Związek pielęgniarek przekłamuje rzeczywistość. Manipuluje!

2 min czytania
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płac
Związek pielęgniarek przekłamuje rzeczywistość. Manipuluje!

Związek OZZPiP o różnicach wynagrodzeń w grupach siatki płac

Panie Mariuszu,

czy przy okazji mógłby Pan zadać pytanie paniom ze związków dlaczego perfidnie przekłamują rzeczywistość?

„Różnica w wynagrodzeniach pielęgniarek proponowana przez związek zawodowy jest na poziomie ok. 600 zł. Jest to uzasadnione. Natomiast różnica w wynagrodzeniach pielęgniarek na poziomie 3 tys. zł, którą wprowadził resort zdrowia, nie ma żadnego logicznego uzasadnienia — mówiła Agata Kaczmarczyk.” 

Dane autora do wiadomości redakcji pielegniarki.info.pl 

Pani Kaczmarczyk to przewodnicząca Zarządu Regionu Małopolskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. 

Nie 600 PLN a ponad 2 tys. PLN różnicy w wynagrodzeniach pielęgniarek 

Powyższe słowa wypowiedziała podczas manifestacji OZZPiP w Katowicach.  Oczywiscie pani Kaczmarczyk manipuluje opinią publiczną. 

Dlaczego? Kominy płacowe proponowane przez związek pielęgniarek w projekcie ustawy o wynagrodzeniu personelu pielęgniarskiego w podmiotach leczniczych, pomiędzy pielęgniarkami z grupy 6 a 2, od 1 lipca 2023 roku wyniosą około około 2100 PLN.  A nie wspomniane 600 PLN…

Dlatego nie może być zgody na zapisy ustawy, którą skierował do sejmu OZZPiP. Na stanowczy sprzeciw zasługują kominy płacowe na wynagrodzeniu zasadniczym proponowane przez związek od 1 lipca 2023 roku.  

Już ponad 2,2 tys. pielęgniarek i położnych podpisało petycję do pani Krystyny Ptok w sprawie sprzeciwu wobec ustawy, którą OZZPiP skierował do sejmu. 

Jedna z pielęgniarek podpisując petycję napisała:

Podpisuję ponieważ nie wyrażam zgody na dyskryminację i poniżenie pielęgniarek po LM. Jesteśmy potężnym filarem obecnej ochrony zdrowia, nasze umiejętności są wartościowe. To my po 20,30 latach pracy pomagamy młodym koleżankom zdobyć praktycznie umiejętności zawodowe. I to my w latach 90-tych walczyłyśmy o godność zawodu pielęgniarki.

pielęgniarka lm

Jak skutecznie podpisać petycję do przewodniczącej związku pielęgniarek? Po pierwsze zapoznać się z jej treścią. Petycja została zamieszczona w serwisie internetowym, który jest dedykowany dla zbierania podpisów obywateli pod petycjami – petycjeonline.com.

Petycję można podpisać tylko przez Internet. Dlatego procedura podpisania petycji wymaga skorzystania ze skrzynki mailowej

Warto podkreślić, że petycję można podpisać także anonimowo. Wtedy dane osoby podpisującej petycję nie będą dostępne w Internecie. Aby skorzystać z tej opcji należy przy adnotacji: „Pokaż mój podpis publicznie online” – zaznaczyć „NIE”. Podpis zostanie zaliczony. Natomiast na liście podpisów zostanie zamieszczona adnotacja: „Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w Internecie”. I jeszcze jedna uwaga. Petycję podpisać mogą nie tylko pielęgniarki i położne. Każdy obywatel.

Po kliknięciu PODPISZ na adres e-mali, który podaliśmy przy danych osobowych, przez serwis petycjeonline.com zostanie wysłana automatycznie wiadomość, zwierająca link. W celu zakończenia procedury podpisania petycji należy w ten link kliknąć. Brak kliknięcia w powyższy link spowoduje, że nasz podpis nie zostanie zaliczony. Utracony!

W jakim miejscu podpisać petycję? Petycję podpisujemy na portalu petycjeonline.com. Aby podpisać petycję należy kliknąć w poniższą grafikę i wtedy zostaniemy przeniesieni do treści petycji.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.3 / 5. Ilość głosów: 96

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8261 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPraktyka zawodowa

Izba pielęgniarek chce obciążyć pielęgniarki kolejnymi biurokratycznymi obowiązkami.

1 min czytania
Kształcenie i doskonalenie zawodowe STANOWISKO nr 2 Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej i Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 14 lutego…
Aktualności

Pielęgniarka o patologicznych zachowaniach i mobbingu.

1 min czytania
Komentarz pielęgniarki Poniżej przedstawiamy komentarz zamieszczony przez jedną z pielęgniarek. Mam do poruszenia bardzo poważny problem, o dziwo, nie związany z agresją…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki kontrakt - 70-90 PLN/godz.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Nowoczesny Ośrodek Badań Klinicznych z siedzibą w Warszawie zatrudni od zaraz pielęgniarkę. Forma zatrudnienia: umowa o pracę, umowa…
Komentarze