Pielęgniarz: dałem stawkę 50 zł/h. Inne pielęgniarki 15-18 zł/h.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

MZ: POPRAWIMY WARUNKI PRACY PIELĘGNIAREK

POPRZEZ ELEKTRONICZNĄ DOKUMENTACJĘ MEDYCZNĄ!

Zobacz także: 

Szpital Wojewódzki - zarobki pielęgniarek względem: administracji, lekarzy, obsługi.

Podziękowania w imieniu pielęgniarek. Za co?

Pielęgniarki zarabiają fatalnie! Zarobki pielęgniarek z podziałem na województwa.

GUS - średnio pielęgniarki zarabiają 4,6 tys. złotych.


PIELĘGNIARZ: DAŁEM STAWKĘ 50 ZŁ/H.

INNE PIELĘGNIARKI 15-18 ZŁ/H. 

Komentarz na Facebooku

Nasze zarobki nie są spowodowane sytuacją ekonomiczną kraju, a naszą mentalnością i biernością.

Gdy ja stając do konkursu wystawiam stawki powyżej 50 zł/h, zawsze trafi się koleżanka, która wystawi 25 zł, gdy poszedłem do szpitala i naczelna z dumą zaproponowała mi ,,niezwykle korzystne warunki finansowe" czyli 3100 brutto podstawy i 1100 Zębali to z oburzeniem przyjęła moja odnowę, że względu na słabe warunki finansowe i tekst, że za tyle pieniędzy to ja mogę przyjść, ale na maks pół etatu. Weszła po mnie Pani około 50, magister, 2 specjalizacje w tym anestezje, kursów że się na stronie A4 nie zmieściły. I co? Wzięła etat za jeszcze mniejsza niż proponowana mi stawka.

Kilka miesięcy temu pokłóciłem się z moim szefem, bo zażartował, że jestem zbyt ekskluzywny finansowo. Wystawił ogłoszenie pracy dla pielęgniarki w klinice medycyny estetycznej, a na rozmowie negocjował jak najniższe kwoty. Czy wyobraża Pani sobie, że dziewczyny godziły się nie tylko na żenujące stawki po 30/35 zł/h, ale były również chętne by pracować za 15-18 zł. Brutto na UZ lub kontrakcie? 

Tu leży problem naszych zarobków i nigdzie indziej. Godzimy się na gówniane warunki finansowe to takie dostajemy.

Przykoro mi, ale #jedenetat nie pomoże, bo nadal będzie zmowa między dyrektorami i nadal będzie to etat za grosze. Szpitale zamkną, media zrobią z nas pazerne żmiję, bez empatii i powołania, ludzie będą pisać komentarze, że przecież my w szpitalu nic nie robimy, w dzień jemy ciastka i pijemy kawę, a szczytem marzeń i aspiracji każdej pielęgniarki jest wyrwać lekarza, a najlepiej złapać go na dziecko. Będą też zdziwieni po co nam wogóle studia? 

Jak zamkną szpitale rozkwitnie opieka prywatna, będą ogłoszenia o pracę, ale tam też właściciel będą mieć zmowę jeśli chodzi o płace, a nasze koleżanki i koledzy chętnie przyjdą pracować za 15 zł/h.

Jedyna nadzieją jest zmiana mentalności, budowa poczucia własnej wartości i świadomości ile tak na prawdę warta jest nasza praca. Jeśli sami nie uregulujemy rynku to nikt za nas tego nie zrobi, ani rząd, ani Izby, ani tym bardziej dyrektorzy.

wybrał: Mariusz Mielcarek 


Link do podpisywania petycji:

https://www.petycjeonline.com/wniosek o podanie się do dymisji pani Z. Małas oraz K. Ptok

 

Link do podpisywania petycji:

https://www.petycjeonline.com/wniosek o podanie się do dymisji pani Z. Małas oraz K. Ptok

Komentarze użytkowników

#1  2019.05.21 16:59:36 ~Piel

Zgadza się, niestety. Ale myślę, że fakt iż pielęgniarki mają wyższe wykształcenie może tę sytuację zmieniać, może powoli odbudowywać poczucie wartości, zmienić mentalność . Przez lata w szkołach pielęgniarskich był wypracowywany wizerunek pielęgniarki : skromnej, zalęknionej, posłusznej, pełnej dobroci (włosy związane, bez makijażu, kolczyków itd) która czyjeś dobro przekłada ponad własne. I to słychać szczególnie w wypowiedziach starszych koleżanek, które piszą, że pielęgniarki po studiach są np. zbyt pewne siebie, nie chcą wykonywać niektórych czynności, które nie muszą być wykonywane akurat przez pielęgniarkę. Dlatego niektórzy rządzący chcieli by powrotu do tych LM, które trochę przypominały zakony . Pielęgniarstwo albo upadnie całkowicie, albo odrodzi się na zupełnie nowych zasadach .

#2  2019.05.21 17:46:28 ~123

Ja na start na umowie 3900 to duzo? Mozna wiecej lub mniej, ale samemu trzeba wybrac porownujac stawki. by byc zadowolonym. Prace potem mozna zmienic. Na zleceniu tez mozna pracowac za 30 lub 50 zl nie zawsze wspolmiernie do ciezkosci pracy. Czas mamy tylko jeden wybor zalezy tylko od nas.

