Związek pielęgniarek o podwyżkach: „jesteśmy bardzo zadowolone”, choć niektórzy rozgoryczeni.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Związek pielęgniarek o podwyżkach: „jesteśmy bardzo zadowolone”, choć niektórzy rozgoryczeni.

Przewodnicząca zakładowej organizacji OZZPiP – jesteśmy zadowolone, choć  niektóre pielęgniarki czują się nimi trochę rozgoryczone

Portal supertydzien.pl informuje o sytuacji w szpitalu, która jest związana ze wzrostem wynagrodzeń w grupie pielęgniarek i położnych. 

Pieniądze już zostały wypłacone – mówi Iwona Domańska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu w Chełmie. – Jesteśmy bardzo zadowolenie, bo podwyżki są znaczne.

Magister pielęgniarstwa ze specjalizacją zarabia obecnie 7304,66 zł brutto, mgr pielęgniarstwa bez specjalizacji albo pielęgniarka ze specjalizacją – 5 775,78 zł brutto, a pielęgniarka ze średnim wykształceniem – 5322,78 brutto.

Podwyżki objęły wszystkich wymienionych w ustawie – dodaje Domańska. A dodatkowo nasza pani dyrektor podwyższyła też pensje pozostałym grupom zawodowym. Może nie są to jakieś wielkie pieniądze, ale pamiętała o wszystkich – chwali dyrektor szpitala przewodnicząca związku.

Przyznaje jednak, że niektóre jej koleżanki po fachu, choć dostały podwyżki, czują się nimi trochę rozgoryczone. – Czy to magister pielęgniarstwa, czy pielęgniarka po liceum wykonują tę samą pracę, te same czynności, a dostają różne pieniądze. Ale, jak widać, ustawodawca postawił bardziej na wykształcenie niż doświadczenie – dodaje.

źródło: supertydzien.pl – Super Tydzień Chełmski – 9 sierpnia 2022 roku 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.3 / 5. Ilość głosów: 108

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7533 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki o sposobach organizacji przerw w pracy.

2 min czytania
Praca pielęgniarek i położnych W jednym z postów na naszym Facebooku zadaliśmy pytanie pielęgniarkom i położnym, które brzmiało: Ile kawy wypijają podczas…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

NIK o wynagrodzeniach pielęgniarek.

2 min czytania
Prezes NIK spotkał się z przedstawicielkami środowiska pielęgniarek i położnych Na prośbę Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP), Prezes NIK Marian Banaś przyjął w centrali…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki LM i SM dzięki „krętym ścieżkom” są nadal pielęgniarkami.

5 min czytania
Siatka płac pielęgniarek – głos użytkownika Portalu Pielęgniarek i Położnych Poniżej cytujemy jeden z komentarzy dotyczący artykułu redakcyjnego z dnia 30 listopada…
Komentarze