NFZ - "Płace pielęgniarek znacząco wzrosły w stosunku do innych gałęzi gospodarki".

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

NFZ - "PŁACE PIELĘGNIAREK ZNACZĄCO WZROSŁY

W STOSUNKU DO INNYCH GAŁĘZI GOSPODARKI"

W wywiadzie prezes NFZ wyraża opinie, że "w stosunku do lekarzy pielęgniarki zarabiają całkiem nieźle. Poprawa jest znaczna - tak na pytanie o różnice w zarobkach lekarzy i pielęgniarek odpowiada prezes NFZ.

Prezes NFZ mówiąc o różnicach w wynagrodzeniu pielęgniarek i lekarzy podkreśla, że po serii podwyżek, jakie dotyczyły tych pierwszych, dziś można powiedzieć, że zarobki pielęgniarek są dziś na przyzwoitym poziomie. 

Podwyższanie wynagrodzenia o kolejne 400 złotych przez cztery lata, spowodowało, że płace pielęgniarek znacząco wzrosły w stosunku do innych gałęzi gospodarki - przyznaje.

źródło informacji - www.pulshr.pl

Zobacz cały wywiad z prezesem NFZ. Zobacz wideo tutaj.

Warto wspomnieć w powyższym kontekście, że średnia krajowa przekroczyła 5 tys. złotych!
 

UWAGA!!! Zobacz pismo redakcji pielegniarki.info.pl do prezesa NFZ w przedmiotowej sprawie.


Zobacz także:


Komentarze użytkowników

#1  2019.05.28 08:37:47 ~Położna

Ciekawe czemu nadal muszę pracować na 2 etaty jeśli tak dużo w 1 pracy zarabiam? Koleżanka w supermarkecie zarabia 3450zl a ja 3500. Gdzie jest tutaj sprawiedliwość!

#2  2019.05.28 09:07:39 ~Nikt

Tak.tak.teraz zarobki pielęgniarki są o 5 zł większe niż pan sklepowych dlatego jest taki krzyk.bo nie tak dawno panie sprzątające lepiej zarabiały niż pielęgniarki.a te osoby które zazdroszczą tych zarobków zapraszam na miesiąc do pracy przy łóżku chorego.

#3  2019.05.28 10:33:06 ~Piel 43

Co za bzdury ,szkoda czytać ten artykuł, życzę chwtnych do tego zawodu skoro tak suuuper zarabiamy.

#4  2019.05.28 14:35:44 ~Karola

Pan prezes z NFZ zyje chyba w innym kraju ze takie bzdury gada. Panie prezesie jak pielegniarka bedzie miala tyle lub przynajmniej polowe tego co za dyzur calodobowy jak ma lekarz to mozemy wtedy pogadac ze mamy lepiej bo w niektorych szpitalach ma za taki dyzur co pielegniarka za miesiac pracy

#5  2019.05.28 14:38:23 ~Alla

Piszą jak dużo zarabiają pielęgniarki, ale chętnych do pracy mało. Jak taka fajna praca i dużo pieniędzy to tylko pracować. Brak chętnych bo praca z chorym jest ciężka, wymagająca, wyczerpująca i wymaga umiejętności organizacji logistycznej.

#6  2019.05.28 14:40:33 ~Niestety

Niestety chyba rząd nie potrafi liczyć a pielęgniarki potrafią niby dali 400x4 wynik jakby 1600 a z jakiego mnożenia wychodzi 1100 złotych 400 razy ile daje wynik 1100 ? Jakieś ułamki się wkradły do równego rachunku ? Niestety 30 lat pracy noce i święta i dziwnym trafem wychodzi góra 3200 zł.

#7  2019.05.28 15:11:02 ~Iza

Super zarobki i nadal nie ma chętnych do pracy. Przestańcie kłamać i zacznijcie płacić godnie bo za chwilę nie będzie pielęgniarek czy tak to trudno zrozumieć czy jakiś głąb to zrozumie. Za chwilę wszystko padnie już w szpitalach źle się dzieje czy tego nie widać czy ktoś tu ślepy. Obudzcie się wreszcie a nie piszcie bzdur.

#8  2019.05.28 17:22:36 ~piel.