#3  2019.05.21 18:02:58 ~Plg

Wybór należy do nas.Na litość nie gódźmy się na tak niskie stawki.Więcej godności koleżanki.

#4  2019.05.21 18:05:07 ~Mgr

Pielegniarstwo się zmieni bez koleżanek które pójdą na emerytury one są posłuszne do bólu mam w pracy takie co nic nowego nie chcą tylko to co się nauczyły 30 lat temu szefa się słucha bo nie wypada powiedzieć swojego zdania nie znają pojęcia asertywność tylko służyć i służyć idźcie na emerytury juz to pisałam nie pracujecie na emeryturze bo nas młodsze trafia my chcemy zmienić a wy tylko wytrwać w tym jest różnica

#5  2019.05.21 18:11:19 ~Lea

Jestem po LM ale nie jestem skromną ani posłuszną pielęgniarką noszę biżuterię,mam zawsze makijaż,mam w pracy swoje zdanie. Też nie chciałabym wykonywać pewnych czynności np.robię toaletę i zaraz idę toczyć krew. Nie powinno tak być,powinny być opiekunki ale niestety ich nie ma . Jak nas zrównają z opiekunkami to lepiej się przekwalifikować - dużo mniejsza odpowiedzialność.

#6  2019.05.21 18:16:38 ~Lea

No cóż te młode po studiach są bardziej posłuszne niż my przed emeryturą.

#7  2019.05.21 21:32:24 ~Graźka

Tak słuźalczość i uniźoność jak w Gumisiach a za to 27.50 nie chce mi się wyrażać o dyrektorze bo ciul to komplement

#8  2019.05.21 22:05:16 ~Nikt

Muszę przyznać że autor postu ma rację.jeżeli cenilybysmy siebie i swoją pracę to nie godziły się na tak poniżające place.a my wolimy harować na kilku etatach.skakać sobie do oczu o każdy grosz.a nie potrafimy się zjednoczyć.przecież jesteśmy ogromną grupa zawodowa i bardzo potrzebna.I W NAS JEST SILA.

#9  2019.05.21 23:55:24 ~Miki

Bravooöoooo trzeba miec klase i wtedy kase

#10  2019.05.22 07:01:27 ~Do 4

Młode po studiach posłuszniej idą do łóżek.

#11  2019.05.22 09:24:47 ~.....

Ks.Rydzyk w WSKSiM organizuje wydział pielęgniarstwa,ma się rozpocząć w- X 2019.

#12  2019.05.22 10:10:58 ~Szymon

Ja pozdrawiam Panie z Kościerzyny. Jak zaproponowałem 50zl to agresja was wobec mojej osoby zamiast razem zmieniać stawki, nie dyrekcji tylko wasza. Moje drogie kolezanki 60zl w Wielkopolsce, a wy za 27zl. Nie dajcie się manipulowac i straszyć. Czy różnią sie koszty życia w pomorskim?

#13  2019.05.22 10:44:16 ~cvb

Asystent techniczny na egzaminie zawodowym ma 13.5 zł brutto za godzinę, przygotowanie samego egzaminu, nieraz kilkanaście godzin jest gratis. Pan pisze o żenujących stawkach a tyle nie ma nawet nauczyciel dyplomowany.

#14  2019.05.22 11:21:32 ~Ala

Brawo Szymon. Popieram Twoje zdanie.

#15  2019.05.22 12:13:37 ~ip-do 13

Guzik mnie obchodzi ile zarabia nauczyciel - on o mnie nie walczy i ma przywileje których my nie mamy ,chodzi mi o urlop zdrowotny, ma przespane noce jest w święta z rodziną i proszę nie pisać że taką pracę wybrałam bo to dotyczy każdego

#16  2019.05.22 12:21:57 ~!!!

Za chwile wszyscy otrzymają swoje podwyżki.Obecnie są informacje,dla jakich grup ile miliardów jest przeznaczone,przejrzyjcie internet,dla każdego coś miłego.

#17  2019.05.22 13:07:17 ~MC

Myślę kolego, że twój art. choć uderza w sedno sprawy nikogo i tak nie poruszy a zwłaszcza nasze koleżanki o poczuciu własnej wartości mniejszej niż ma tasiemiec. Ten temat był poruszany już niejednokrotnie na tym portalu i dobrze wiesz, że nawet ogólnopolska zmiany mentalności przyniesie zerowy skutek. Owszem, trochę będą biadlolić na tym portalu jak zawsze i to wszystko. Z politowaniem słucham jak te zakompleksione pigułki z dumą mogą oznajmić, iż LECĄ DO DRUGIEJ ROBOTY. Słucham licytacji , kto więcej godzin przepracował w danym miesiącu i nie mogę się nadziwić, że można być tak tępym.

