Związek pielęgniarek – chcemy takich współczynników pracy.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płac


Współczynniki pracy pielęgniarek

Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych na bieżąco informuje użytkowników o rozmowach dotyczących nowej siatki płac w ochronie zdrowia. W dniu dzisiejszym tj. 26 lutego 2021 roku odbędzie się ostatnie, trzecie, spotkanie negocjacyjne w tej sprawie. 

W aktualnościach w dziale nowa siatka płac pielęgniarek na bieżąco informujemy o wielu aspektach powyższej problematyki. Od likwidacji dodatku zembalowego, poprzez podnisienie kwoty bazowej, po nowy podział pielęgniarek i położnych na grupy. 

Jakie współczynniki pracy proponuje związek pielęgniarek i położnych. W sytuacji kiedy ma zostać zlikwidowany dodatek zembalowy oraz covidowy? 

Dla pielęgniarek i położnych z tytułem magistra oraz ze specjalizacją – współczynnik pracy 1,55. Obecny to 1,05.

Natomiast dla pielęgniarek i położnych z najniższej grupy – pielęgniarka lub położna bez specjalizacji – współczynnik pracy 1.3. Obecny to 0,64.

Jakie będzi miało skutki finansowe przyjęcie współczynników pracy zaproponowanych przez związek? Przy wyższej kwocie bazowej – 5 167,47 PLN. 

Najniższe wynagrodzenie zasadnicze dla pierwszej grupy pielęgniarek i położnych to kwota 8 009,57 PLN.

Najniższe wynagrodzenie zasadnicze dla trzeciej grupy pielęgniarek i położnych to kwota 6 717,71 PLN. 

Zobacz więcej informacji w aktualnościach w dziale: Nowa siatka płac pielęgniarek 

Mariusz Mielcarek 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

9021 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

Związek pielęgniarek o jeszcze innej siatce płac.

3 min czytania
Wiele wariantów siatki płac zgłaszanych przez związek pielęgniarek Trudno się rozeznać jakie projekty podziału pielęgniarek na grupy składał związek pielęgniarek – OZZPiP…
AktualnościNowa siatka płac

MZ o zmianie systematyki podziału pielęgniarek.

3 min czytania
Poseł o dysproporcjach w wynagrodzeniu zasadniczym pielęgniarek W odpowiedzi na interpelację nr 26474 Pana Posła Jana Szopińskiego „w sprawie zgłoszonych przez pielęgniarki…
AktualnościNowa siatka płac

Dyrektorzy zdecydują jakie chcą pielęgniarki.

3 min czytania
Kpina – najpierw podzielili pielęgniarki na grupy a teraz muszą się dowiedzieć jakie pielęgniarki potrzebują podmioty lecznicze Duże wzburzenie na fanpage Ogólnopolskiego…
Komentarze