Ale omamianie ludzi i kłamstwa jedyny zawód w budżetówce gdzie nie ma 13-tych pensji skandal złodziejstwo!

#9  2019.05.28 17:29:03 ~Ewa

Płacę może wzrosły ale nie dla pielęgniarek w domach pomocy spolecznej. Ja i moje koleżanki mamy podstawy 2600. To jest tak dużo? Co my mamy powiedzieć? Minister zapomniał o nas?

#10  2019.05.28 17:35:24 ~Piel.

Do 1 nic nie musisz i te co dorabiają non stop też a głównie z powodu pazerności. Praca na 1 etat spowoduje duże braki pielegniarek a to wymusi godne zarobki na 1 etacie. Takie proste i po co to użalanie się nad sobą ?

#11  2019.05.28 17:39:12 ~do 9

Do 9 moja wozna w szkole ma tylle ! Wstyd jak możecie za tyle pracowac no i orka na 3 etaty do u.śmierci !

#12  2019.05.28 17:41:19 ~aneta

Nic nie mówi siē o pielęgniarkach w dps ach. Żadnego dodatku i najniższa krajowa.

#13  2019.05.28 19:13:48 ~M

A podwykonawcy ze niby co dostały wielkie g nic nic zero zenada

#14  2019.05.28 19:20:56 ~Maria

39 lat pracy i 3010 zł brutto

#15  2019.05.28 19:56:15 ~Gość

Co wy gadacie macie dużo za siedzenie i za spanie w nocy A najcięższe roboty wykonują opiekunowie medyczni

#16  2019.05.28 20:05:43 ~Jo:)

Ha. Ha ha. Ha ha ha. Hahahahaha.

#17  2019.05.28 20:06:58 ~do 15

He, He , He dobry żart,a nawet jeśli wykonują najcięższą pracę, to taki zawód. Jeśli ktoś wybiera taki, zawód to chyba wie na co się pisze. Pierwsze zdanie, to do lekarzy.

#18  2019.05.28 20:22:59 ~Piel

Bo może inne "gałęzie" gospodarki nie były aż tak zaniedbane jak pielęgniarstwo, co widać po malejącej liczbie osób wykonujących ten zawód .

#19  2019.05.28 20:58:27 ~Pigula

Po 15 latach zarabiam 3500 na zmiany daleko do 5000 tys kto tyle zarabia.

#20  2019.05.28 21:03:19 ~Piel.

Do 15. Predzej czy później spotkmy się u mnie na oddziele. Mam nadzieję że to nie będzie przyjęcie na ratunek życia. Bo mam zamiar najpierw posiedzieć i wypić kawę. Więc powodzenia i zdrówka życzę.

#21  2019.05.28 21:30:53 ~Ona

Czekam oj czekam aż zabraknie pielegniarek. .wtedy pacjenci się sami sobą zajma:)))

#22  2019.05.28 21:35:22 ~-Piel

Bez norm zatrudnienia i adekwatnych zarobkow w tych czasach - ten zawód to nieporozumienie .

#23  2019.05.28 23:01:15 ~ja

Dps kochcicka lubliniec podstawa 2120, 30 lat pracy,dwa lub trzy oddziały, 120 mieszkańców gdzie tu jakieś normy pracy i płacy?

#24  2019.05.29 08:22:53 ~do 12

Do 12 zaczną mówić o nas -jak zaczniecie walczyć o swoje samo sie nic nie robi to pracownik socjalny za biurkiem więcej zarobi ! A pielęgniarki z prawem wykonywania zawodu (z odpowiedzialnością) trochę więcej lub podobnie do sprzątaczki ? Wstyd w tym zawodzie pracować.Nie szanowany, brudny i kiepsko opłacany z nadmiarem obowiązków, bez opiekunów medycznych jak na zachodzie i non stop praca na kilku etatach.Tylko jeden etat i bez walki samo przyjdzie czy to tak ciężko zrozumieć , że praca tylko na jednym etacie spowoduje bardzo dotkliwy brak pielegniarek i wtedy płacę będą godne a może i warunki pracy - urlopy zdrowotne (mają nauczyciele) turnusy rehabilitacyjne, dodatki za szkodliwość, pakiety medyczne, zniżki na kolej jak mają np.nauczyciele itd. Uznanie pracy pielegniarek za pracę w szczególnych warunkach itd.

