Zobacz kto będzie reprezentował samorząd pielęgniarek i położnych w pracach Komitetu Sterującego „Białego Szczytu”. Komentarz redakcyjny – Ale to już wszystko było ….

3 min czytania
Aktualności
Notatka z posiedzenia w dniu 29 stycznia 2008 roku Komitetu Sterującego „Białego Szczytu”

Dnia 29 stycznia 2008 r. w Centrum Partnerstwa Społecznego – Dialog w Warszawie odbyło się organizacyjne posiedzenie Komitetu Sterującego „Białego szczytu” z udziałem Minister Zdrowia Pani Ewy Kopacz oraz pozostałych członków Kierownictwa Ministerstwa Zdrowia. Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych reprezentowała Elżbieta Buczkowska – Prezes NRPiP.

W trakcie spotkania ustalono harmonogram prac oraz zakres tematyczny roboczych zespołów na okres najbliższych dwóch tygodni:

1. Zespół ds. zmian organizacyjnych w obszarze zakładów opieki zdrowotnej;
2. Zespół ds. praw pacjenta;
3. Zespół ds. finansowania systemu ochrony zdrowia oraz ubezpieczeń dobrowolnych;
4. Zespół ds. wynagrodzeń i innych spraw pracowniczych.

 

Harmonogram prac zespołów roboczych

Wszystkie spotkania odbywają się w Centrum Partnerstwa Społecznego – Dialog w godzinach 12.00-16.00

 

1. Zespół ds. zmian organizacyjnych w obszarze zakładów opieki zdrowotnej

Termin posiedzeń:

– 4 luty 2008r.

– 11 luty 2008r.

Z ramienia Ministerstwa Zdrowia odpowiedzialny za prace zespołu jest Krzysztof Grzegorek – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych reprezentować będzie: Jarosław Panek – członek NRPiP, Przewodniczący Komisji Zmian Systemowych w Ochronie Zdrowia, Stanisław Łukasik – członek NRPiP.

 

2. Zespół ds. praw pacjenta

Termin posiedzeń

– 5 luty 2008r.

– 12 luty 2008r.

Z ramienia Ministerstwa Zdrowia odpowiedzialny za prace zespołu jest Marek Twardowski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych reprezentować będzie: Tomasz Niewiadomski – Sekretarz NRPiP, Maria Matusiak – członek NRPiP 

3. Zespół ds. finansowania systemu ochrony zdrowia oraz ubezpieczeń dobrowolnych

Termin posiedzeń

– 7 luty 2008r.

– 14 luty 2008r.

Z ramienia Ministerstwa Zdrowia odpowiedzialny za prace zespołu jest Andrzej Witold Włodarczyk – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych reprezentować będzie: Elżbieta Garwacka-Czachor – Wiceprezes NRPiP, Maria Kaleta – Wiceprezes NRPiP.   

4. Zespół ds. wynagrodzeń i innych spraw pracowniczych

Termin posiedzeń

– 8 luty 2008r.

– 13 luty 2008r.

Z ramienia Ministerstwa Zdrowia odpowiedzialna za prace zespołu jest: Mariola Dwornikowska – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia.

 

Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych reprezentować będzie: Hanna Gutowska – Skarbnik NRPiP, Andrzej Tytuła – członek NRPiP.

 

 

źródło informacji: strona internetowa NIPiP

 

Zobacz także: informacja Sekretarza Komitetu Sterujacego

 

————————————————————————

 

 Ale to już wszystko było …..

 

 

Informacja z Portalu Pielęgniarek i Położnych z dnia 11 grudnia 2006 roku:

 

Dyrektor do spraw pielęgniarstwa ponad 10 tys. zł, oddziałowa ponad 6 tys, starsza pielęgniarka 4,5 tys, odcinkowa ponad 3 tys. Strona rządowa "nie widzi możliwości wypracowania kompromisowego stanowiska".

Uzgodnienia Międzyresortowego Zespołu ds. Opracowania Zasad Zatrudniania i Wynagradzania w Ochronie Zdrowia – Podzespołu ds. wynagrodzeń

Komentarz redakcji portalu Pielęgniarek i Położnych

Dalsze prace przedstawicieli samorządu pielęgniarek i położnych w ramach Międzyresortowego Zespołu ds. Opracowania Zasad Zatrudniania i Wynagradzania w Ochronie Zdrowia nie maja żadnego sensu. Sprawy minimalnego pozimu wynagradzania pielęgniarek i położnych powinny być załatwione na pierwszym miejscu. Gdy nie będą załatwione to nie ma sensu przechodzić do dalszych etapów prac zespołu. Strona rządowa sprytnie rozszerza katalog spraw, którymi  ma zająć się zespół. Skutkuje to wnioskiem o przedłużenie prac zespołu bo jest wiele spraw. Taka sama taktyka została przyjęta przez rząd w ramach "Okrągłego Stołu Ochrony Zdrowia". Powoływano stoły problemowe, podstoliki podstolików i dziś nikt nie pamięta jakie były wnioski z tamtych prac, bo zakończyły sie niczym!  Władza dała sie ludziom nagadać a konkretów żadnych.

Zespół powołał podzespoły – ds. wynagradzania, czasu pracy oraz warunków zatrudnienia. Historia " Okrągłego Stołu Ochrony Zdrowia" się powtarza. Następnie powoła się np. podzespół wynagradzania… pracowników DPS. I znowu parę miesięcy minie na rozmowach o niczym w podzespołach.

Tak pisałem na Portalu w dniu 24  października 2006 roku. Tekst nadal aktualny. Szkoda, że się nie pomyliłem.

Mariusz Mielcarek

11 grudnia 2006 roku

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7908 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – pomysł związkowców - nagroda jubileuszowa po 45 latach pracy.

1 min czytania
Związek pielęgniarek ma pomysł na zatrzymanie emerytek w pracy Na profilu Facebooku jednej z organizacji zakładowych związku pielęgniarek zamieszczono poniższa informację: „W…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Podwyżki pielęgniarek – liczba skarg znikoma.

2 min czytania
Posiedzenie zespołu omawiającego podwyżki w podmiotach leczniczych 29 sierpnia odbyło się posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia. Poświęcono je głównie kwestiom finansowym,…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Możliwość wyboru kilku dyżurów.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Poszukiwana pielęgniarka do stałej współpracy na oddział chirurgii ogólnej w Łodzi. Wynagrodzenie: 70 PLN brutto/godzinę Umowa: umowa zlecenie lub…
Komentarze