Zobacz wysokość wypłaconego dodatku dla pielęgniarki za COVID-19.

1 min czytania
AktualnościDodatki pielęgniarekRekompensaty dla pielęgniarek
Zobacz wysokość wypłaconego dodatku dla pielęgniarki za COVID-19.


Dodatki do wynagrodzenia dla pielęgniarek i położnych 

Poniżej publikuję decyzję w sprawie wypłaty przez NFZ, za pośrednictwem szpitala, dodatku w wysokości 50% wynagrodzenia pielęgniarki, zatrudnionej na umowie kontraktowej. 

Decyzja o przyznaniu przedmiotowego dodatku została wystawiona z dniem 17 listopada a dodatek dotyczy miesiąca września(!).

Dlaczego takie opóźnienie. Dlaczego za wrzesień 2020 szpital wystawił dwie decyzje, które publikuję poniżej?

Otóż w dniu 4 września 2020 minister zdrowia zmienił polecenie dla prezesa NFZ w sprawie sposobu wypłaty dodatków za COVID-19. Dlatego jedna decyzja dotyczy okresu od 1 do 4 września. Druga od 5 do 30 września. 

Warto podkreślić, że powyższy dodatek nie ma nic wspólnego z dodatkami, które zostały wpisane do ustawy z października 2020 roku, którą podpisał prezydent w dniu 3 listopada. Natomiast ta ustawa czeka na publikację w Dzienniku Ustaw. 

Powyższy dodatek wynika z polecenia ministra zdrowia dla prezesa NFZ w sprawie dodatków za COVID-19. Dodatek ten obecnie wynosi 50% wynagrodzenia zasadniczego, osoby zatrudnionej na umowę o pracę oraz maksymalnie 10 tysięcy PLN dla osoby zatrudnionej na umowie kontraktowej. 

Dodam także, że z dniem 1 listopada 2020 roku, zgodnie z nowym poleceniem ministra dla prezesa NFZ dodatki powyższe wyniosą: 100% wynagrodzenia zasadniczego oraz maksymalnie 15 tysięcy PLN dla osoby zatrudnionej na umowie cywilnoprawnej. 

Mariusz Mielcarek 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 1 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8218 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: pielęgniarstwo zboczyło z drogi opieki nad chorym.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Jakiś czas temu zamieściliśmy na naszym fanpage na Facebooku zamieściliśmy poniższy post. Wywołał on duże poruszenie oraz dyskusję. Poniżej przedstawiamy…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w PZU - gabinet zabiegowy i punkt pobrań.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Do łódzkiego zespołu PZU Zdrowie poszukiwana jest pielęgniarka/ pielęgniarz. Proponowana forma zatrudnienia: Umowa o pracęWynagrodzenie: od 7 200 zł brutto/mies….
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki - cztery wyroki sądowe.

3 min czytania
Wyroki sądowe dotyczące praktyki zawodowej pielęgniarek i położnych W bieżącym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych prezentujemy cztery wyroki sądowe dotyczące praktyki…
Komentarze