Pielęgniarki to niższy personel! Pismo redakcji do senatora...

W Polsce pielęgniarek nie cenią!



PIELĘGNIARKI TO NIŻSZY PERSONEL!

PISMO REDAKCJI DO SENATORA...

 

Gazeta i Ogólnopolski Portal                                          Poznań, dnia 31 maja 2019 roku 
Pielęgniarek i Położnych 
pielegniarki.info.pl
[email protected] 
                                                                                  Pan
                                                                                   Waldemar Kraska
                                                                                  Senator PiS 
                                                                                   
  
Z głębokim oburzeniem odebrałem Pańską wypowiedź na posiedzeniu senatu w dniu 28 maja 2019 roku, dotyczącą zawodu pielęgniarki:

„Myślę, że to też jest ważny i dobry przyczynek do tego, że przez te 4 lata rządów Prawa i Sprawiedliwości osiągnęliśmy to, że studiuje coraz więcej lekarzy. Jest też dobrze, jeżeli chodzi o personel niższy, czyli o pielęgniarki”.

Powyższe słowa są skandaliczne, szczególnie w kontekście osoby która je wypowiedziała: senatora, przewodniczącego senackiej komisji zdrowia, lekarza, chirurga.

Pańska wypowiedź wpisuje się w postępującą deprecjację zawodu pielęgniarki w Polsce, która przejawia się szczególnie w zrównaniu zawodu pielęgniarki z zawodem opiekuna medycznego w ustawie o wynagrodzeniach zasadniczych w podmiotach leczniczych oraz zaszeregowaniu sekretarki medycznej w grupie wyższej niż pielęgniarka.

Wobec powyższego w imieniu grupy zawodowej pielęgniarek proszę o wskazanie przesłanek formalnych dla Pańskiego stwierdzenia, że pielęgniarki to „niższy personel”. 
  
                                                                 Mariusz Mielcarek 
                                                                 Redaktor Naczelny 
                                                                 pielegniarki.info.pl 

Komentarze użytkowników

#1  2019.06.01 17:20:49 ~Karola

No i wlasnie moje panie z mgr zwlaszcza co tak jedziecie po tych z LM nawet wasze mgr nic nie zmieni tyle znaczymy dla lekarzy. Niższy personel tylko bez niego nic by i oni nie znaczyli i nic nie zrobili.ale moi panstwo jeszcze troche i nas braknie a nowy narybek choc byscie sie wsciekli tej luki nie zapelnia. Wtedy bedziecie piszczec

#2  2019.06.01 18:41:24 ~Piguła

Ale jadowity przytyk do mgr musiał być. Jak mają nas inni szanować jeżeli w nas jest tyle nienawiści i zazdrości w stosunku do koleżanek, którym chciało się coś więcej

#3  2019.06.01 18:42:12 ~#2

Pan senator,pracuje w srodowisku,które widzi pielęgniarkę i traktuje jako personel niższy i tak mu się z przyzwyczajenia powiedziało.Panie Mariuszu,proszę temu człowiekowi nie odpuszczać,bo to są ludzie,ktorzy ciągną na dno finansowe i społeczne naszą grupę zawodową,dbajac jedynie o własne interesy.Powinien ten prymityw przeprosić nas publicznie,nie odpuszcza pan.

#4  2019.06.01 18:58:42 ~4

Chirurg to felczer, a ten z kolei to cyrulik. Niektórzy tego ostatniego nazywali golibrodą.

#5  2019.06.01 19:06:19 ~do #4

To w takim razie też niższy personel

#6  2019.06.01 19:13:28 ~Ja

Brawo p. Mariuszu! Czekamy na odpowiedź!

#7  2019.06.01 19:16:31 ~Nikt

Przez wszystkie lata zawód traktowany po macoszemu.zarobki niższe niż miała sklepowa.i opinia że nic nie robią kawę piją i łapówki czyli czekoladki biorą.hi.hi.to i pan senatorzyna uległ powszechnej opinii.

#8  2019.06.01 22:29:31 ~jaaaaa

Http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24852076,pacjenci-umieraja-po-cichu-lekarze-domagaja-sie-zwiekszenia.html

#9  2019.06.01 22:51:59 ~9

Portale podają, że nie było po cichu w trakcie domagania się przez lekarzy

#10  2019.06.01 23:00:35 ~do#5

No to się należy podobna stawka godzinowa

#11  2019.06.02 00:44:15 ~Rh

Jakie wy jesteście daremne nie dość tych napierdala nek żałosny portal. :(

#12  2019.06.02 02:59:51 ~Mgr piel

Pan pożal się Boże senator, to przecież tylko chirurg. Czego więc od niego wymagać. Ani to senator, ani specjalista.

#13  2019.06.02 23:39:33 ~PIEL

Dzięki Panie Mariuszu, że zauważa Pan takie rzeczy, bo bez podnoszenia prestiżu nasz zawód zniknie.

