Pielęgniarki to niższy personel! Pismo redakcji do senatora...

W Polsce pielęgniarek nie cenią!



PIELĘGNIARKI TO NIŻSZY PERSONEL!

PISMO REDAKCJI DO SENATORA...

 

Gazeta i Ogólnopolski Portal                                          Poznań, dnia 31 maja 2019 roku 
Pielęgniarek i Położnych 
pielegniarki.info.pl
[email protected] 
                                                                                  Pan
                                                                                   Waldemar Kraska
                                                                                  Senator PiS 
                                                                                   
  
Z głębokim oburzeniem odebrałem Pańską wypowiedź na posiedzeniu senatu w dniu 28 maja 2019 roku, dotyczącą zawodu pielęgniarki:

„Myślę, że to też jest ważny i dobry przyczynek do tego, że przez te 4 lata rządów Prawa i Sprawiedliwości osiągnęliśmy to, że studiuje coraz więcej lekarzy. Jest też dobrze, jeżeli chodzi o personel niższy, czyli o pielęgniarki”.

Powyższe słowa są skandaliczne, szczególnie w kontekście osoby która je wypowiedziała: senatora, przewodniczącego senackiej komisji zdrowia, lekarza, chirurga.

Pańska wypowiedź wpisuje się w postępującą deprecjację zawodu pielęgniarki w Polsce, która przejawia się szczególnie w zrównaniu zawodu pielęgniarki z zawodem opiekuna medycznego w ustawie o wynagrodzeniach zasadniczych w podmiotach leczniczych oraz zaszeregowaniu sekretarki medycznej w grupie wyższej niż pielęgniarka.

Wobec powyższego w imieniu grupy zawodowej pielęgniarek proszę o wskazanie przesłanek formalnych dla Pańskiego stwierdzenia, że pielęgniarki to „niższy personel”. 
  
                                                                 Mariusz Mielcarek 
                                                                 Redaktor Naczelny 
                                                                 pielegniarki.info.pl 

Komentarze użytkowników

#1  2019.06.01 17:20:49 ~Karola

No i wlasnie moje panie z mgr zwlaszcza co tak jedziecie po tych z LM nawet wasze mgr nic nie zmieni tyle znaczymy dla lekarzy. Niższy personel tylko bez niego nic by i oni nie znaczyli i nic nie zrobili.ale moi panstwo jeszcze troche i nas braknie a nowy narybek choc byscie sie wsciekli tej luki nie zapelnia. Wtedy bedziecie piszczec

#2  2019.06.01 18:41:24 ~Piguła

Ale jadowity przytyk do mgr musiał być. Jak mają nas inni szanować jeżeli w nas jest tyle nienawiści i zazdrości w stosunku do koleżanek, którym chciało się coś więcej

#3  2019.06.01 18:42:12 ~#2

Pan senator,pracuje w srodowisku,które widzi pielęgniarkę i traktuje jako personel niższy i tak mu się z przyzwyczajenia powiedziało.Panie Mariuszu,proszę temu człowiekowi nie odpuszczać,bo to są ludzie,ktorzy ciągną na dno finansowe i społeczne naszą grupę zawodową,dbajac jedynie o własne interesy.Powinien ten prymityw przeprosić nas publicznie,nie odpuszcza pan.

#4  2019.06.01 18:58:42 ~4

Chirurg to felczer, a ten z kolei to cyrulik. Niektórzy tego ostatniego nazywali golibrodą.

#5  2019.06.01 19:06:19 ~do #4

To w takim razie też niższy personel

#6  2019.06.01 19:13:28 ~Ja

Brawo p. Mariuszu! Czekamy na odpowiedź!

#7  2019.06.01 19:16:31 ~Nikt

Przez wszystkie lata zawód traktowany po macoszemu.zarobki niższe niż miała sklepowa.i opinia że nic nie robią kawę piją i łapówki czyli czekoladki biorą.hi.hi.to i pan senatorzyna uległ powszechnej opinii.

#8  2019.06.01 22:29:31 ~jaaaaa

Http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24852076,pacjenci-umieraja-po-cichu-lekarze-domagaja-sie-zwiekszenia.html

#9  2019.06.01 22:51:59 ~9

Portale podają, że nie było po cichu w trakcie domagania się przez lekarzy

#10  2019.06.01 23:00:35 ~do#5

No to się należy podobna stawka godzinowa

#11  2019.06.02 00:44:15 ~Rh

Jakie wy jesteście daremne nie dość tych napierdala nek żałosny portal. :(

#12  2019.06.02 02:59:51 ~Mgr piel

Pan pożal się Boże senator, to przecież tylko chirurg. Czego więc od niego wymagać. Ani to senator, ani specjalista.

