Dyrektor szpitala: liczenie TYLKO pielęgniarek do norm zatrudnienia to głupota!!!

Nowe normy zatrudnienia pielęgniarek.

DYREKTOR SZPITALA: LICZENIE TYLKO PIELĘGNIAREK

DO NORM ZATRUDNIENIA PIELĘGNIAREK TO GŁUPOTA!!!

Zobacz także: 

Szpital Wojewódzki - zarobki pielęgniarek względem: administracji, lekarzy, obsługi.

Podziękowania w imieniu pielęgniarek. Za co?

Pielęgniarki zarabiają fatalnie! Zarobki pielęgniarek z podziałem na województwa.

GUS - średnio pielęgniarki zarabiają 4,6 tys. złotych.


Poniżej fragment wypowiedzi dyrektorów szpitali na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Szpitali Powiatowych w dniu 14 marca 2019 roku:

wybrał: Mariusz Mielcarek 


Link do podpisywania petycji:

https://www.petycjeonline.com/wniosek o podanie się do dymisji pani Z. Małas oraz K. Ptok

 

Link do podpisywania petycji:

https://www.petycjeonline.com/wniosek o podanie się do dymisji pani Z. Małas oraz K. Ptok

Komentarze użytkowników

#1  2019.05.25 07:37:38 ~Jan

Liczenie norm dla lekarzy i psychologów było od kilku lat.

#2  2019.05.25 14:27:31 ~P

Widocznie za niskie stawki oferuje skoro nie ma chętnych do pracy. i jeszcze się pyta czy łamie prawo? Oczywiście że tak !

#3  2019.05.25 15:35:54 ~pstro

Ojejku, jejku, jejku! , zawodu pielegniarki podobnie jak lekarza,nikt nie może wykonywać bez ustawowej zgody państwa, zlecać też nie można(Ustawodawca wskazał sankcje). Ciekawe na podstawie jakich ustaw sporządzona jest lista zawodów, które w swoim zakresie mają takie same treści co pielęgniarka?

#4  2019.05.25 22:33:23 ~Ja

Tak, łamie pan prawo ponieważ nie spełnia norm a inni medyczni pracownicy mają swój zakres obowiązków. Proszę nie kombinować! Przez długie lata pielegniarek nie szanowano, dokładano tylko pracę , bywało , że nocny dużyr były pojedynczy , teraz nareszcie została wywalczona jakaś regulacja to jest wielkie larmo. Nieważne ile dyrektor będzie krzyczał, jest ustawa i trzeba przestrzegać !

#5  2019.05.26 08:32:58 ~Dzidka

Zgadzam się z tym ale ja w szpitalach będą wszystkie panie miały magistra pielęgniarstwa bo na razie to większość pań to po liceum łub 2 letnim studium.to jakaś farsa.to nie będzie wykonywać tamto też nie.nocki dyżury.w innych zawodach też się tak pracuje jest za to inny wolny dzień.wiec proszę nie wydając.obierajac taki zawód nie wiedziały panie że to jest praca w ruchu ciągłym ?

#6  2019.05.26 08:32:58 ~Dzidka

Zgadzam się z tym ale ja w szpitalach będą wszystkie panie miały magistra pielęgniarstwa bo na razie to większość pań to po liceum łub 2 letnim studium.to jakaś farsa.to nie będzie wykonywać tamto też nie.nocki dyżury.w innych zawodach też się tak pracuje jest za to inny wolny dzień.wiec proszę nie wydając.obierajac taki zawód nie wiedziały panie że to jest praca w ruchu ciągłym ?

#7  2019.05.26 08:32:58 ~Dzidka

Zgadzam się z tym ale ja w szpitalach będą wszystkie panie miały magistra pielęgniarstwa bo na razie to większość pań to po liceum łub 2 letnim studium.to jakaś farsa.to nie będzie wykonywać tamto też nie.nocki dyżury.w innych zawodach też się tak pracuje jest za to inny wolny dzień.wiec proszę nie wydając.obierajac taki zawód nie wiedziały panie że to jest praca w ruchu ciągłym ?

