Znów wraca dyskusja w sprawie tzw. podwyżek dla pielęgniarek i położnych. Postuluje się w interpelacji poselskiej do ministra zdrowia… Po co? Może dodatki pielęgniarkom niech wypłaca Opieka Społeczna.

2 min czytania
AktualnościTzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych
Znów wraca dyskusja w sprawie tzw. podwyżek dla pielęgniarek i położnych. Postuluje się w interpelacji poselskiej do ministra zdrowia… Po co? Może dodatki pielęgniarkom niech wypłaca Opieka Społeczna.

 

      

 

W interpelacji poselskiej do ministra zdrowia z dnia 30 września czytamy: 

Warmińsko-Mazurski Związek Pracodawców Szpitali Specjalistycznych sugeruje sfinansowanie podwyżek dla pielęgniarek z budżetu Państwa, a nie bezpośrednio ze środków na świadczenia zdrowotne. Porozumienie z października 2015 roku, w wyniku którego wypłacono podwyżki pomniejszyło środki przeznaczone na sfinansowanie świadczeń. Taka sytuacja generuje zwiększenie nadlimitów, zmniejszoną dostępność do świadczeń i pogorszenie wyników finansowych szpitali.

źródło: strona internetowa sejmu 

Proponuję nowe brzmienie powyższego fragmentu interpelacji:

"Warmińsko-Mazurski Związek Pracodawców Szpitali Specjalistycznych sugeruje sfinansowanie płac lekarzy z budżetu Państwa, a nie bezpośrednio ze środków na świadczenia zdrowotne. Obecna sytuacja generuje zwiększenie nadlimitów, zmniejszoną dostępność do świadczeń i pogorszenie wyników finansowych szpitali."

Absurdalne? Tak. To dlaczego podają takie postulaty w kontekście płac pielęgniarek i położnych?

Może jeszcze jeden wariant:

"Warmińsko-Mazurski Związek Pracodawców Szpitali Specjalistycznych sugeruje sfinansowanie podwyżek dla pielęgniarek z Opieki Społecznej, a nie bezpośrednio ze środków na świadczenia zdrowotne. Porozumienie z października 2015 roku, w wyniku którego wypłacono podwyżki pomniejszyło środki przeznaczone na sfinansowanie świadczeń. Taka sytuacja generuje zwiększenie nadlimitów, zmniejszoną dostępność do świadczeń i pogorszenie wyników finansowych szpitali."

A tak na poważnie:

Klasa polityczna ma pielęgniarki i pielęgniarstwo po prostu w d..ie! Pielęgniarki nie zasługują na godziwe wynagrodzenie? Przyznaje się im (nie wszystkim) żenujące dodatki. Upokarzając tym, osoby wykonujące zawód zaufania publicznego! PIS miał to zmienić. Teraz tylko narzeka jakim to obciążeniem dla budżetu są tzw. podwyżki dla pielęgniarek. W tym biadoleniu ma stronnika – NSZZ Solidarność. Co proponuje PIS? Minimalne wynagrodzenie. Gwarantowane. Od 2022 roku. Za pięć lat. Liczone według średniej krajowej z 2016 roku. Diabeł by tego nie wymyślił. Żenada.pl

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz także artykuły z najnowszego numeru Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

 
Zobacz także:

Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych – To jest tylko 400 zł brutto brutto na pielęgniarkę.

 
Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8322 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

Dodatek dla pielęgniarki za licencjat – 580,24 PLN.

2 min czytania
Związek pielęgniarek za siatką płac opartej na wykształceniu W dniu 10 września 2021 roku OZZPiP ogłosił kolejny projekt dokumentu, który zawiera uregulowanie…
Aktualności

Pielęgniarki – 200 milionów PLN na bezpłatne szkolenia.

2 min czytania
Ministerstwo zdrowia o wsparciu dla kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych W odpowiedzi interpelację nr 24981 Pani Barbary Dolniak – Posła na Sejm…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Rekompensata dla pielęgniarek za różnicę w zarobkach.

1 min czytania
Poseł pisze w sprawie pielęgniarek do ministra zdrowia Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie stawek wynagrodzeń dla pielęgniarek i położnych obowiązujących od…
Komentarze