#25  2019.05.29 10:39:10 ~do 20

Nie na oddziele tylko w oddziale. Salowe często mówią, że pracują na oddziele.

#26  2019.05.29 10:39:49 ~do 15

Na moim oddziale nie ma opiekunów med Pracujemy częściowo za opiekunów sekretarki, salowe, lekarzy i oczywiście musimy wykonać swoją pracę pielęgniarską.

#27  2019.05.29 10:39:58 ~P

Nie wiem ale ja zauważam ostatnio że warunki pracy pielęgniarek pogarszają się zamiast polepszać - jest bardzo dużo pracy, pacjenci nie mieszczą się w oddziałach, trzeba przenosić z sali do sali upychać, wypisywać, następnego dnia rano znowu tego samego przyjmować- tak się obchodzi normy, aby na papierze się zgadzało. Pielęgniarek jest za mało, w stosunku do "wydających zlecenia". np. 3 pielęgniarki plus 1 rankowa a lekarzy 10 .

#28  2019.05.29 10:42:56 ~do 23

Słuszna uwaga.Pielęgniarki często mówią jak mówią jak im wygodnie.Kiedyś ulubionym było kużwa i pewnie jeszcze jest ;)

#29  2019.05.29 11:06:43 ~Piel.

Nasza główna pielęgniarka w kraju wiceministrowa Józefa Szczurek-Żelazko jeszcze nigdy nie przemówiła do naszej grupy zawodowej z udzialem mediów. Pewnie dużo pielegniarek nie kojarzy jej wizerunku nawet.

#30  2019.05.29 12:32:24 ~do 29

A dlaczego to nasza wiceministrowa pielęgniarka p.Józefa Szczurek-Żelazko nie spowodowala (a obiecała) że, obchody 12 maja (MDZP) już od tego roku nabiorą szerszego znaczenia.I co ? I nic i jak zwykle bawiły się non-stop te same panie w swoim gronie bez udziału kamer. Kto więc wtedy o naszym święcie wtedy wie? A ponadto gdzie obiecana promocja zawodu? Pielęgniarski zawód wymiera !

#31  2019.05.29 12:57:29 ~piel.

Do 8 prawda a dlaczego nie mamy 13-tek ?

#32  2019.05.29 13:00:26 ~ja

Do 27-31 i podobne sama prawda, zacznijmy działać !

#33  2019.05.29 14:23:07 ~Asia

DO 26 WSPÓŁCZESNE NIEWOLNICTWO !

#34  2019.05.30 21:20:11 ~PIEL

Ale sukces. Nie mamy już minimalnej krajowej. Tak jak inni po podstawówce . To pielegniarstwo się studiuje ? No teraz to będą walili drzwiami i oknami, bo nawet 4 tysie można zgarnąć. Inni to tyle nie mają, a też ciężko pracują. Wstyd mi, że jestem tak uprzywilejowana. Wypalenie zawodowe pogłębia się i nie patrzę już ludziom w oczy.

#35  2019.05.31 15:47:50 ~Gość

Po 15 latach pracy jako fizjoterapeuta ze specjalizacją w szpitalu z chorymi onkologicznie, przyjmując około 13 pacjentów dziennie, mając jedną półgodzinną przerwę zarabiam 2800. mgr z takim stażem pracy jak ja 2300. rozumiem, że 3500 -4000 jak piszecie to nie jakiś majątek, ale miejcie innych na uwadze, bo różnice między nami znacząco się pogłębiają co jest mocno niesprawiedliwe.

#36  2019.06.01 17:32:38 ~Ts

Poczekajmy jeszcze kilka lat, już teraz same emerytki pracują, młodzi jakoś się nie garną do pracy, nie jest najgorzej ale trzeba pracować na dwa etaty aby godnie żyć. Jeszcze z 5 lat i wtedy się obudzą. Co 2 jaką znam pracuje w dwóch miejscach bo inaczej mało wychodzi, jakby tego zabronić już teraz by nie było rąk do pracy, zresztą już nie ma w wielu szpitalach.