Zarobki dwóch pielęgniarek w 2018 roku - wiceministra i prezesa izby.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.


ZAROBKI DWÓCH PIELĘGNIAREK W 2018 ROKU

- WICEMINISTRA ZDROWIA I PREZESA IZBY

Według oświadczenia majątkowego, złożonego w dniu 26 kwietnia 2019 roku, przez wiceminister zdrowia panią Józefę Szczurek-Żelazko, dochód z tytułu zatrudnienia w ministerstwie zdrowia w 2018 roku wyniósł 150 tysięcy złotych.

Natomiast dochód pani prezes izby pielęgniarek wyniósł w 2018 roku około 275 tysięcy złotych.

Mariusz Mielcarek  


Link do podpisywania petycji:

https://www.petycjeonline.com/wniosek o podanie się do dymisji pani Z. Małas oraz K. Ptok


Zobacz także:

Komentarze użytkowników

#1  2019.06.05 06:57:31 ~Pragmatyk

Czy tu trzeba jeszcze coś komentować?

#2  2019.06.05 08:25:48 ~,,,,,,,

Pani prezes ,skłóciła pielęgniarki,i wyciąga im pieniądze z portfela.Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta.

#3  2019.06.05 08:59:26 ~Bs

Zastanawia mnie co innego. Nikt ma te izbianki nie głosuje a one wciąż trwają i trwają. Może by tak kamery na ręce liczących głosy? . Daję sobie głowę uciąć, że po takich wyborach panie w czepkach by wypadły na zbity .

#4  2019.06.05 09:06:08 ~Piel

Mam na rękę niewiele ponad 3 tys po miesiącu harówy w szpitalu, a taka pi.da z izb będzie mi wciskać kit, że zarabiam bardzo dobrze? I jeszcze te stare łupy chcą nam podnieść haracz?

#5  2019.06.05 14:07:08 ~PIEL

Gdyby ich pensja zależała od naszej średniej pensji i utrzymywały się tylko z naszych składek. Ale na Izby są dotacje państwowe i nie zdziwiłabym się gdyby przyznawały sobie nagrody i brały 13 tki. Zachowują się jak budżetówka. To widać. Czy kiedykolwiek postawiły sprawy na ostrzu noża ? Idą ramię w ramię z władzą. Są zależne. Tylko basują i niby się podłączają. Nic dla nas nie wywalczyły. Tylko bankieciki, odznaczenia , konferencje. A zawód umiera. Wymiana pokoleń, ot całe lekarstwo.

#6  2019.06.05 14:37:04 ~L

4 masz rację. Stare łu. .y

#7  2019.06.05 16:46:31 ~Piel

Właśnie wzięłam pensję 2800 po 30 latach pracy w szpitalu z wyższym wykształceniem,że specjalizacją i kursem kwalifikacyjnym

#8  2019.06.05 17:07:18 ~K-a

Ja będzie 40zł / m-c składki na IP to ich dochód też będzie podwójny.

#9  2019.06.05 17:33:24 ~Martin

W Bydgoszczy już ściągają 40 zł za miesiąc.

#10  2019.06.05 18:17:08 ~Ada

Jak źle w szpitalu to zapraszam do dps

#11  2019.06.05 18:35:15 ~Hema

Przestańmy płacić na IP, tak nam to g.o daje a one się tylko dorabiają za nasze pieniądze.

#12  2019.06.05 19:12:30 ~Iwona

Do 1 o co chodzi przecież nie musisz pracować w DPS idź do szpitala proponuję interne udarówke. Zapewniam cię że z chęcią wrócisz do DPS.

#13  2019.06.05 19:28:27 ~do 10

Jak źle w DPS zapraszam do szpitala. Będzie więcej kasy ale też praca za m.in noszowych,transportowych i opiekunki których nie ma oraz za sprzątaczki i salowe których coraz czesciej też nie ma na zmianie bo szpitale coraz bardziej oszczędzają .

#14  2019.06.05 19:30:44 ~do 10

Tak interna i udarowy najlepiej.

#15  2019.06.05 22:26:37 ~Laki

Mielczarek jak tak pani minister mało zarabia to jej dorzuc z reklam?

#16  2019.06.07 14:11:46 ~aga

Wychodzi na to, że wiceminister zdrowia zarabia nieco ponad 12 tys. miesięcznie (brutto jak sądzę). To nie jest jakieś kolosalne uposażenie, nie zauważyłam też żeby robiła wielce mniej niż inni w rządzie. Oczekiwałoby się, że będąc pielęgniarką (i to najlepszej szkole na świecie - LM! ) zrobi coś dla naszego środowiska, ale cudów bym się nie spodziewała.