Zobacz dlaczego pielęgniarki i położne podpisują petycję w sprawie zrównania przez Radziwiłła wysokości najniższego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarki i opiekuna medycznego.

7 min czytania
AktualnościNowa ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych.Petycja - STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!
Zobacz dlaczego pielęgniarki i położne podpisują petycję w sprawie zrównania przez Radziwiłła wysokości najniższego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarki i opiekuna medycznego.

Każda osoba, która elektroniczne podpisuje petycję na platforme petycje online.pl, może zamieścić komentarz.

Poniżej publikuję niektóre komentarze osób, które podpisały petycję:

Jeżeli chcesz podpisać petycję, a nie chcesz, żeby twoje dane były widoczne, to możesz ODZNACZYĆ opcję: "Pokazuj użytkownikom mój podpis" i wtedy przy twoim podpisie będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie", ale podpis zostanie zaliczony!

Link do petycji 

 

KOMENTARZE OSÓB, KTÓRE PODPISAŁY PETYCJĘ

 
Uważam że to jest niesprawiedliwe żeby opiekun medyczny po 2 letnim studium który praktycznie nie posiada żadnych obowiązków na oddziale zarabiał tyle co pielęgniarka po 5 latach baaaardzo ciężkich studiów. Jako absolwentka jednej z lepszych uczelni uważam że to jest poniżanie i dla nas i dla osób które posiadają wysługe lat pracy. Nie mówię aby opiekunowie zarabiali dużo mniej. Ale jeśli mamy i tak robić to co oni i zarabiać za taką odpowiedzialność takie pieniądze to z przykrością stwierdzam że chyba zrezygnuje z wykonywania tego zawodu.
 
Jestem położną i nie zgadzam się na takie traktowanie i takie płace!
 
Jestem pielęgniarką. Posiadam wykształcenie wyższe magisterskie, oraz niebawem ukończę specjalizację z pielęgniarstwa anestezjologicznego. Studia z zakresu pielęgniarstwa są jedne z najtrudniejszych kierunków studiów. Szkoliłam się 6 lat + 2 lata specjalizacji a mam zarabiać dokładnie tyle ile opiekun medyczny, któremu wystarczy policealna 2 letnia szkoła?? Ponadto mój zawód wiąże się z dużą większą odpowiedzialnością.
 
Z ustawy wynika, iż tytuł magistra jest w ogóle zbędny. Opiekun ma zarabiać tyle co mgr pielęgniarstwa, trzeba nie mieć pojęcia o pracy pielęgniarki wprowadzając w życie tego typu ustawy.
 
Chce żyć i pracować w mojej ojczyźnie nie stanowiac zagrożenia dla pacjenta z przepracowania i nie będąc wyzyskiwanym elementem ochrony zdrowia zarabiajacym przez miesiac tyle, co lekarz na dyżurze przez jeden weekend
 
Nie zgadzam się z propozycją ministra zdrowia. Nie doceniacie pracy pielęgniarek dalszego?
 
Wszyscy powinni godnie zarabiać ! ale zakres obowiazkow i odpowiedzialnosc obu zawodów powinna być rozgraniczona i wynagradzana na innych poziomach.
 
Uwazam to za bezczelna degradacje. Od pilegniarek wymaga się niustannego kształcenia, gdzie często sama musi ponosić koszta.,odpowiedzialności za zdrowie i życie pacjenta. Natomiast opiekun medyczny rok szkoły i wystarczy żeby udawać pielęgniarkę i zarabiać tyle co ona. Bez większej odpowiedzialnosci i ponoszenia jakichkolwiek kosztów.
 
Nie po to studiowałam 5 lat zeby teraz mieć pensje jak opiekun po zwykłym kursie 
 
Podpisuję ponieważ studiuję pielęgniarstwo i chcę aby wykształcenie, praca w tak wymagającym zawodzie była doceniona i należnie wynagradzana
 
Takie zrównanie jest niesprawiedliwe.
 
Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej…. 2017 …To zawód …, który wymaga wyjątkowych predyspozycji oraz ogromnej wiedzy i umiejętności… Józefa Szczurek-Żelazko Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Mineło kilka miesięcy i otrzymałyśmy w prezencie ustawę.
 
Skandal!!!! To się w głowie nie mieści i brak mi jest słów ,ten kraj schodzi na psy.
 
Wkurza mnie ta dyskryminacja
 
Ponieważ dosyć mam obietnic o złotym runie.
 
