Zobacz zdjęcia z tej szacownej uroczystości (konferansjer Krzysztof Ibisz) – pani Lucyna Dargiewicz 9 dni temu została odznaczona przez Prezydenta RP: Srebrnym Krzyżem Zasługi (działalności na rzecz środowiska zawodowego pielęgniarek i położnych). Uhonorowana została także Złotą odznaką Za zasługi dla Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

1 min czytania
Aktualności

        


W dniu 26 czerwca 2017 r. w Warszawie odbyły się obchody 20lecia Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

W otwierającym uroczystość wystąpieniu Przewodnicząca OZZPiP Lucyna Dargiewicz przytoczyła historię Związku, przypominając najważniejsze wydarzenia z okresu 20 lat.

Następnie głos zabrali: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia p. Marek Tombarkiewicz, który odczytał także list od Prezes Rady Ministrów p. Beaty Szydło oraz przedstawiciele European Federation of Public Service Unions (EPSU) – Jan Willem Goudriaan i  Ivana Břeňková, którzy podkreślali siłę OZZPiP oraz opowiadali o współpracy związkowej na poziomie europejskim.

Podczas uroczystości zostały wręczone odznaczenia prezydenckie, ministerialne i związkowe. 

źródło: strona internetowa związku pip

 
Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8014 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Pielęgniarki - rosną długi szpitali wobec pielęgniarek. Kto je sfinansuje?

3 min czytania
Lawinowo rosną zobowiązania finansowe podmiotów leczniczych wobec pielęgniarek i położnych Sprawy sądowe dotyczące zasad wynagradzania pielęgniarek i położnych zaczynają mieć wpływ na…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki i położnej. 50-80 PLN/godz.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki i położnej Dynamiczne centrum profilaktyki zdrowia we Wrocławiu, specjalizującym się w terapiach holistycznych poszukuje kompetentnej pielęgniarki lub położnej,…
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – w sejmie podano wysokość ich zarobków. Wzrosły bardziej niż wynagrodzenia lekarzy.

2 min czytania
W sejmie o wysokości wynagrodzeń pielęgniarek na tle innych zawodów medycznych W debacie sejmowej w dniu 29 listopada 2023 roku nad ustawą…
Komentarze