Zobacz odpowiedź ministerstwa zdrowia na pytanie: magister pielęgniarstwa ma w nowej ustawie przypisany "współczynnik pracy" 0,64. Czy to prawda, że ratownikowi medycznemu z tytułem licencjata został przypisany wyższy "współczynnik pracy"?

1 min czytania
AktualnościDeprecjacja zawodu pielęgniarki w nowej ustawie o wynagrodzeniach zasadniczych.Nowa ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych.
Zobacz odpowiedź ministerstwa zdrowia na pytanie: magister pielęgniarstwa ma w nowej ustawie przypisany "współczynnik pracy" 0,64. Czy to prawda, że ratownikowi medycznemu z tytułem licencjata został przypisany wyższy "współczynnik pracy"?

 


W dniu 13 czerwca 2017 roku złożono do ministerstwa zdrowia zapytanie:

"W związku z pojawieniem się w telewizji, prasie i w innych mediach informacji dotyczących ustawy o minimalnych wynagrodzeniach proszę o wyjaśnienie sposobu kwalifikowania do grup zawodowych pracowników medycznych w zawodzie ratownik medyczny.

Czy dobrze rozumiem, że pielęgniarka, która ukończyła liceum medyczne, studia licencjackie lub studia magisterskie ma być zakwalifikowana do grupy 9 o współczynniku pracy 0,64, a ratownik medyczny, który ukończył 2-letnie studium medyczne lub 3-letnie studia licencjackie (obecnie nie ma studiów magisterskich na kierunku ratownictwo medyczne) ma być kwalifikowany do grupy 10 o współczynniku 0,64?

Czy to prawda, że ratownicy po studiach licencjackich mają być kwalifikowani do grupy z wyższym współczynnikiem? 

Czy ratownicy po ukończeniu studiów licencjackich mają być kwalifikowani do grupy 6 ze współczynnikiem 0,73 (takie wiadomości krążą w mediach)?

Jeśli tak, to dlaczego pielęgniarki po ukończeniu studiów licencjackich mają mieć współczynnik 0,64, a ratownicy 0,73, chociaż mają taki sam poziom wykształcenia?"

Dane autora do wiadomości redakcji portalu 

Poniżej publikujemy odpowiedź jakiej udzieliło ministerstwo zdrowia w dniu 14 lipca 2017 roku:


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7612 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Podwyżki dla pielęgniarek – głos zabiera autorka dyskryminującej siatki płac.

3 min czytania
O wynagrodzeniach pielęgniarek wypowiada się autorka dyskryminującej siatki płac W kolejnym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych rozkminiamy wypowiedzi pani posłanki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka: od dźwigania pacjentów "siadają stawy i kręgosłupy".

1 min czytania
Pielęgniarka o warunkach w jakich musi wykonywać zawód Siadają stawy, kręgosłupy, a pomocy dalej nie widzimy z żadnej strony. Pani Prezes na…
Aktualności

Pielęgniarka o pracy pielęgniarek: non stop jesteśmy na lekach przeciwbólowych.

1 min czytania
Pielęgniarka o skutkach podnoszenia pacjentów Pielęgniarka Wioletta: W odniesieniu do wszystkich wypowiedzi, które już padły, chciałam na przykładach oprzeć, jak wygląda nasza…
Komentarze