Związki zawodowe domagają się, aby ministerstwo zdrowia przygotowało projekt ustawy gwarantujący utrzymanie wzrostu wynagrodzeń dla pracowników służby zdrowia od 2008 roku.

1 min czytania
Aktualności

Jutro minister zdrowia ma się spotkać z przedstawicielami NSZZ Solidarność i przedstawić propozycję działań naprawczych w systemie ochrony zdrowia.

Jak powiedziała Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ Solidarność, związek domaga się, aby ministerstwo przygotowało projekt ustawy gwarantujący utrzymanie wzrostu wynagrodzeń dla pracowników służby zdrowia od 2008 roku.

– Pod koniec tego roku przestanie bowiem obowiązywać ustawa podwyżkowa uchwalona w lipcu 2006 roku – mówi Maria Ochman.

Poza tym NSZZ czeka na propozycje resortu zdrowia związane z ustaleniem zasad zatrudnienia pracowników placówek ochrony zdrowia. Międzyresortowy zespół, który miał pod koniec stycznia przedstawić propozycje w tym zakresie, nie wypracował wspólnego stanowiska. Strona społeczna domagała się ustalenia pensji minimalnej dla lekarzy, pielęgniarek i położnych, natomiast resort zdrowia uznał tę propozycję za niekonstytucyjną i zaproponował określenie punktowej wyceny poszczególnych zawodów medycznych.

– Mam nadzieję, że na środowym spotkaniu minister zdrowia przedstawi propozycję uregulowania czasu pracy pracowników medycznych oraz programów osłonowych i odpraw dla pracowników w przypadku np. likwidacji niektórych szpitali – powiedziała Maria Ochman.

Paweł Trzciński, rzecznik prasowy resortu zdrowia, nie wykluczył, że minister przedstawi propozycje zbieżne z żądaniami lekarzy i pielęgniarek. Nie sprecyzował jednak, jakie to mogą być rozwiązania.

W przypadku braku porozumienia NSZZ Solidarność grozi akcją protestacyjną.

www.gazetaprawna.pl  Dominika Sikora

Zobacz także:

Podwyżki wynagrodzeń

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7912 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Lekarz przeprosił pielęgniarki. Oświadczenie.

1 min czytania
Prezes zarządu prywatnego podmiotu leczniczego przeprasza pielęgniarki, które poczuły się urażone treścią i formą komunikatu W dniu wczorajszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Związek pielęgniarek za brakiem wyrównania zaległości finansowych wobec pielęgniarek.

4 min czytania
Przewodnicząca zakładowej organizacji pielęgniarek pisze na forum internetowym szpitala W artykule pt. Związek pielęgniarek podpisał porozumienie, przedstawiliśmy informację w zakresie zawartego porozumienia…
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki- wyniki egzaminów specjalizacyjnych w 5 dziedzinach pielęgniarstwa.

2 min czytania
Sesja jesienna egzaminów pielęgniarek i położnych 19 września ruszyła jesienna sesja egzaminów państwowych pielęgniarek i położnych. Przed osobami przystępującymi do sprawdzianów wiedzy…
Komentarze