#14  2019.06.03 09:30:55 ~opiekunka

Mam maturę ,mam magistra.natomiast moje koleżanki pielęgniarki te starsze nie maja matury nie mają magistra.Nie musiały robić matury rocznik 1960

#15  2019.06.03 10:42:22 ~jak

Pielęgniarki nie podchodziły do zdawania matury ,to matury nie mają.Dlatego są złe te starsze 57 letnie i więcej,bo nie mogą pójść na licencjat

#16  2019.06.03 10:45:15 ~gdyby

Pielęgniarki miały matury to ,nie miałyby takiego żalu do magistrów pielęgniarstwa ,bo by też za darmo zrobiły licencjat,ale nie zdawały matur ,dlatego nie mają licencjatu itd

#17  2019.06.03 18:13:09 ~do wyżej

Znowu te zakompleksione.Haaaaaa !

#18  2019.06.03 18:32:10 ~do 16

To swoje gdybanie wsadź między bajki,albo powieś sobie nad łóżkiem,może wyjdziesz z depresji.

#19  2019.06.03 18:59:55 ~~~~

16-Narobiłaś szkółek,nikt Cię nie ceni,nie zaspokaja próżności,więc szukasz winnych,na których można by przerzucić frustracje.A piel.po LM maja się dobrze,a ty płoniesz ze złości.

#20  2019.06.03 19:25:02 ~8

Pielęgniarki po liceum medycznym dlatego są bez matury i nie mogą rozpocząć licencjatu ,bo matura była nie obowiązkowa 1960 r , 1961 r,1962 i inne lata

#21  2019.06.03 21:42:03 ~PIEL

No i co z tego, że nie mają matury ? Takie były wtedy realia. Poziom szkolnictwa był o wiele wyższy niż obecnie. Powinien być wymóg realny dokształcania. Mam koleżanki, które pracują 30 lat i zrobiły jeden kurs kwalifikacyjny , bo im kazali. Tu jest pies pogrzebany. Jest tyle nowości w medycynie, nowych wytycznych, a u nas nikt tego nie wymaga. Czy matura jest bardziej przydatna niż specjalizacja ?

#22  2019.06.05 07:10:53 ~Bez matury

Czy matura jest wyznacznikiem wiedzy w zawodzie po 40 latach pracy w szpitalu specjalistycznym.Nie mam żadnych kompleksów i uważam się za specjalistkę .Zawsze uczestniczyłam w różnych szkoleniach i interesowałam się nowinkami.Opowiadanie na portalu że te po LM ,SM to lenie.Szanujcie te starsze panie bo one wprowadzają was w oddział.Nie panie oddziałowe tylko my. Od nas się uczycie stawiać pierwsze kroki,a szkoła to teoria czy jesteś po studiach czy policeum lub studium.Pozdrawiam wszystkie Panie po studiach i życzę im by spotkały starszą panią która w miły i serdeczny sposób pokaże oddział i przekona że najważniejszy jest pacjent.Bo sama może być też tym pacjentem.Pozdrowienia

#23  2019.06.05 11:05:28 ~Luna

Pielęgniarki to niższy personel . i jeszcze długo będziemy tak postrzegane , ponieważ same się nie cenimy - wystarczy przejrzeć komentarze i to szkalowanie jedna drugiej . W szpitalach pracują lekarze , naczelne pielęgniarek - i to są osoby najważniejsze .pomimo , że do wykonania zabiegów pielęgnacyjnych , podania leków i innych czynności przy pacjencie są potrzebne pielęgniarki . Mamy też opiekunka medycznego , ale czy jeżeli trzeba np. zmienić pampersa to nie robią tego pielęgniarki te bez matury ( swoją drogą - nie wiem gdzie takie są ? ) oraz te z magistrem ? Jeżeli same się nie zmienicie , nie zaczniecie cenić się wzajemnie jako jedna grupa zawodowa (tak jak lekarze ) , to zawsze będziecie najniżej i żadne duże podwyżki tego nie zmienią - to wy odpowiadacie za życie pacjenta na dyżurze - nie opiekunka - nawet lekarz przychodzi na WASZE ! wezwaniem .

#24  2019.07.20 21:55:01 ~Aga

Czy to ważne czy LM czy MGR. Ludzie! ! Pielęgniarka to pielęgniarka. Inny system nauki a po LM uważam , że duźooooooo więcej dziewczyny umiały. Nie ma znaczenia jaka szkola. Ważne to co w głowie i sercu. Dajcie spokój z tymi hejtami. SZANUJMY SIĘ.

#25  2019.08.01 22:48:23 ~Piel.

Dawniej były inne czasy, rozumie starsze pielegniarki, uważam że mają bardzo duża wiedzę i serce i daleko po 50 roku życia nie ma sensu nakazywac im robić studia mgr, chyba, że chcą. Natomiast przed młodymi paniami, ciężka przyszłość. więcej roszczeniowych pacjentów, jeszcze więcej potrzebują wiedzy więc Muszą chcieć się kształcić i doksztalcac. Powinna być taka ustawa, która reguluje posiadanie studiów magisterskich od osób urodzonych przynajmniej po 1980r.