#8  2019.05.26 08:32:58 ~Dzidka

Zgadzam się z tym ale ja w szpitalach będą wszystkie panie miały magistra pielęgniarstwa bo na razie to większość pań to po liceum łub 2 letnim studium.to jakaś farsa.to nie będzie wykonywać tamto też nie.nocki dyżury.w innych zawodach też się tak pracuje jest za to inny wolny dzień.wiec proszę nie wydając.obierajac taki zawód nie wiedziały panie że to jest praca w ruchu ciągłym ?

#9  2019.05.26 08:32:58 ~Dzidka

Zgadzam się z tym ale ja w szpitalach będą wszystkie panie miały magistra pielęgniarstwa bo na razie to większość pań to po liceum łub 2 letnim studium.to jakaś farsa.to nie będzie wykonywać tamto też nie.nocki dyżury.w innych zawodach też się tak pracuje jest za to inny wolny dzień.wiec proszę nie wydając.obierajac taki zawód nie wiedziały panie że to jest praca w ruchu ciągłym ?

#10  2019.05.26 09:17:20 ~Piel

W ciągłym ruchu i w ciągu . Może o to chodziło . Byle najwięcej tylko za jaka cene i jakim kosztem to kogo to .

#11  2019.05.26 11:47:18 ~Do 5

Tak wiedziały jaka jest praca.Tylko poszły po rozum do głowy ,że tak się nie da dłużej pracować.Jeżeli ktoś pracuje nie narażając zdrowia, ma szkodliwe i urlop na podreperowanie zdrowia.Więc dlaczego my mamy siedzieć cicho.Jak gdzieś wspomniała jedna z pielęgniarek,opiekujemy się ludźmi mniej chorymi od nas samych.Zaczynając pracę 30 lat temu ,nie było takiego wyzysku pielęgniarek jaki jest teraz.

#12  2019.05.26 11:51:30 ~Plg

Zrobili z nas tanią siłę roboczą,i każą cicho siedzieć i przyklaskiwać.Nawet żadnego poparcia od społeczeństwa.Dziękujemy,kiedyś to obruci się przeciwko Wam.

#13  2019.05.26 18:34:18 ~Alicja

A w Słupsku nadal dyżury pojedyncze, nikt niczego nie liczy, a ustawę mają gdzieś.

#14  2019.05.27 05:52:20 ~Do 13

I to jest prawidłowe podejście

#15  2019.05.27 06:22:29 ~Lucyna

A sprzątaczki Pan też zatrudnia które wykonują pracę pielęgniarki i mają ich uprawnienia? Głupota niektórych sięga zenitu. Przecież pomoc medyczna czy studiujaca ratowniczki nie są pielęgniarkami. Chyba dyrektor jest losiem.

#16  2019.05.27 09:46:26 ~No i co?

A może dietetyka do norm też wliczycie? W końcu każda sztuka do normy się przyda.

#17  2019.05.28 08:45:01 ~do Dzidka

Oj Dzidko rozumu brak!

#18  2019.05.28 08:48:41 ~Piel.

Kiepskie zainteresowanie wątkiem i takie komentarze.No cóż nie ma to jak pazerna harówka na kilku etatach i kto tu będzie pisał! Takie tam bzdety a gdzie merytoryczne komentarze?

#19  2019.05.29 08:01:47 ~Jasiczek

Pielegniarka do wynieś .przynieś .pozamiataj.i najlepiej praca na wolontariacie .te czasy minęły .szanujmy się Panie . Pozdrawiam i życie siły .

#20  2019.05.29 12:29:44 ~po leceum

Nie chciało się panią ani wydawać pieniędzy,ani marnować czasu ,bo i maturę niektóre w wieku około 50 lat zrobiły pielęgniarki oj się nie chciało ,można studiować mając 60 lat