Żenująca oferta pracy dla pielęgniarki.

2 min czytania
AktualnościOferty pracy
Żenująca oferta pracy dla pielęgniarki.

Podwyżki dla pielęgniarek na etatach a stawki godzinowe w umowach cywilnoprawnych

Serial pt. historyczne podwyżki dla pielęgniarek i położnych opiewa w liczne wątki. Zdecydowanie można zarysować dwie podstawowe kwestie, które są sporne. Sporne nie na poziomie ustawy, która jest patologiczna. Łamiąc podstawowe zasady Kodeksu pracy. Ten bubel legislacyjny podpisał pan prezydent. Teraz prezydent milczy. Natomiast chętnie opowiadał żarcik o 67-letniej pielęgniarce zakładającej cewnik do pęcherza moczowego.

Spory na poziomie podmiotów leczniczych dotyczą dwóch kwestii.

Pierwsza: pielęgniarki z grupy 2 nie mają uznanego posiadanego wykształcenia i w związku z tym ich wynagrodzenie zasadnicze zamiast 7304 PLN zostaje ustalone na poziomie 5775 PLN. Ewidentnie te pielęgniarki czują się oszukane.

Druga: pielęgniarki z grupy 6 mają wynagrodzenie zasadnicze mniejsze o ponad 3 tys. PLN od pielęgniarek z grupy 2. Natomiast taki stan rzeczy powoduje, że pierwsze pielęgniarki czują się dyskryminowane. To pogwałcenie kodeksowej zasadny: jednakowa praca – jednakowa płaca.

Poniżej publikujemy ofertę pracy dla pielęgniarki na stanowisku instrumentariuszki. To stanowisko pozwala w sposób zasadniczy ukazać beztroskę autorów ustawy. Jak to możliwe, żeby w przypadku pielęgniarki instrumentariuszki kominy płacowe sięgały 3 tys. PLN. Jedna z pielęgniarek instrumentariuszek zaszeregowana do grupy 6, napisała do redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych, że w takim razie jako instrumentariuszka będzie podawała operatorowi tylko gaziki, skoro ma zarabiać 3 tys. PLN mniej niż koleżanka, wykonująca te same czynności służbowe.

Praca dla pielęgniarki na umowie cywilnoprawnej

Kolejnym zagadnieniem dotyczącym wzrostu płac dla pielęgniarek jest wysokość stawki godzinowej dla osób zatrudnionych na podstawie umowy cywilnoprawnej – umowy zlecenia lub kontraktowej. Tutaj już panuje totalna wolnoamerykanka. Jedni dyrektorzy podnieśli stawki godzinowe od 1 lipca 2022 roku inni nie i nie zamierzają tego zrobić.

Poniższa oferta pracy dla pielęgniarki jest żenująca. Po pierwsze dotyczy pielęgniarki instrumentariuszki. Tych pielęgniarek jest jak na lekarstwo. A tych pielęgniarek nie zastąpi druga pielęgniarka bez doświadczenia w tej dziedzinie pielęgniarstwa.

Natomiast proponowanie pielęgniarce na stanowisku pielęgniarki instrumentariuszki 43 PLN jest żałosne. Ta stawka nie rekompensuje wynagrodzenia zasadniczego nawet najniższej grupy pielęgniarek siatki płac – 5323 PLN. Stawka 51 PLN jest też jakąś pomyłką.

Te stawki nie zrekompensują pielęgniarce braku dodatków za pracę w godzinach nocnych, w niedzielę i święta. Nie zrekompensuje braku urlopu wypoczynkowego oraz nagrody jubileuszowej. Braku dodatku za wysługę lat. Barku zasiłku chorobowego.

Stawka, od której powinna zaczynać się rozmowa z pielęgniarką instrumentariuszką to 80 PLN. Do negocjacji w górę…

Miejsce pracy: Świnoujście

Zakres obowiązków:

  • Sprawdzanie stanu gotowości sal operacyjnych do przeprowadzenia zabiegów,
  • zabezpieczenie funkcjonowania i organizacji pracy,
  • przygotowanie do zabiegu instrumentowanie,
  • postępowanie w trakcie zabiegu operacyjnego oraz po zabiegu operacyjnym,
  • dokumentowanie,
  • zabezpieczania materiałów do badania w trakcie zabiegu.

Rodzaj umowy: Umowa zlecenie / Umowa o świadczenie usług

Liczba godzin pracy w tygodniu: 40

Liczba godzin pracy w miesiącu: 160

Data rozpoczęcia: 09.09.2022

Wynagrodzenie brutto: od 43 PLN zależnie od kwalifikacji i stażu pracy – od 43 zł do 51 zł (w zależności od posiadanych kwalifikacji, w tym wykształcenia i specjalizacji)

Zawód: pielęgniarka

Zatrudnienie od zaraz: TAK

Wykształcenie: średnie zawodowe 4-letnie, kierunek: pielęgniarstwo

Inne wymagania: prawo wykonywania zawodu, lub zatrudnienia podstawie art. 26 ast.5 Ustawy o zawodzie pielęgniarki i położnej

Liczba miejsc pracy: 2

źródło: oferty.praca.gov.pl

Oferty pracy dla pielęgniarek na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych

Codziennie na Portalu, w dziale “praca w Polsce” pojawiają się nowe oferty pracy dla pielęgniarek i położnych. Wyszukiwarka ofert pracy pozwala szybko i wygodnie znaleźć ofertę, która Cię interesuje. Możesz wyszukiwać ogłoszenia, dzieląc je na stanowisko, formę zatrudnienia, województwo, czy miasto.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.6 / 5. Ilość głosów: 38

Bądź pierwszym, który oceni wpis

465 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenie pielęgniarek i położnych

Jak sobie radzą pielęgniarki - trwają egzaminy specjalizacyjne.

1 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego ma na celu zdobycie przez pielęgniarkę specjalistycznej wiedzy z zakresu…
AktualnościPraktyka zawodowa

Uwaga pielęgniarki – Pierwszym, co sprawdza kontrola jest adrenalina.

2 min czytania
Praktyka zawodowa pielęgniarek i położnych W dniu dzisiejszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych porusza temat dotyczący jednego z aspektów praktyki zawodowej….
Aktualności

Pielęgniarki wspominają szkołę życia.

3 min czytania
Wspomnienia czasów Liceum Medycznego 1 września kojarzy nam się z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym. Dzieci i młodzież zaczynają nową przygodę, a…
Komentarze
×
Aktualności

Dlaczego dziecko niespokojnie śpi?