Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych do ministra zdrowia: prosimy o wskazanie źródeł danych, będących podstawą twierdzeń, że pielęgniarki i położne otrzymały podwyżki w średniej wysokości 1.300 zł.!!!

1 min czytania
Aktualności

Warszawa, dnia 13 listopada 2006 r.

Szanowny Pan
prof. Zbigniew Religa
Minister Zdrowia

Szanowny Panie Ministrze,


W nawiązaniu do wypowiedzi Pana Ministra dla telewizji TVN24, emitowanych w dniach 3 i 5 listopada 2006 r., informujących opinię publiczną, iż pielęgniarki i położne otrzymały podwyżki w średniej wysokości 1.300 zł, bardzo proszę o wskazanie źródeł danych, będących podstawą tych twierdzeń.
Prośba moja wynika z faktu, iż istnieje znacząca różnica pomiędzy twierdzeniami Pana Ministra, a informacjami, które otrzymujemy z każdego z 16 Regionów OZZPiP.
Wg danych z Regionów średnia wysokość podwyżek w poszczególnych zakładach opieki zdrowotnej waha się od 200 do 600 zł. Słyszałam oczywiście także o dosłownie kilku placówkach, w których podwyżki zbliżały się do kwoty wskazanej przez Pana Ministra. Dotyczyło jednak tak nielicznej grupy pielęgniarek i położnych, że nie może to stanowić reprezentatywnego obrazu podwyżek, które faktycznie były znacznie niższe.
Przekazane publicznie przez Pana Ministra informacje, zwłaszcza w okresie przedwyborczym, doprowadziły do wzburzenia środowiska, albowiem podwyżki takie, jako uśrednienie w skali kraju, nie miały po prostu miejsca.
Zarząd Krajowy OZZPiP na bieżąco zbiera informacje z organizacji zakładowych
i regionalnych, dotyczące wysokości podwyżek i po 15 grudnia br. dysponować będzie w tym zakresie pełnymi danymi, które pozwolę sobie przesłać na ręce Pana Ministra.

 

Z wyrazami szacunku

Przewodnicząca
Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych

Dorota Gardias

źródło informacji: www.ozzpip.org.pl

Zobacz też:

Informator Portalu Pielęgniarek i Położnych – Podwyżki 2006 – Przewodnik po ustawie o podwyżkach w ochronie zdrowia.

 


 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8015 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Propozycje prezentów dla pielęgniarek i położnych do 100 zł i więcej.

1 min czytania
Prezenty dla personelu medycznego Wybór odpowiedniego prezentu to zawsze trudne zadanie. Jeśli szukasz podarunku dla bliskiej Ci pielęgniarki lub położnej to trafiłaś/eś…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Dyrektor do pielęgniarek: nie wyrażałem zgody na podwyższanie kwalifikacji. To za nie nie zapłacę.

5 min czytania
Obraz chaosu płacowego w podmiotach leczniczych na przykładzie Szpitala Wielospecjalistycznego Do Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie wpłynęło zawiadomienie dotyczące zwolnień grupowych, które…
AktualnościOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Pielęgniarki - rosną długi szpitali wobec pielęgniarek. Kto je sfinansuje?

3 min czytania
Lawinowo rosną zobowiązania finansowe podmiotów leczniczych wobec pielęgniarek i położnych Sprawy sądowe dotyczące zasad wynagradzania pielęgniarek i położnych zaczynają mieć wpływ na…
Komentarze