#13  2019.06.02 23:39:33 ~PIEL

Dzięki Panie Mariuszu, że zauważa Pan takie rzeczy, bo bez podnoszenia prestiżu nasz zawód zniknie.

#14  2019.06.03 09:30:55 ~opiekunka

Mam maturę ,mam magistra.natomiast moje koleżanki pielęgniarki te starsze nie maja matury nie mają magistra.Nie musiały robić matury rocznik 1960

#15  2019.06.03 10:42:22 ~jak

Pielęgniarki nie podchodziły do zdawania matury ,to matury nie mają.Dlatego są złe te starsze 57 letnie i więcej,bo nie mogą pójść na licencjat

#16  2019.06.03 10:45:15 ~gdyby

Pielęgniarki miały matury to ,nie miałyby takiego żalu do magistrów pielęgniarstwa ,bo by też za darmo zrobiły licencjat,ale nie zdawały matur ,dlatego nie mają licencjatu itd

#17  2019.06.03 18:13:09 ~do wyżej

Znowu te zakompleksione.Haaaaaa !

#18  2019.06.03 18:32:10 ~do 16

To swoje gdybanie wsadź między bajki,albo powieś sobie nad łóżkiem,może wyjdziesz z depresji.

#19  2019.06.03 18:59:55 ~~~~

16-Narobiłaś szkółek,nikt Cię nie ceni,nie zaspokaja próżności,więc szukasz winnych,na których można by przerzucić frustracje.A piel.po LM maja się dobrze,a ty płoniesz ze złości.

#20  2019.06.03 19:25:02 ~8

Pielęgniarki po liceum medycznym dlatego są bez matury i nie mogą rozpocząć licencjatu ,bo matura była nie obowiązkowa 1960 r , 1961 r,1962 i inne lata

#21  2019.06.03 21:42:03 ~PIEL

No i co z tego, że nie mają matury ? Takie były wtedy realia. Poziom szkolnictwa był o wiele wyższy niż obecnie. Powinien być wymóg realny dokształcania. Mam koleżanki, które pracują 30 lat i zrobiły jeden kurs kwalifikacyjny , bo im kazali. Tu jest pies pogrzebany. Jest tyle nowości w medycynie, nowych wytycznych, a u nas nikt tego nie wymaga. Czy matura jest bardziej przydatna niż specjalizacja ?

#22  2019.06.05 07:10:53 ~Bez matury

Czy matura jest wyznacznikiem wiedzy w zawodzie po 40 latach pracy w szpitalu specjalistycznym.Nie mam żadnych kompleksów i uważam się za specjalistkę .Zawsze uczestniczyłam w różnych szkoleniach i interesowałam się nowinkami.Opowiadanie na portalu że te po LM ,SM to lenie.Szanujcie te starsze panie bo one wprowadzają was w oddział.Nie panie oddziałowe tylko my. Od nas się uczycie stawiać pierwsze kroki,a szkoła to teoria czy jesteś po studiach czy policeum lub studium.Pozdrawiam wszystkie Panie po studiach i życzę im by spotkały starszą panią która w miły i serdeczny sposób pokaże oddział i przekona że najważniejszy jest pacjent.Bo sama może być też tym pacjentem.Pozdrowienia

#23  2019.06.05 11:05:28 ~Luna

Pielęgniarki to niższy personel . i jeszcze długo będziemy tak postrzegane , ponieważ same się nie cenimy - wystarczy przejrzeć komentarze i to szkalowanie jedna drugiej . W szpitalach pracują lekarze , naczelne pielęgniarek - i to są osoby najważniejsze .pomimo , że do wykonania zabiegów pielęgnacyjnych , podania leków i innych czynności przy pacjencie są potrzebne pielęgniarki . Mamy też opiekunka medycznego , ale czy jeżeli trzeba np. zmienić pampersa to nie robią tego pielęgniarki te bez matury ( swoją drogą - nie wiem gdzie takie są ? ) oraz te z magistrem ? Jeżeli same się nie zmienicie , nie zaczniecie cenić się wzajemnie jako jedna grupa zawodowa (tak jak lekarze ) , to zawsze będziecie najniżej i żadne duże podwyżki tego nie zmienią - to wy odpowiadacie za życie pacjenta na dyżurze - nie opiekunka - nawet lekarz przychodzi na WASZE ! wezwaniem .