Związek pielęgniarek: wynagrodzenie pielęgniarki to 3300 PLN.

1 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Związek pielęgniarek: wynagrodzenie pielęgniarki to 3300 PLN.


Wyngrodzenia pielęgniarek – dyskusja w sejmie

Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Szpitali Powiatowych w dniu 13 lutego 2020 roku

Krystyna Ptok – Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych

Jesteśmy żywo zainteresowane sytuacją szpitali powiatowych ze względu na fakt, że zatrudnione są tam również pielęgniarki.

Powiem, że jako Związek, od 15 lat sygnalizowałyśmy sytuację powstawania dziury pokoleniowej w naszej grupie zawodowej. Powiem, że nas mało kto słuchał w tym czasie i to są zaniedbania kolejnych rządów, polityki prowadzonej w kierunku tej grupy zawodowej.

Tutaj tak "włożę kamyczek do ogródka", bo to Państwo dawali mi dane dotyczące wynagrodzeń pielęgniarek i powiem, że dane za 2018 rok, gdzie wynagrodzenia wzrosły, w związku z rozporządzeniem, które Państwo tu jesteście uprzejmi podnosić, że tak nie miało być. Więc powiem skutki tego rozporządzenia ministra Zembali, teraz ministra Szumowskiego mamy takie, że na 2018 rok, z danych z Polski, gdzie wzrasta wynagrodzenie pielęgniarek, to powiem, że w wielu szpitalach powiatowych – niestety mówię to z dużym zażenowaniem – wynagrodzenie pielęgniarek nadal jest utrzymywane na poziomie 3300 zł, co przy wzrośnie minimalnej… ja mogę dać dane twarde z nazwami szpitali i badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Warszawski, porównawcze z instytutów, szpitali klinicznych, wojewódzkich i również ze szpitali powiatowych. (…)

źródło: strona internetowa Sejmu – posiedzenie zespołu w sprawie: Sytuacja szpitali powiatowych po wprowadzeniu tzw. sieci szpitali – systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia

Wybrał: Mariusz Mielcarek Zobacz także:

Pielęgniarki – higiena rąk na stanowiskach pracy. „Nic poniżej łokcia!”

Praca dla pielęgniarki, położnej. 5000 – 6000 PLN.

Szef GIS – maseczkę można zrobić z biustonosza.


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8218 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: pielęgniarstwo zboczyło z drogi opieki nad chorym.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Jakiś czas temu zamieściliśmy na naszym fanpage na Facebooku zamieściliśmy poniższy post. Wywołał on duże poruszenie oraz dyskusję. Poniżej przedstawiamy…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w PZU - gabinet zabiegowy i punkt pobrań.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Do łódzkiego zespołu PZU Zdrowie poszukiwana jest pielęgniarka/ pielęgniarz. Proponowana forma zatrudnienia: Umowa o pracęWynagrodzenie: od 7 200 zł brutto/mies….
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki - cztery wyroki sądowe.

3 min czytania
Wyroki sądowe dotyczące praktyki zawodowej pielęgniarek i położnych W bieżącym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych prezentujemy cztery wyroki sądowe dotyczące praktyki…
Komentarze