Związek informuje o kolejnych zmarłych zakażonych pielęgniarkach.

2 min czytania
AktualnościZakażone pielęgniarki
Związek informuje o kolejnych zmarłych zakażonych pielęgniarkach.


Zakażone pielęgniarki ofiaramii pandemii

Pandemia koronawirusa w Polsce trwa już ponad 9 miesięcy. Od początku pojawienia się wirusa w naszym kraju pielęgniarki stoją na pierwszej linii frontu w walce o życie i zdrowie pacjentów. Dane przedstawiane przez Ministerstwo Zdrowia pokazują, że liczba zakażonego personelu medycznego, a przede wszystkim kadry pielęgniarskiej, z dnia na dzień wzrasta. Niestety ministerstwo informuje także, że od początku pandemii wirus przyczynił się do śmierci 12 pielęgniarek.

Związek informuje o zmarłych pielęgniarkach

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych na Facebook'u na bieżąco informuje o śmierci kolejnych pielęgniarek. Poniżej, za związkiem publikujemy nekrologi zmarłych pielęgniarek.

W dniu 11 listopada zmarła śp. Anna Zimna. Pracowała w Gminnej Przychodni Zdrowia w Nowem k/Grudziądza. Zmarła w wieku 48 lat z powodu zakażenia COVID-19.

Dnia 9 listopada zmarła śp. Zofia Pakuła. Pracowała w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Zmarła w wieku 63 lat z powodu zakażenia COVID-19.

Dnia 7 listopada zmarła śp. Emilia Ptak. Pracowała w SPZZOZ w Janowie Lubelskim. Zmarła w wieku 59 lat z powodu zakażenia COVID-19.

Dnia 6 listopada zmarła śp. Mariola Wiśniewska. Pracowała w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie. Zmarła w wieku 47 lat z powodu zakażenia COVID-19.

Dnia 6 listopada zmarła śp. Ewa Zawodna. Pracowała w Szpitalu Szczecinek Sp. z o.o. Zmarła w wieku 52 lat z powodu zakażenia COVID-19.

Dnia 4 listopada zmarła nasza koleżanka śp. Jolanta Baruciak. Pracowała w Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej Śląskiej. Zmarła w wieku 54 lat z powodu zakażenia COVID-19.

Dnia 1 listopada zmarła śp. Anna Całka. Pracowała w Powiatowym Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Otwocku. Zmarła w wieku 59 lat z powodu zakażenia COVID-19.

Dnia 29 października zmarła śp. Grażyna Grześko. Pracowała na Oddziale Chirurgii w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Zmarła w wieku 56 lat z powodu zakażenia COVID-19.

Dnia 22 października zmarła śp. Ewa Milczuk-Choma. Pracowała na Oddziale Chorób Wewnętrznych w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym Sp. z o.o. w Zamościu. Zmarła w wieku 40 lat z powodu zakażenia COVID-19.

źródło: fanpage Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych

Rodzinie i bliskim zmarłych pielęgniarek składamy kondolencje oraz wyrazy współczucia.
Zespół redakcyjny pielegniarki.info.pl


 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7695 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Zarobki pielęgniarek - czy siatka płac jest bezwzględnie obowiązująca?

4 min czytania
Poseł pyta ministra zdrowia o siatkę płac pielęgniarek i położnych Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie sposobu ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych…
Aktualności

5 najlepszych kremów do twarzy na trądzik – ranking 2023

6 min czytania
Krem do twarzy to kosmetyk, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienną pielęgnację. Wybór tego rodzaju preparatu nie jest jednak łatwym zadaniem i…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek – 2 tys. PLN różnicy jest kompromisem.

4 min czytania
Związek pielęgniarek wyjaśnia cel ustawy autorstwa OZZPiP w sprawie siatki płac pielęgniarek Na konferencji prasowej w dniu 21 marca 2023 roku zorganizowanej…
Komentarze