpital.


Zakażenie obsady medycznej

Szanowni Państwo,

w związku ze stwierdzonym zakażeniem COVID-19 wśród personelu medycznego Szpitala Puckiego zmuszeni jesteśmy w dniu dzisiejszym, tj. 18.08.2020r. ‼️ zamknąć Oddział Chirurgii Ogólnej. Wstrzymane zostają również kwalifikacje do zabiegów, przyjęcia w chirurgicznej izbie przyjęć oraz porody rodzinne.

W związku z powyższym, zgodnie z obowiązującymi zaleceniami Powiatowego Inspektora Sanitarnego, wprowadzone zostały odpowiednie procedury dotyczące izolacji, jak również zabezpieczenia ciągłości pracy oddziałów.

Szpital wstrzymuje pracę – zakażenie wśród personelu 

Szanowni Państwo,

w związku ze stwierdzonym ogniskiem epidemicznym oraz objęciem nadzoru i skierowaniem personelu szpitala przez Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Pucku na kwarantannę, na chwilę obecną, nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć obsady personelu medycznego w oddziałach szpitala, poradniach i gabinetach specjalistycznych.  

Aktualnie została wszczęta procedura przekazania Pacjentów do innych placówek.  

➡️ Pacjenci, którzy mieli zaplanowane wizyty w poradniach specjalistycznych (w dniach 21.08 – 31.08) zostaną poinformowani o nowych terminach.  
➡️ Od dnia 21.08.2020 r. wstrzymana zostaje praca laboratorium.  
➡️ Od dnia 21.08.2020 r. wstrzymała zostaje Pracownia TK i RTG  

Zamknięcie placówki przewidywane jest do dnia 31 sierpnia 2020 r.  

– Dział Fizjoterapii | Poradnia Medycyny Pracy (28.08.2020) | Zespoły Ratownictwa Medycznego | Nocna i Świąteczna Opieka Chorych – udziela świadczeń bez zmian.  

Zobacz także: Pielęgniarka zakażona

Liczymy na zrozumienie z Państwa strony. Robiliśmy co mogliśmy… Pomimo wielu obostrzeń, nasze Poradnie i Oddziały pracowały nieprzerwanie od kwietnia 2020r. Kiedy wstrzymywały prace inne placówki – bądź ich oddziały – braliśmy głęboki oddech i z uporem maniaka przypominaliśmy o restrykcjach.  Niestety, sezon wakacyjny i wzrastająca liczba zachorowań nas chwilowo pokonała. Proszę nam wierzyć, wstrzymanie pracy Szpitala to była bardzo trudna decyzja, poprzedzona wieloma konsultacjami. Po raz kolejny podkreślamy, szpital to ludzie… ludzie, którzy na codzień dbają o Państwa zdrowie, teraz sami potrzebują wsparcia.

źródło: Szpital w Pucku – 20 sierpnia 2020 

Wybrał: Mariusz Mielcarek 


Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8988 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka – nazywają nas: stare, grube, wredne pielęgniary.

2 min czytania
Pielęgniarka – zmieniłam się nie do poznania Publikujemy wypowiedź jednej z pielęgniarek pod postem na fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych. Jestem…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki milczały. Tego doświadczyłam.

6 min czytania
Internety o pielęgniarkach Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych w dniu 21 lipca 2021 roku, opublikowaliśmy tweeta, który dotyczył kwestii zakresu informacji…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka – MZ o zembalowym, w tym na kontraktach.

3 min czytania
Dodatek zembali dla pielęgniarek – spotkanie z dyrektorem departamentu ministerstwa zdrowia W dniu 15 lipca 2021 roku odbyło się spotkanie. Przedstawiciele władz…
Komentarze