Zobacz wysokość wypłaconego dodatku dla pielęgniarki za COVID-19.

1 min czytania
AktualnościDodatkiRekompensaty dla pielęgniarek
Zobacz wysokość wypłaconego dodatku dla pielęgniarki za COVID-19.


Dodatki do wynagrodzenia dla pielęgniarek i położnych 

Poniżej publikuję decyzję w sprawie wypłaty przez NFZ, za pośrednictwem szpitala, dodatku w wysokości 50% wynagrodzenia pielęgniarki, zatrudnionej na umowie kontraktowej. 

Decyzja o przyznaniu przedmiotowego dodatku została wystawiona z dniem 17 listopada a dodatek dotyczy miesiąca września(!).

Dlaczego takie opóźnienie. Dlaczego za wrzesień 2020 szpital wystawił dwie decyzje, które publikuję poniżej?

Otóż w dniu 4 września 2020 minister zdrowia zmienił polecenie dla prezesa NFZ w sprawie sposobu wypłaty dodatków za COVID-19. Dlatego jedna decyzja dotyczy okresu od 1 do 4 września. Druga od 5 do 30 września. 

Warto podkreślić, że powyższy dodatek nie ma nic wspólnego z dodatkami, które zostały wpisane do ustawy z października 2020 roku, którą podpisał prezydent w dniu 3 listopada. Natomiast ta ustawa czeka na publikację w Dzienniku Ustaw. 

Powyższy dodatek wynika z polecenia ministra zdrowia dla prezesa NFZ w sprawie dodatków za COVID-19. Dodatek ten obecnie wynosi 50% wynagrodzenia zasadniczego, osoby zatrudnionej na umowę o pracę oraz maksymalnie 10 tysięcy PLN dla osoby zatrudnionej na umowie kontraktowej. 

Dodam także, że z dniem 1 listopada 2020 roku, zgodnie z nowym poleceniem ministra dla prezesa NFZ dodatki powyższe wyniosą: 100% wynagrodzenia zasadniczego oraz maksymalnie 15 tysięcy PLN dla osoby zatrudnionej na umowie cywilnoprawnej. 

Mariusz Mielcarek 

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8992 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

9 tysięcy dla pielęgniarki. Dużo czy mało?

2 min czytania
Praca dla pielęgniarki – różne rodzaje umów W dniu wczorajszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przedstawiła analizę ofert pracy zamieszczonych w…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek – przegląd ogłoszeń.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek – wysokość wynagrodzeń w ofertach pracy Publikujemy przegląd ofert pracy dla pielęgniarek, zamieszczonych w Centralnej Bazie Ofert Pracy na…
AktualnościKomentarze pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki o upuście na stacjach paliw.

5 min czytania
Upust cenowy dla pielęgniarek na stacjach paliw Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych w sobotę 31 lipca 2021 roku, poinformował czytelników portalu o…
Komentarze