Protestuje przeciwko takim zmianom.
 
Podpisuje, ponieważ chcę żyć w Polsce godnie i pracować z powołaniem dla naszego kraju, ale wiem ze powołanie powołaniem ale za coś żyć trzeba.
 
Jestem po liceum medycznym. licencjacie i specjalizacji za własne pieniądze kiedyś pielęgniarka była kimś mogła dużo i to bez kursów teraz wymyślono durne kursy bo wszystko może ale po ukończeniu kursu. Nagle się okazuje po co bo mimo wiedzy i zapier… dostaje na suchy chleb i słoną wodę. Poprostu żenada. Wstyd i nic więcej. Kiedyś lekarz niewiele więcej zarabiał i współpracował z pielęgniarką a teraz jest przepaść ale za to zrównano nas ze salowymi to po cholerę tyle człowiek posiada wiedzy i umiejętności?
 
Pracuję 25 lat w zawodzie pielęgniarki za pensje niczego się nie dorobiłam wystarcza tylko na bieżące potrzeby.A zawód ten traktowany jest z najwyższa pogardą.W tej chwili salowa zarabia tyle co ja, a mam wymaganych na swoim oddziale 9 kursów specjalistycznych i dwie specjalizacje.
 
Podpisuję ponieważ ,rząd nie wziął również pod uwagę studiów podyplomowych związanych z ochorona zdrowia. Dlaczego pielęgniarka magister ze specjalizacją została uwzględniona a magister ze studiami podyplomowymi nie?
 
Podpisuje ponieważ to bardzo trudny ciezki zawód wymagający nie tylko wyksztalcenia medycznego ale rozniez podejścia do chorego człowieka. Dlatego i polozne i pielęgniarki powinny zarabiać dużo dużo więcej niż im sie oferuje!!!!
 
Jestem pielęgniarka i nie zgadzam się na takie traktowanie nas…
 
Zgadzam się iż umiszczenie takiego zapisu w ustawie to pomyłka
 
Nie uśmiecha mi się po 5 latach studiów wyższych zarabiać tyle samo co pan Y po roku szkoły policealnej.
 
Po tylu latach ciężkiej nauki, tytuł który mamy oraz również staż pracy innych położnych / pielęgniarek daje nam prawo do wyższej płacy. To że mamy najniższa place jest dla nas totalna dyskryminacja i przesada. Nasz zawód jest ogromna odpowiedzialna i ciężka praca.
 
Jestem rozczarowana tym w jaki sposób potraktowano nasz zawód.Pracuje 39 lat.Nie doczekałem się żadnej poprawy.Młode,wiejcie stąd.W Polsce nie doczekacie poprawy i szacunku w tym zawodzie.
 
Uważam, że należy wreszcie zakończyć proceder wmawiania polskim pielęgniarkom i położnych, że powinny zadowalać się misją, którą wypełniają i nie oczekiwać gratyfikacji finansowych za lata nauki i poświęceń dla dobra innych ludzi, bardzo często kosztem siebie i swoich najbliższych. Każdy człowiek ma prawo do godnego, adekwatnego do poziomu wyspecjalizowania (wykształcenia) wynagrodzenia za wykonywaną pracę.
 
Mam dość kompletnego nieliczenia się z naszą grupą zawodową i lekceważenia jej. Mam dość tego, że nie liczą się kompletnie wiedza, wykształcenie, jakie zdobywamy tak dużym kosztem na kolejnych studiach, specjalizacjach, podyplomówkach i gdzie tylko to możliwe.
 
To co się dzieje w służbie zdrowia prosi się o pomstę do nieba. W każdym zawodzie pracodawcy doceniają finansowo pracowników z wykształceniem wyższym pełnym albo nie pełnym, tylko pielęgniarki i położne wiecznie traktowane są jak najgorsze zło, i mamy pracować z powołaniem bez pensji, bo po co nam pensja. Nasze dzieci będziemy karmiły trawą i liśćmi!!!
 
Wykształcona położną pielęgniarka powinna zarabiać Godnie! !!
 
