Zobacz ile pielęgniarek i położnych w ostatnich latach przeszło przeszkolenie po przerwie w wykonywaniu zawodu. Tysiące.. Może im bardziej należałoby przyznać stypendia?

1 min czytania
Aktualności

 


Pielęgniarki po przerwie w wykonywaniu zawodu

II. Informacja na temat liczby pielęgniarek i położnych skierowanych

na przeszkolenie po przerwie w wykonywaniu zawodu

Analizując dane za lata 2011-2016 dotyczące liczby pielęgniarek i położnych, które odbyły przeszkolenie w związku z niewykonywaniem zawodu łącznie przez okres dłuższy niż 5 lat w okresie ostatnich 6 lat należy zauważyć, że średnia liczba osób w skali w roku, które odbyły takie przeszkolenie wynosi 521.

Przy funkcjonowaniu 45 okręgowych izb pielęgniarek i położnych na terenie kraju, w skali roku na obszarze każdej z okręgowych izb, średnio przypada około 12 pielęgniarek/położnych, które odbyły powyższe przeszkolenie.

Należy zauważyć, że najczęstszy okres przedmiotowego przeszkolenia pielęgniarki/położnej wynosił 3 miesiące, co stanowiło około 40,56% wszystkich przeszkoleń. Pozostałe przeszkolenia obejmujące okres od 4 do 6 miesięcy – łącznie stanowiły 58,64% całości.

Powyższe dane pokazują, że w skali roku liczba pielęgniarek/położnych pragnących powrócić do wykonywania zawodu, w związku z jego niewykonywaniem łącznie przez okres dłuższy niż 5 lat, w okresie ostatnich 6 lat jest stosunkowo niewielka. 

źródło: ministerstwo zdrowia


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8320 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Związek pielęgniarek o ryczałcie za udział w Białym Miasteczku.

1 min czytania
Uchwała nr 83/CI/2021Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku ZawodowegoPielęgniarek i Położnychz dnia 16.09.2021 r. w sprawie ustalenia zasad rekompensaty kosztów udziału członka OZZPiP w…
Aktualności

Pielęgniarki z grupy 7 z pensją grupy 8.

2 min czytania
Senator pyta ministra zdrowia o interpretację siatki płac pielęgniarek Posiedzenie senatu w dniu 21 września 2021 roku. Senator Janusz Pęcherz: Moje oświadczenie…
Aktualności

Związek pielęgniarek do czołgów strzela z procy.

3 min czytania
Minister zdrowia odrywa oskarową rolę Widać, że nad rozpracowaniem protestu medyków pracuje sztab ludzi. Natomiast minister zdrowia odgrywa życiową, można rzec oskarową…
Komentarze