Zapytania Izby PiP w Koninie do Prezesa NFZ w sprawie "wielu sytuacji problematycznych pojawiających się w pracy pielęgniarki rodzinnej".

1 min czytania
Aktualności

W nawiązaniu do zarządzenia nr 69 / 2007 / DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 25 września 2007r. z późniejszymi zmianami a w szczególności zapisu §24 pkt 1 Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Koninie zwraca się z prośbą o udzielenie pilnej odpowiedzi na następujące pytania:

1) czy pielęgniarka POZ realizująca świadczenia w zakresie pielęgniarstwa rodzinnego jest zobowiązana do wykonywania zabiegów zlecanych przez lekarzy specjalistów i lekarzy POZ w swoim gabinecie (biurze)?

2) czy w/w pielęgniarka wykonująca usługi w domu pacjenta ma obowiązek posiadania gabinetu zabiegowego?

3) czy w/w pielęgniarka ma obowiązek pobierania i transportowania materiału do badań diagnostycznych (krew, mocz, wymazy)?

Powyższe pytania wynikają z sytuacji jaka zaistniała w chwili obecnej w POZ. Lekarze specjaliści wydają pacjentom zlecenia na zabiegi w gabinetach zabiegowych. Lekarze rodzinni posiadający w/w gabinety odsyłają pacjentów do pielęgniarek rodzinnych, które to, powyższych gabinetów nie posiadaja. Sytuacja jest trudna, gdyż lekarze POZ i specjaliści próbują wymóc na w/w pielęgniarkach posiadanie takiego gabinetu. Prosimy o potraktowanie powyższego jako pilne, aby rozwiać wszelkie wątpliwości a pacjentowi zapewnić prawidłową informację.

Z poważaniem

Przewodnicząca ORPiP w Koninie mgr Emilia Kin

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7698 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Polecamy torbę z krzyżówką z zawodami medycznymi.

1 min czytania
Torby na zakupy, do pracy W asortymencie Sklepu Pielęgniarek i Położnych znajdziemy kilak wzorów toreb bawełnianych. Są one dedykowane pielęgniarkom i położnym….
Aktualności

Izby pielęgniarek – czas skończyć z patologią. Rzecz o zarobkach i składkach.

1 min czytania
Pielęgniarka o zarobkach w izbach pielęgniarek i składkach ściąganych przez izby Witam Serdecznie. w środowisku pielęgniarek tematem numer jeden są obecne problemy…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płac

Związek pielęgniarek - wyższa grupa od razu po podniesieniu kwalifikacji.

3 min czytania
Związek pielęgniarek o wynagrodzeniu w kontekście podnoszenia kwalifikacji zawodowych W projekcie ustawy autorstwa pani Krystyny Ptok skierowanej do sejmu napisano: 4. „Podmiot…
Komentarze