Podpisuję,ponieważ moja córka jest położną:) Wiem jak bardzo odpowiedzialną ma pracę i jakie żenująco niskie ma wynagrodzenie. 5 lat naprawdę ciężkich studiów a zarobki szkoda mówić! Może wreszcie coś w tym kraju się zmieni. Odpowiedzialność za mamy i ich narodzone dzieci jest przeogromna.Powinno to zostać w końcu docenione.
 
zgadzam się z tymi postulatami
 
Myślę, że podpisana ustawa w żaden sposób nie zachęci młodych pracowników medycznych do podjęcia pracy w Polsce.
 
jestem zbulwersowana działaniem organów reprezentujących pielęgniarki ,projekt ustawy był poddany przecież konsultacjom tychże organów, jak można było dopuścić do zrównania współczynnikiem pielęgniarki po liceum z pielęgniarką po studiach magisterskich czy licencjackich.Hańba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Jestem studentką pielęgniarstwa. Chcę walczyć o swoją lepszą i godniejszą przyszłość. Jeżeli dalej Państwo będzie tak traktowało personel medyczny w Polsce będzie mniej pielęgniarek. Będą wyjeżdżać za granicę, tam będą doceniane i otrzymają godne wynagrodzenie.
 
Podpisuję, ponieważ podstawowe założenie ustawy, a mianowicie uzależnienie wysokości najniższego wynagrodzenia zasadniczego „od poziomu wykształcenia wymaganego na stanowisku pracy, na którym zatrudniony jest dany pracownik (wykształcenie na poziomie wyższym, średnim, posiadanie specjalizacji)”, nie zostało zrealizowane. Z poważaniem, mgr pielęgniarstwa Edward Gajda
 
Jestem położną i mam swoją godność, która przez państwo jest wciąż zmiażdżona.
 
Podpisuję ponieważ nie zgadzam się z zapisem tej ustawy. Jest to niesprawiedliwe i niegodne w odniesieniu do naszego wykształcenia ,kwalifikacji i specyfiki wykonywanego zawodu. Żenada. Nigdy nie będziemy traktowane z szacunkiem.
 
Podpisuję, ponieważ nie zgadzam się na takie traktowanie zawodu pielęgniarki
 
Brak szacunku do naszego zawodu, i do naszego wykształcenia
 
Skandaliczne jest traktowanie pielęgniarek.
 
TO SKANDAL I ROZPACZ, ŻE TAKA SYTUACJA TRWA NADAL !
 
Jesteśmy całe życie oszukiwani,kończy się obiecankach, wymuszane są szkolenia, kursy, studia, specjalizacje( za własne pieniądze ),a gratyfikacji ZERO
 
Podpisuję, ponieważ uważam że pielęgniarki i położne powinny być w GODZIWY sposób wynagradzane za pracę jaką wykonują.Bardzo często ciężką i niewdzięczną.
 
Ciągle wymaga się od pielęgniarek podnoszenia kwalifikacji co notabene kosztuje nas sporo czasu i pieniedzy. Co mamy w zamian nic… więcej zarabiają sprzedawcy w Ikei.
 
Wynagrodzenie pielęgniarki jest niewspołmierne do pracy jaka jest wykonywana .
 
Kształciłam się w Polsce i chcę pracować w Polsce. Pielęgnując i opiekując się Polakami.
 
Taka odpowiedzialność, taka pomoc innym ludziom a jeszcze muszą walczyć o godne wynagrodzenie.
 
Podpisuję ponieważ jestem studentką pielęgniarstwa i od tego jak traktowane są nasze Polskie pielęgniarki będzie zależało czy zostanę w Polsce czy też nie. Zasługujemy na godne traktowanie!
 
Studiuję pielęgniarstwo i nie chciałabym wyjeżdżać z kraju by godnie żyć.
 
Zachowano oryginalną treść komentarzy
 
Wybrał:
 
Mariusz Mielcarek
 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8218 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: pielęgniarstwo zboczyło z drogi opieki nad chorym.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Jakiś czas temu zamieściliśmy na naszym fanpage na Facebooku zamieściliśmy poniższy post. Wywołał on duże poruszenie oraz dyskusję. Poniżej przedstawiamy…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w PZU - gabinet zabiegowy i punkt pobrań.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Do łódzkiego zespołu PZU Zdrowie poszukiwana jest pielęgniarka/ pielęgniarz. Proponowana forma zatrudnienia: Umowa o pracęWynagrodzenie: od 7 200 zł brutto/mies….
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki - cztery wyroki sądowe.

3 min czytania
Wyroki sądowe dotyczące praktyki zawodowej pielęgniarek i położnych W bieżącym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych prezentujemy cztery wyroki sądowe dotyczące praktyki…
Komentarze