Związek pielęgniarek – pytanie o doniesienia do prokuratury.

Działalność związku pielęgniarek…

Środa Wielkopolska, 26 lipca 2023 roku

Pani
Krystyna Ptok

Przewodnicząca
Ogólnopolski Związek Zawodowy
Pielęgniarek i Położnych

W dniu 13 lipca 2023 roku na posiedzeniu plenarnym sejmu uzasadniając obywatelski projekt ustawy autorstwa związku pip, stwierdziła pani:

Nie są przestrzegane normy zatrudnienia.

Regulacje prawne wprowadzające obecnie obowiązujące normy zostały określone rozporządzeniem Ministra Zdrowia, które weszło w życie z dniem 1 stycznia 2019 roku.

Zdumiewający jest fakt, że jako przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych stwierdza przed parlamentem, że „nie są przestrzegane normy zatrudnienia”, nie odnosząc się do tego faktu choćby jednym zdaniem komentarza.

Natomiast brak realizacji przed podmioty lecznicze norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych powinno automatycznie skutkować wypowiedzeniem umowy przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Proszę o informację o liczbie doniesień do prokuratury złożonych przez OZZPiP w zakresie łamania norm zatrudnienia przez podmioty lecznicze oraz o liczbie wniosków do NFZ o wypowiedzenie umów z podmiotami leczniczymi.

Proszę o wyjaśnienia w przedmiotowej sprawie.

Redaktor Naczelny
pielegniarki.info.pl
Mariusz Mielcarek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.6 / 5. Ilość głosów: 32

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7917 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w punkcie pobrań. Od 9 tys. PLN brutto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Resort nad morzem w Jarosławcu zatrudni dwie pielęgniarki. Zakres obowiązków: Praca w przychodni POZ, w punkcie pobrań/ Praca…
Aktualności

Najczęstsze skutki uboczne radioterapii - zapobieganie, zarządzanie i poprawa jakości życia pacjentów

9 min czytania
Radioterapia jest jedną z podstawowych metod leczenia chorób nowotworowych. W terapii tej wykorzystuje się promieniowanie, które nie tylko działa destrukcyjnie na komórki…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarekWymogi kwalifikacyjne w pielęgniarstwie

Izba pielęgniarek zdecydowała – te specjalizacje tylko dla magistrów.

2 min czytania
Warunki pracy pielęgniarek – czas nieprzerwanej pracy Uchwała Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 19 września 2023 r. w sprawie rekomendacji…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Ustawa związku pielęgniarek - lekarze mówią tak ale chcą wzrostu współczynników.