Zobacz ile pielęgniarek i położnych w ostatnich latach przeszło przeszkolenie po przerwie w wykonywaniu zawodu. Tysiące.. Może im bardziej należałoby przyznać stypendia?

1 min czytania
Aktualności

 


Pielęgniarki po przerwie w wykonywaniu zawodu

II. Informacja na temat liczby pielęgniarek i położnych skierowanych

na przeszkolenie po przerwie w wykonywaniu zawodu

Analizując dane za lata 2011-2016 dotyczące liczby pielęgniarek i położnych, które odbyły przeszkolenie w związku z niewykonywaniem zawodu łącznie przez okres dłuższy niż 5 lat w okresie ostatnich 6 lat należy zauważyć, że średnia liczba osób w skali w roku, które odbyły takie przeszkolenie wynosi 521.

Przy funkcjonowaniu 45 okręgowych izb pielęgniarek i położnych na terenie kraju, w skali roku na obszarze każdej z okręgowych izb, średnio przypada około 12 pielęgniarek/położnych, które odbyły powyższe przeszkolenie.

Należy zauważyć, że najczęstszy okres przedmiotowego przeszkolenia pielęgniarki/położnej wynosił 3 miesiące, co stanowiło około 40,56% wszystkich przeszkoleń. Pozostałe przeszkolenia obejmujące okres od 4 do 6 miesięcy – łącznie stanowiły 58,64% całości.

Powyższe dane pokazują, że w skali roku liczba pielęgniarek/położnych pragnących powrócić do wykonywania zawodu, w związku z jego niewykonywaniem łącznie przez okres dłuższy niż 5 lat, w okresie ostatnich 6 lat jest stosunkowo niewielka. 

źródło: ministerstwo zdrowia


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7392 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Nowości w Sklepie Pielęgniarek i Położnych.

1 min czytania
Produkty dla pielęgniarek i położnych W Sklepie Pielęgniarek i Położnych dostępne są przede wszystkim produkty dedykowane pielęgniarkom i położnym. Początkowo w asortymencie…
Aktualności

Od kiedy urlop dla poratowania zdrowia pielęgniarki?

3 min czytania
Dodatkowy urlop wypoczynkowy dla pielęgniarek i położnych Sprawa urlopu zdrowotnego dla pielęgniarek i położnych to kwestia, która jest często poruszana przez użytkowników…
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.

3,5 tys. pielęgniarek i położnych uzyskało tytuł specjalisty.

2 min czytania
Pielęgniarki – państwowy egzamin specjalizacyjny Portal Pielęgniarek i Położnych na bieżąco przekazuje informacje na temat wyników egzaminów specjalizacyjnych z różnych dziedzin pielęgniarstwa….
Komentarze