#18  2019.05.22 14:29:48 ~do 17

Masz 100% rację.Jak można nie wykorzystać tego,co życie podaje na tacy. Nic dziwnego,że pielęgniarek nikt nie szanuje.Praca byle jaka,bo jak można być dobrym pracownikiem,biegając z dyżuru na dyżur i być w wydajnym,w pełni sił,A rodzina.Szok.Ale w ich głowach jest OK.

#19  2019.05.22 16:06:57 ~Ja

Góra 18zł/godz. 50 zł dla piszących po polsku.

#20  2019.05.22 16:28:06 ~Położna

W samo sedno! Dokładnie tak jest. Brawo za trafne podsumowanie.

#21  2019.05.22 18:36:38 ~Ja

Głupie pielęgniarki w końcu postacie na swoim 50 zł 60 na godzinę w DPS również, nie dajmy się wykorzystywać ,bo gdy nie dadza nam godnej stawki to dadzą dyrektorom i lekarzom,trzynastki też się należą dodatki na SOTR-ach też się należą,za szkodliwe warunki też nam się należy walczmy o swoje

#22  2019.05.22 19:08:45 ~MBK

Dlaczego petycja nie daje wyboru podpisania? Jestem na nie dla podnoszenia skladek. Ale nic nie mam do Pani Ptok. Izby sa fatalnie zarządzane i to nie tylko glownie ale tez w regionach. Tak zle sie dzieje a wybory no cóż.

#23  2019.05.22 19:10:27 ~Ja

Podpisujcie petycję pielegniarek cyfrowych dlaczego nie dajecie nikomu szansy ? walczą o nasze zdrowie a tak tak mało podpisow

#24  2019.05.22 19:15:43 ~Nina

Żądamy co najmniej 50zl/h w Dps. Odpowiedzialność w tej placówce jest duża. 1 pielęgniarka w nocy na 200 osób. Jest pewiem problem minister i rząd uważa że pielęgniarka jest tam zbędna. Przeszkadza bo ma np. studia kursy,ktore zrobiła.za własne pieniądze. A powinna być głupia i biegać robiąc za pielegniarke lekarza opiekunke i za minimalna stawkę bo tak naprawdę nie ujeli jej w ustawie. Życzę pani minister pobytu w dps bez pielęgniarki, może się ktoś obudzi i pomyśli czy nie jest prawdą że gdyby głupota miała skrzydła to tu uniosła by się w kosmos. :(

#25  2019.05.22 20:10:52 ~Plg

Nie podpisuję dlatego ,bo nic nie zrobiły.Wspomniały tylko o plg z wyższym pokrewnym i dalej cisza.Po drugie przyjdzie nam opłacać drugi twór ,jak izby plg.Wystarczająco już płacimy.

#26  2019.05.23 00:04:09 ~dypl piel

Popieram, pielęgniarstwo to nie administracja nas

#27  2019.05.23 08:43:23 ~Ech

Pacjentami szpitali czy DPS-ów są osoby, u których stwierdzono równowagę bio-psycho-społeczną ?

#28  2019.05.23 20:06:53 ~ja

Wszyscy którzy mieli wplyw na poprawę warunkow pracy pielegniarek i tego nie zrobili powinni na własnej skórze odczuć jak to jest dlugo czekać na zmianę pampersa.

#29  2019.05.24 13:44:05 ~Kontrakt

Zgadzam się z autorem gdy ja negocjuje ponad 50 zł na godzinę przychodzi pancia i bierze oferte za 40 bez negocjacji. I tutaj mam wniosek----WSZYSTKIE PIELĘGNIARKI PIELĘGNIARZE CO ZANIŻAJĄ STAWKI ROBIĄ ZA ŚRUBKI NIE MAJĄ GODNOŚCI ABY WALCZYĆ O SWOJE POWINNI MIEĆ ZAWIESZANE A W SKRAJNYCH PRZYPADKACH ZABIERANE PRAWO WYKONYWANIA ZAWODU! Osobiście zarabiam dobrze ale CHCE LEPIEJ BO WIEM ŻE MOŻNA. i wiem że mogę ale nie z takimi ludźmi którzy przychodzą i psują rynek pracy. dyrektorstwo nie ma JUŻ wyboru.Złote czasy niewolnictwa w pielęgniarstwie skończyły się . Pracuje tam gdzie płacą lepiej. Pozdrawiam wszystkich starających się i ciężko pracujących.

#30  2019.05.28 09:45:15 ~Ona

Nie chodzi wcale o wiek czy skonczona szkole powinny byc jakies spodkania informacyjne w izbach typu jak wynegocjowac dobra stawke albo cos w tym stylu. Ja po szkole nie wiedzialam ze mozna negocjowac jak naczelna powiedziala 2100 to bylo wow szczegolnie jak wczesniej pracowalo sie dorywczo . Otrzezwienie przyszlo z 1 wyplata 1495zl i byla zalamka. 6 lat temu. Takze szpitale jada na niewiedzy mlodych ktorzy sa mniej obrotni

#31  2019.06.04 20:09:02 ~Do ona

Nie pisz kobieto takich bzdur , naucz się asertywności i negocjuj w swojej sprawie.Izby są od zabierania twoich pieniędzy a nie nauki negocjacji .