Zobacz ile pielęgniarek i położnych w ostatnich latach przeszło przeszkolenie po przerwie w wykonywaniu zawodu. Tysiące.. Może im bardziej należałoby przyznać stypendia?

1 min czytania
Aktualności

 


Pielęgniarki po przerwie w wykonywaniu zawodu

II. Informacja na temat liczby pielęgniarek i położnych skierowanych

na przeszkolenie po przerwie w wykonywaniu zawodu

Analizując dane za lata 2011-2016 dotyczące liczby pielęgniarek i położnych, które odbyły przeszkolenie w związku z niewykonywaniem zawodu łącznie przez okres dłuższy niż 5 lat w okresie ostatnich 6 lat należy zauważyć, że średnia liczba osób w skali w roku, które odbyły takie przeszkolenie wynosi 521.

Przy funkcjonowaniu 45 okręgowych izb pielęgniarek i położnych na terenie kraju, w skali roku na obszarze każdej z okręgowych izb, średnio przypada około 12 pielęgniarek/położnych, które odbyły powyższe przeszkolenie.

Należy zauważyć, że najczęstszy okres przedmiotowego przeszkolenia pielęgniarki/położnej wynosił 3 miesiące, co stanowiło około 40,56% wszystkich przeszkoleń. Pozostałe przeszkolenia obejmujące okres od 4 do 6 miesięcy – łącznie stanowiły 58,64% całości.

Powyższe dane pokazują, że w skali roku liczba pielęgniarek/położnych pragnących powrócić do wykonywania zawodu, w związku z jego niewykonywaniem łącznie przez okres dłuższy niż 5 lat, w okresie ostatnich 6 lat jest stosunkowo niewielka. 

źródło: ministerstwo zdrowia


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8165 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: nie mam sumienia zwracać uwagi seniorom.

2 min czytania
Pielęgniarki o zwrotach „siostrzyczko” i „siostro” Wiele tematów wzbudza żywą wymianę opinii wśród pielęgniarek i położnych. Tak też właśnie było z postem…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek w szpitalu. Wynagrodzenie zgodne z ustawą.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek na różnych oddziałach Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc zatrudni pielęgniarki na cały etat na pulmonologię, endoskopię i blok…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – ministerstwo podało ile zarabiają.

3 min czytania
Resort zdrowia o obecnych zarobkach pielęgniarek… Artykuł redakcyjny Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych z dnia 26 marca 2024 roku pt. Pielęgniarki –…
Komentarze