Związek pielęgniarek pisze do portalu pielęgniarek. Portal odpowiada…

3 min czytania
Aktualności


Związek pielęgniarek pisze do portalu pielęgniarek

Szanowny Panie Redaktorze Portalu pielęgniarki.info.pl

Dziękujemy za zaangażowanie i śledzenie działań Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, który od wielu lat walczy o realną poprawę życia Pielęgniarek i Położnych.
Zauważamy, że często wprowadza Pan dezinformację jeśli chodzi o nasze działania. Podkreślamy, że treściami z Pana portalu posługują się niestety naczelne pielęgniarki i dyrektorzy jednostek ochrony zdrowia mając niezwykłą przyjemność w zastraszaniu pielęgniarek i położnych. Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych nigdy nie zgodził się na likwidację 1200 do podstawy!
Aby w przyszłości uniknąć sytuacji wprowadzania w błąd pielęgniarek i położnych ponawiam swoje zaproszenie na Prezydium Związku w terminie dogodnym dla Pana .
Proszę o kontakt z naszym biurem.
Koleżanki i Kolegów zapraszam do korzystania z FB OZZPiP.
Z okazji nadchodzących Świąt, życzę wszystkim koleżankom i kolegom spokoju, radości i spełnienia marzeń, a tym pełniącym dyżur spokoju i samych dobrych chwil.
Pragnę jeszcze podkreślić, że czepek pielęgniarski przyjmowałam z dumą i nie zdoła mnie nikt obrazić mówiąc o mnie ,,pani w czepku”.
Bądźmy razem w walce o lepsze czasy w zawodzie, przestańmy walczyć ze sobą. Przesyłam pozdrowienia. Krystyna Ptok Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych

źrodło: fanpage pani Krystyny Ptok – 21 grudnia 2019 

Portal pielęgniarek odpowiada związkowi pielęgniarek 

Szanowna Pani Przewodnicząca Związku Pielęgniarek.
Prorządowego związku… (chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego prorządowego!).

Dziękuję za poniższe słowa i pytam Panią:
czy Pani czytała treść porozumienia, które podpisała z ministrem zdrowia w sprawie 1200 PLN do podstawy?
Przytaczam jego fragment:
"5. Strony przystąpią do prac nad projektem ustawy, który zastąpi regulacje zawarte w rozporządzeniach dotyczących ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, w zakresie określonym w § 1 ust. 1, w marcu 2019 r." Koniec cytatu…

W świetle powyższego zapisu, związek i izba pielęgniarek, już w lipcu 2018 roku zgodziły się na likwidację "1200 złotych do podstawy" i zastąpienie tego finansowego rozwiązania innym.

Chyba, że Pani co innego miała na myśli a co innego podpisała!

Korzystając z okazji zadam jeszcze pytanie:

Dlaczego jako związek skonfliktowała Pani pielęgniarki i położne forsując siatkę płac, z podziałem na grupy, które nie mają odzwierciedlenia w praktyce zawodowej pielęgniarek i położnych? Jak Pani wytłumaczy różnice, w podstawie ponad 2 tys. PLN, pomiędzy dwiema pielęgniarkami, które wykonują ten sam zakres obowiązków oraz posiadają te same kompetencje? Jest to pasztet wysmażony przez Panią osobiście!!!

Więcej teraz pytań nie zadam. Nie chcę "kopać leżącego". Uczynię to na Portalu po 1 stycznia. Wszak mamy okres świąteczno-noworoczny…

Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie: dlaczego Portal Pielęgniarek i Położnych oraz gazetę pielegniarki.info.pl czytają pielęgniarki naczelne i dyrektorzy jednostek? W celu udzielenia poprawnej odpowiedzi proszę przeanalizować stronę internetową związku, pod kontem przekazywanych tam informacji, a następnie zajrzeć na Portal Pielęgniarek i Położnych. Nadmieniam, że Portal odwiedziło w 2019 roku ponad 1,3 miliona osób.

Pozdrawiam i zachęcam kolejny raz do honorowego podania się do dymisji, z korzyścią dla naszego środowiska zawodowego.

pielęgniarz odcinkowy Mariusz Mielcarek


Zobacz także:

Wynagrodzenia pielęgniarek – izba przystała na powiązanie "dodatku zembali" z zaangażowaniem w pracy oraz opinią pacjentów.

Szef do pielęgniarek: zróbcie "kroplówki z potasem" w klubie sportowym. Odmówiły! Sportowcy przyszli do pielęgniarek.

Pielęgniarka jednozmianowa miała L4. ZUS wypłacił 7 tys. zasiłku. W drugim zakładzie według ZUS-u "świadczyła" pracę, powinna oddać zasiłek. Co na to Sąd?


Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8988 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka – nazywają nas: stare, grube, wredne pielęgniary.

2 min czytania
Pielęgniarka – zmieniłam się nie do poznania Publikujemy wypowiedź jednej z pielęgniarek pod postem na fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych. Jestem…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki milczały. Tego doświadczyłam.

6 min czytania
Internety o pielęgniarkach Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych w dniu 21 lipca 2021 roku, opublikowaliśmy tweeta, który dotyczył kwestii zakresu informacji…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka – MZ o zembalowym, w tym na kontraktach.

3 min czytania
Dodatek zembali dla pielęgniarek – spotkanie z dyrektorem departamentu ministerstwa zdrowia W dniu 15 lipca 2021 roku odbyło się spotkanie. Przedstawiciele władz…
Komentarze