Związek pielęgniarek: pielęgniarki mogą liczyć na nasza pomoc.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Związek pielęgniarek: pielęgniarki mogą liczyć na nasza pomoc.

OZZPiP służy pomocą pielęgniarkom i położnym

W komunikacie zamieszczonym w dniu 24 sierpnia 2022 roku Ogólnopolski Związek Pielęgniarek i Położnych informuje środowisko pielęgniarskie o pomocy w przypadku łamania praw pracowniczych.

W przedmiotowym komunikacie czytamy (cytujemy fragment):

Pomoc ze strony związku w przypadkach łamania praw pracowniczych przy realizacji przez pracodawców podwyżek obowiązujących od 1 lipca 2022 r.

Przypominamy, że w przypadkach nierównego traktowania przez pracodawcę (m.in. w zakresie wynagrodzeń) lub degradacji z powodu nieuznania posiadanego wykształcenia każda pielęgniarka lub położna należąca do OZZPiP (ale tylko ta, która należy do naszej organizacji związkowej) powinna zwrócić się po pomoc do swojej macierzystej organizacji związkowej.

Prezydium OZZPiP przypomina, że naszym celem statutowym jest ochrona praw, godności i interesów swoich członków, dlatego prosimy o zintensyfikowanie w swoich macierzystych organizacjach związkowych pomocy dla Członków OZZPiP.

Biuro zarządu krajowego OZZPiP przesyła regularnie do zakładowych i międzyzakładowych organizacji związkowych wzory pism do ewentualnego wykorzystania w pracy związkowej.

W organizacjach związkowych OZZPiP istnieje możliwość skorzystania przez członków OZZPiP z tych wzorów (w tym również pism przedprocesowych) oraz możliwość uzyskania wsparcia ze strony prawników współpracujących z naszymi strukturami związkowymi.

źródło: ozzpip.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.8 / 5. Ilość głosów: 24

Bądź pierwszym, który oceni wpis

906 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Szkolenia pielęgniarek - wyniki egzaminu specjalizacyjnego, w którym brało udział ponad 2 tys. osób.

2 min czytania
„Królowa specjalizacji” pielęgniarek Egzamin w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki odbył się 20 listopada 2023 r. Tym samym, „królowa specjalizacji” zakończyła…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Propozycje prezentów dla pielęgniarek i położnych do 100 zł i więcej.

1 min czytania
Prezenty dla personelu medycznego Wybór odpowiedniego prezentu to zawsze trudne zadanie. Jeśli szukasz podarunku dla bliskiej Ci pielęgniarki lub położnej to trafiłaś/eś…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Dyrektor do pielęgniarek: nie wyrażałem zgody na podwyższanie kwalifikacji. To za nie nie zapłacę.

5 min czytania
Obraz chaosu płacowego w podmiotach leczniczych na przykładzie Szpitala Wielospecjalistycznego Do Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie wpłynęło zawiadomienie dotyczące zwolnień grupowych, które…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacOferty pracy

Praca dla pielęgniarki od 8800 PLN.