Związek pielęgniarek – pytanie o doniesienia do prokuratury.

Działalność związku pielęgniarek…

Środa Wielkopolska, 26 lipca 2023 roku

Pani
Krystyna Ptok

Przewodnicząca
Ogólnopolski Związek Zawodowy
Pielęgniarek i Położnych

W dniu 13 lipca 2023 roku na posiedzeniu plenarnym sejmu uzasadniając obywatelski projekt ustawy autorstwa związku pip, stwierdziła pani:

Nie są przestrzegane normy zatrudnienia.

Regulacje prawne wprowadzające obecnie obowiązujące normy zostały określone rozporządzeniem Ministra Zdrowia, które weszło w życie z dniem 1 stycznia 2019 roku.

Zdumiewający jest fakt, że jako przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych stwierdza przed parlamentem, że „nie są przestrzegane normy zatrudnienia”, nie odnosząc się do tego faktu choćby jednym zdaniem komentarza.

Natomiast brak realizacji przed podmioty lecznicze norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych powinno automatycznie skutkować wypowiedzeniem umowy przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Proszę o informację o liczbie doniesień do prokuratury złożonych przez OZZPiP w zakresie łamania norm zatrudnienia przez podmioty lecznicze oraz o liczbie wniosków do NFZ o wypowiedzenie umów z podmiotami leczniczymi.

Proszę o wyjaśnienia w przedmiotowej sprawie.

Redaktor Naczelny
pielegniarki.info.pl
Mariusz Mielcarek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.6 / 5. Ilość głosów: 32

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8271 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Gazeta Pielęgniarek i Położnych - wydanie czerwiec 2024 r.

2 min czytania
Czerwcowe wydanie miesięcznika branżowego dla personelu pielęgniarskiego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych każdego miesiąca trafia do ponad 500 szpitali w całej Polsce….
Aktualności

Wyczerpanie nerwowe

2 min czytania
W języku potocznym mówi się, że ktoś jest wyczerpany po ciężkim dniu w pracy, długiej podróży czy nieprzespanej nocy. Jednak nie zawsze…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Odszkodowania dla pielęgniarek – wzór uzasadnienia pozwu.

3 min czytania
Uzasadnienie pozwu sądowego pielęgniarki przeciwko pracodawcy w sprawie nierównego traktowania w zatrudnieniu… W związku z licznymi zapytaniami do redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Ustawa związku pielęgniarek - lekarze mówią tak ale chcą wzrostu współczynników.