Zobacz odpowiedź ministerstwa zdrowia na pytanie: magister pielęgniarstwa ma w nowej ustawie przypisany "współczynnik pracy" 0,64. Czy to prawda, że ratownikowi medycznemu z tytułem licencjata został przypisany wyższy "współczynnik pracy"?

1 min czytania
AktualnościDeprecjacja zawodu pielęgniarki w nowej ustawie o wynagrodzeniach zasadniczych.Nowa ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych.
Zobacz odpowiedź ministerstwa zdrowia na pytanie: magister pielęgniarstwa ma w nowej ustawie przypisany "współczynnik pracy" 0,64. Czy to prawda, że ratownikowi medycznemu z tytułem licencjata został przypisany wyższy "współczynnik pracy"?

 


W dniu 13 czerwca 2017 roku złożono do ministerstwa zdrowia zapytanie:

"W związku z pojawieniem się w telewizji, prasie i w innych mediach informacji dotyczących ustawy o minimalnych wynagrodzeniach proszę o wyjaśnienie sposobu kwalifikowania do grup zawodowych pracowników medycznych w zawodzie ratownik medyczny.

Czy dobrze rozumiem, że pielęgniarka, która ukończyła liceum medyczne, studia licencjackie lub studia magisterskie ma być zakwalifikowana do grupy 9 o współczynniku pracy 0,64, a ratownik medyczny, który ukończył 2-letnie studium medyczne lub 3-letnie studia licencjackie (obecnie nie ma studiów magisterskich na kierunku ratownictwo medyczne) ma być kwalifikowany do grupy 10 o współczynniku 0,64?

Czy to prawda, że ratownicy po studiach licencjackich mają być kwalifikowani do grupy z wyższym współczynnikiem? 

Czy ratownicy po ukończeniu studiów licencjackich mają być kwalifikowani do grupy 6 ze współczynnikiem 0,73 (takie wiadomości krążą w mediach)?

Jeśli tak, to dlaczego pielęgniarki po ukończeniu studiów licencjackich mają mieć współczynnik 0,64, a ratownicy 0,73, chociaż mają taki sam poziom wykształcenia?"

Dane autora do wiadomości redakcji portalu 

Poniżej publikujemy odpowiedź jakiej udzieliło ministerstwo zdrowia w dniu 14 lipca 2017 roku:


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8167 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

MZ wskazało winnego braku realizacji obietnicy wyborczej względem pielęgniarek z grupy 5 i 6.

2 min czytania
Ministerstwo zdrowia wskazało winnego braku realizacji obietnic wyborczych wobec środowiska pielęgniarek Ministerstwo zdrowia ustami wiceministra pana Marka Kos oznajmiło, że „zwłoki nie…
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Kolejne pielęgniarki zdały pozytywnie egzamin specjalizacyjny.

2 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego ma na celu przygotowanie pielęgniarki, położnej do podejmowania działań promujących…
Aktualności

Praca w punkcie pobrań krwi - blaski i cienie

3 min czytania
W poszukiwaniu zawodu, który łączy w sobie pasję z możliwością realnego wpływu na życie innych, warto zwrócić uwagę na profesję, która może…
Komentarze