Zobacz wysokość wypłaconego dodatku dla pielęgniarki za COVID-19.

1 min czytania
AktualnościDodatki pielęgniarekRekompensaty dla pielęgniarek
Zobacz wysokość wypłaconego dodatku dla pielęgniarki za COVID-19.


Dodatki do wynagrodzenia dla pielęgniarek i położnych 

Poniżej publikuję decyzję w sprawie wypłaty przez NFZ, za pośrednictwem szpitala, dodatku w wysokości 50% wynagrodzenia pielęgniarki, zatrudnionej na umowie kontraktowej. 

Decyzja o przyznaniu przedmiotowego dodatku została wystawiona z dniem 17 listopada a dodatek dotyczy miesiąca września(!).

Dlaczego takie opóźnienie. Dlaczego za wrzesień 2020 szpital wystawił dwie decyzje, które publikuję poniżej?

Otóż w dniu 4 września 2020 minister zdrowia zmienił polecenie dla prezesa NFZ w sprawie sposobu wypłaty dodatków za COVID-19. Dlatego jedna decyzja dotyczy okresu od 1 do 4 września. Druga od 5 do 30 września. 

Warto podkreślić, że powyższy dodatek nie ma nic wspólnego z dodatkami, które zostały wpisane do ustawy z października 2020 roku, którą podpisał prezydent w dniu 3 listopada. Natomiast ta ustawa czeka na publikację w Dzienniku Ustaw. 

Powyższy dodatek wynika z polecenia ministra zdrowia dla prezesa NFZ w sprawie dodatków za COVID-19. Dodatek ten obecnie wynosi 50% wynagrodzenia zasadniczego, osoby zatrudnionej na umowę o pracę oraz maksymalnie 10 tysięcy PLN dla osoby zatrudnionej na umowie kontraktowej. 

Dodam także, że z dniem 1 listopada 2020 roku, zgodnie z nowym poleceniem ministra dla prezesa NFZ dodatki powyższe wyniosą: 100% wynagrodzenia zasadniczego oraz maksymalnie 15 tysięcy PLN dla osoby zatrudnionej na umowie cywilnoprawnej. 

Mariusz Mielcarek 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7695 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Zarobki pielęgniarek - czy siatka płac jest bezwzględnie obowiązująca?

4 min czytania
Poseł pyta ministra zdrowia o siatkę płac pielęgniarek i położnych Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie sposobu ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych…
Aktualności

5 najlepszych kremów do twarzy na trądzik – ranking 2023

6 min czytania
Krem do twarzy to kosmetyk, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienną pielęgnację. Wybór tego rodzaju preparatu nie jest jednak łatwym zadaniem i…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek – 2 tys. PLN różnicy jest kompromisem.

4 min czytania
Związek pielęgniarek wyjaśnia cel ustawy autorstwa OZZPiP w sprawie siatki płac pielęgniarek Na konferencji prasowej w dniu 21 marca 2023 roku zorganizowanej…
Komentarze