Zobacz stanowisko ministerstwa zdrowia w zakresie posiadanego wykształcenia (PONADGIMNAZJALNEGO) przez pielęgniarki absolwentki Liceum Medycznego.

2 min czytania
AktualnościStudia pomostowe
Zobacz stanowisko ministerstwa zdrowia w zakresie posiadanego wykształcenia (PONADGIMNAZJALNEGO) przez pielęgniarki absolwentki Liceum Medycznego.

 

Szczegóły sprawy prezentowałem w artykule pt: Według ministerstwa zdrowia pielęgniarka, absolwentka Liceum Medycznego posiada wykształcenie nie średnie lecz ….PONADGIMNAZJALNE! Czytano ponad 3 000 razy. 52 KOMENTARZE!

Wobec powyższej sytuacji zwróciłem się do ministerstwa zdrowia z zapytaniem:

Na jakich przesłankach oparto zakwalifikowanie absolwentów Liceum Medycznego do osób posiadających wykształcenie ponadgimnazjalne (zał. nr 3 do umowy)?

Ministerstwo Zdrowia w dniu 28 marca opublikowało stanowisko w powyższej sprawie, które cytuję poniżej:

ODPOWIEDŹ 1:
W formularzu „Zakres danych osobowych powierzonych do przetwarzania, uczestnika biorącego udział w Projekcie Systemowym „Profesjonalne pielęgniarstwo systemu ratownictwa medycznego w Polsce – wsparcie kształcenia podyplomowego” – współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki” znajduje się rubryka wykształcenie – co jest zgodne z załącznikiem nr 2 do decyzji Ministra Zdrowia z dnia 30 marca 2012 r.
Zgodnie – ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.) ukończenie szkoły ponadpodstawowej (z podanymi wyjątkami) jak również szkoły ponadgimnazjalnej (z podanymi wyjątkami) jest określone w art. 11a ust. 4 w/w ustawy, dlatego też zostaje to ujęte w w/w formularzu.
Dodatkowo informujemy, iż Zamawiający zgodnie z art. 38 ust. 4, ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010r., Nr 113, poz. 759 z późń. zm.) dokonuje zmiany w formularzu załącznika nr 3 do ogólnych warunków umowy: „Zakres danych osobowych powierzonych do przetwarzania, uczestnika biorącego udział w Projekcie Systemowym „Profesjonalne pielęgniarstwo systemu ratownictwa medycznego w Polsce – wsparcie kształcenia podyplomowego” – współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki”, które stanowią zał. nr 1 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia (zamieszczonych na stronie internetowej Zakładu Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia, tj.: www.zzpprzymz.pl) w postępowaniu znak: ZZP-32/13 na: WYBÓR ORGANIZATORÓW KSZTAŁCENIA PROWADZĄCYCH KSZTAŁCENIE W RAMACH PAKIETU OBEJMUJĄCEGO KURS SPECJALISTYCZNY RESUSCYTACJA KRĄśENIOWO – ODDECHOWA I KURS KWALIFIKACYJNY W DZIEDZINIE PIELĘGNIARSTWA RATUNKOWEGO DLA PIELĘGNIAREK/PIELĘGNIARZY W RAMACH PROJEKTU SYSTEMOWEGO POD NAZWĄ „PROFESJONALNE PIELĘGNIARSTWO SYSTEMU RATOWNICTWA MEDYCZNEGO W POLSCE – WSPARCIE KSZTAŁCENIA PODYPLOMOWEGO” WSPÓŁFINANSOWANEGO PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO (…), POZ. 1 – POZ. 16 (OSOBNA CZĘŚĆ DLA KAŻDEGO Z 16 WOJEWÓDZTW).
Aktualny formularz stanowi załącznik do niniejszego pisma.

Koniec odpowiedzi ministerstwa.

Zobacz oryginał odpowiedzi ministerstwa zdrowia.

Poniżej prezentuję załącznik w nowym brzmieniu.

Brawo dla ministerstwa zdrowia za szybką i merytoryczną odpowiedź.

Mariusz Mielcarek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7700 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Skuteczne sposoby na blizny

2 min czytania
Blizny to bardzo nieestetyczne defekty kosmetyczne, których czasami bardzo trudno się pozbyć. Powstają na skutek urazów mechanicznych bądź oparzenia skóry. Niosą ze…
Aktualności

Pielęgniarka zaobserwowała na kardiomonitorze liczne zakłócenia. To był początek tragedii.

2 min czytania
Dramat w jednym ze szpitali Portal igryfino.pl zamieścił w dniu 26 marca 2023 roku poniższą informację. Zdarzenie miało miejsce 23 marca 2023…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki na obozie harcerskim. Zobacz terminy i zakres obowiązków.

1 min czytania
Dodatkowa praca dla pielęgniarki Wkrótce wkroczymy w okres wakacyjny, a w związku z tym w wyszukiwarce ofert pracy coraz częściej możemy zauważyć…
Komentarze