Zapomniano, że starsze pielęgniarki też mają i magistra i specjalizacje.

3 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Zapomniano, że starsze pielęgniarki też mają i magistra i specjalizacje.

Zaszeregowanie pielęgniarek i położnych do grup w siatce płac

19 lipca na Facebook’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy post, dotyczący wykształcenia pielęgniarek i położnych, który skutkuje, zaszeregowaniem do poszczególnych grup w nowej siatce płac, która weszła w życie z dniem 1 lipca 2022 r. Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych od wielu tygodni porusza zagadnienie związane z wprowadzaniem w życie tej ustawy o wynagrodzeniach.

Poniżej przytaczamy treść posta.

Zarządzający placówkami medycznymi boją się pielęgniarek wysoko wykształconych, gdyż wyższe wykształcenie = większa świadomość zawodowa odnosząca się do praw i obowiązków na danym stanowisku.

Fakt ten został tylko podkreślony nową ustawą.

Komentarze pielęgniarek i położnych

Post na fanpage’u Portalu dotarł do ponad 24 tys. użytkowników. Poniżej publikujemy wybrane komentarze pielęgniarek i położnych, dotyczące przedmiotowej sprawy.

– Najlepiej dla Pracodawców, to mieć tanią siłę roboczą, ale wiedzę, umiejętności i opiekę dla chorych to na najwyższym poziomie i bez płacenia za wysoki poziom usług pielęgniarskich. Wiele jest osób z magistrem i specjalizacją ze stażem pracy ponad 25 lat. Mówienie tym osobom, żeby szukały nowej pracy, jak im się nie podoba wynagrodzenie, to kolejne upokorzenie starszych pielęgniarek. Starsze pielęgniarki też mają i magistra i specjalizacje. Czy te osoby, które tak były niezadowolone z podziału na grupy teraz już są zadowolone? Dostały wyższe zarobki, zabierając innym? O takim zachowaniu mówiło się “Psy ogrodnika, same nie zjedzą i komuś nie dadzą”.

– Każdy najeżdża na młode pielęgniarki/położne po studiach, pomniejszając ich wartość i do wyrzygania mówiąc jak to trzeba wprowadzać ich do zawodu… Nóż… szok… Te młodziutkie dziewczyny są chłonne wiedzy, dużo potrafią. Potrzebują tylko normalnej koleżanki i wsparcia. Uderzcie się w pierś i przyznajcie, jak czasem archaiczna jest wasza wiedzą i to, co nowe budzi sprzeciw… A te dziewczyny się nie boją… my też od nich się uczymy.

– Żart, to samo mają po liceum medycznym, tylko rozmawiać nie ma z kim. A kto uczy te Panie, po wyższym, praktyki? Minister zdrowia.

– Gdyby ustawą była ustawą, a nie pobożnym koncertem życzeń nikt nie mógłby jej dowolnie interpretować. Ustawa tworzona od lat jest nic nieznaczącym tworem. Jest dowodem na to, że nasi decyzyjni niczego nie potrafią zrobić prawidłowo. I to do nich powinniśmy mieć pretensje. Nie do koleżanek.

– Nasze koleżanki swoim DARCIEM doprowadziły do deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej. Nikomu nie zależy na wykształconej pielęgniarce lub położnej. Poziom 6 dla wszystkich i już.

– Najwyższy czas wykształcenie = płaca godna. Dość na służbę dla pacjenta, lekarzy i innych. Mają rację, nie można walczyć z czasem i ze sobą. Więcej szacunku dla siebie i innych pielęgniarek.

Pielęgniarka: Macie, co chciałyście, same Florencje podporządkowane dyrektorowi…

– Taka świadomość powinna być kształtowane u podstaw, od pierwszych dni nauki.

– Ludzie! Sami kształcicie swoje dzieci i cieszycie się, gdy osiągną sukces… Tu magister, tu licencjat, a w SWOIM środowisku męczycie dzieciaki po magisterium. Wstyd… Czego Wy ludzie chcecie? Uczyć się nieeeeeee, specjalizacja nieeeeeee, pomostówka nieeeeeee… no to co? Macie, co chciałyście, same Florencje podporządkowane dyrektorowi, usłużnie, bierne… BRAWO.

– Czy po studiach czy po SM, LM to samo się umie. Panie po studiach magisterskich i specjalizacji robią to samo w/g takiej samej procedury. Panie magister dużo tylko krzyczą. Czy pani mgr pielęgniarstwa inaczej przelicza dawkę leku niż pielęgniarka z innych grup? Raczej nie, tylko robią większą otoczkę wokół tego co to one nie zrobiły. Narobiły tylko takiego bałaganu, że trzeba kilku pokoleń żeby to naprawić.

– Taka sama praca, taka sama płacą, a za specjalizację, czy studia dodatki, a nie grupy o 2 tys. wyższe. Niektóre z was mają przerost formy nad treścią i po waszych wpisach nie dziwię się, że już ludzie mają nas coraz bardziej gdzieś. Czy to pacjenci, czy mieszający nas z błotem na Facebook’u.

Zachowano oryginalną pisownię.

źródło: fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4 / 5. Ilość głosów: 150

Bądź pierwszym, który oceni wpis

420 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka & kosmetyczka. Kontrowersje wokół stawki godzinowej.

2 min czytania
Stawka godzinowa pielęgniarek Niedawno opublikowaliśmy na facebookowym fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych post z komentarzem porównującym stawkę godzinową pracy pielęgniarek i…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Książka "Podstawy pielęgniarstwa chirurgicznego" dla pielęgniarek.

1 min czytania
Literatura dla pielęgniarek i położnych W książce “Podstawy pielęgniarstwa chirurgicznego” przedstawiono jednostki chorobowe, diagnostykę, metody operacyjnego leczenia, możliwości powikłań oraz działania pielęgnacyjne,…
AktualnościNowa siatka płac

Oszczędności na pielęgniarkach – dyrektor obciął pielęgniarkom wymiar czasu pracy.

4 min czytania
Przykład sposobu wprowadzania wzrostu wynagrodzeń zasadniczych dla pielęgniarek i położnych Poniżej publikujemy treść artykułu z dnia 6 sierpnia 2022 roku, autorstwa redaktor…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Pielęgniarki - praca. 13-tka, premia, wczasy pod gruszą.