Zobacz zdjęcie oraz informację o spotkaniu ministra Pracy i Polityki Społecznej z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym PiP. Spotkanie odbyło się w ramach konsultacji projektu podniesienia wieku emerytalnego.

1 min czytania
AktualnościWiek emerytalny pielęgniarek i położnych - 67 lat?
Zobacz zdjęcie oraz informację o spotkaniu ministra Pracy i Polityki Społecznej  z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym PiP. Spotkanie odbyło się w ramach konsultacji projektu podniesienia wieku emerytalnego.

Portal Pielęgniarek i Położnych w 2011 roku to:

3 mln odsłon,

milion odwiedzin,

430 000 unikalnych użytkowników.

 

 

.

Minister Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się 20 lutego 2012 r. z przedstawicielami Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Spotkanie odbyło się w ramach konsultacji projektu podniesienia wieku emerytalnego.
Przewodnicząca Związku Iwona Borchulska przedstawiła ministrowi stanowisko środowiska pielęgniarek w tej sprawie. Związek zebrał już 60 tys. podpisów osób, sprzeciwiających się podnoszeniu wieku emerytalnego. Zwróciła uwagę na specyfikę pracy w tym zawodzie oraz panującą aktualnie sytuację  – niskie zarobki, zły system kształcenia i brak nowoczesnego sprzętu. Przedstawiła wyniki ostatnich badań, pokazujących zagrożenie zdrowia pielęgniarek, spowodowane m.in. pracą zmianową i dyżurami nocnymi.
Przedstawiciele Związku mówili także o coraz większej liczbie umów cywilno-prawnych wśród personelu medycznego, co powoduje znaczący spadek wpływów składek na ubezpieczenie.
Minister Władysław Kosiniak-Kamysz przypomniał, że zmiany wieku emerytalnego są wymuszane w całej Europie przez sytuację demograficzną – rośnie liczba emerytów, a maleje liczba osób aktywnych zawodowo, będących w wieku produkcyjnym. – Faktyczne zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn przypadnie na rok 2040. Do tej pory mamy czas na wprowadzenie zmian w organizacji pracy i zarządzaniu w służbie zdrowia, by umożliwić dłuższą pracę – powiedział minister Kosiniak-Kamysz. – Czekamy na propozycje i uwagi, aby móc wziąć je pod uwagę przy nadawaniu ostatecznego kształtu projektowi ustawy.

 

Powyższa informacja oraz zdjęcie (W.Konewko) pochodzi ze strony internetowej ministerstwa pracy i polityki społecznej.

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7998 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Izby pielęgniarskie - wotum nieufności dla wiceprezesa.

2 min czytania
Działalność Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych Ogólnopolskie Stowarzyszenie Położnych Rodzinnychul. Romana Maya 5664-500 Szamotuły Szamotuły, dnia 16.10.2023г. Stanowisko w sprawie artykułu opublikowanego…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Szkolenia pielęgniarek - ponad 6 tys. pielęgniarek odbywa specjalizacje w jednej dziedzinie pielęgniarstwa.

1 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne dla pielęgniarek Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki pozwala pielęgniarce objąć specjalistyczną opieką pacjentów w okresie okołooperacyjnym,…
AktualnościOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Zarobki pielęgniarek – poseł: ustawa jest zła, trzeba napisać ją od początku.

3 min czytania
W środę debata o wynagrodzeniach pielęgniarek. Zwycięży wazeliniarstwo czy potrzeba rozwiązania gigantycznego problemu W ostatnich artykułach redakcyjnych Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych…
Komentarze