MZ zabiera głos w sprawie "dostawek" w kontekście norm zatrudnienia pielęgniarek.

Nowe normy zatrudnienia pielęgniarek.

MZ ZABIERA GŁOS W SPRAWIE "DOSTAWEK"

W KONTEKŚCIE NORM ZATRUDNIENIA PIELĘGNIAREK. 

rynekzdrowia.pl

Pielęgniarki podają, że łóżka ponadlimitowe dyrektorzy ustawiają najczęściej na internie, oddziałach zabiegowych, oddziałach dziecięcych i ortopedii. Dostawek nie uwzględnia się przy wyliczaniu norm, a te same pielęgniarki muszą opiekować się większą liczbą pacjentów. De facto więc - według OZZPiP - nowe normy stają się iluzoryczne. Związek sygnalizuje, że kolejnym sposobem na ominięcie norm są fotele. To na nich - zamiast na łóżkach - mają być kładzeni pacjenci, u których wykonywane są procedury w trybie jednego dnia.

Czy pielęgniarki mają rację? - Niech nie przesadzają. Życie jest sztuką kompromisów. Oczywiście, można z miłości do wynagrodzenia utopić swój zakład pracy, ale pielęgniarki chyba by tego nie chciały - mówi Rynkowi Zdrowia Marek Wójcik ze Związku Miast Polskich. Tłumaczy, że w polskim prawie nie ma definicji łóżka szpitalnego.

(...)

"Dostawki, które funkcjonują w danym podmiocie leczniczym (oddziale szpitalnym) powyżej 14 dni, wymagają zgłoszenia do stosownego organu rejestrowego. W przypadku niezgłoszenia w terminie organ prowadzący rejestr może, w drodze decyzji administracyjnej, nałożyć na podmiot wykonujący działalność leczniczą karę pieniężną w wysokości do 10-krotnego minimalnego wynagrodzenia za pracę" - ostrzega resort.

Czytaj cały artykuł prasowy w przedmiotowej sprawie pt.: Zawrzało w sprawie "dostawek" i omijania norm zatrudnienia pielęgniarek

autor: Jacek Wykowski

źródło: rynekzdrowia.pl


Zobacz także:


Branżowy miesięcznik pielęgniarek i położnych

Komentarze użytkowników

#1  2019.06.10 20:02:23 ~piel.

Dostawki to niestety standard na moim oddziale(interna).w zeszłym roku oddziałowa próbowała nas wkrecic w dyzury 1osobowe"bo nie ma komu pracować ".

#2  2019.06.10 20:56:01 ~D

Ten caly Marek Wojcik to sam powinien popracowac chociaz przez jeden miesiac popracowac na internie, mysle, ze nawet za 10 tys nie dalby rady. Jakos przez pensje lekarzy nie zamykaja oddzialow, pielegniarce beda takie marne grosze wypominac. Idiota.

#3  2019.06.11 09:56:47 ~Jaro

Powiem krótko idiota

Dodaj komentarz