Pielęgniarski live #6 - Izba pielęgniarek rozszerzyła wykaz płatnych stanowisk.

Pielęgniarstwo 2019


PIELĘGNIARSKI LIVE #6 - IZBA PIELĘGNIAREK

ROZSZERZYŁA WYKAZ PŁATNYCH STANOWISK

Kontynuujemy działalność vloga tv.pielegniarki.info.pl. W nowej konwencji Live. Długo zastanawialiśmy się w Redakcji, jak ten vlog nazwać. Otóż minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko od kilku lat promują „przecudowne” rozwiązanie w postaci ustawy o najniższych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Jest to system, który w swoich zapisach ma rozwiązania fatalne, nieprzemyślane, wręcz idiotyczne. Dlaczego sekretarka medyczna ma mieć wyższe uposażenie niż pielęgniarka? Na to pytanie chyba nikt nie zna odpowiedzi, włącznie z autorami tej ustawy. Dzisiaj się okazuje, że minister Szumowski sam dochodzi do wniosku, że ta ustawa jest fatalna i - cytuję jego słowa - „jest ona niespójna z rzeczywistością”. Dlatego mam prośbę do wszystkich pielęgniarek i położnych, żebyśmy w dobie, kiedy tyle dyskutujemy o mowie nienawiści, nie używali takich określeń, że ktoś powiedział coś głupiego, wymyślił coś głupiego, zachował się idiotycznie. Od dzisiaj proszę mówić łagodnie, że ktoś mówi, robi coś… niespójnie z rzeczywistością. Dlatego nasz vlog tv.pielegniarki.info.pl będzie miał nazwę „Niespójne z rzeczywistością”.

Poniżej publikujemy szósty live z dnia 27 czerwca 2019 roku - "Izba pielęgniarek rozszerzyła wykaz płatnych stanowisk"
 

Zobacz poprzednie odcinki pielęgniarskiego live'a...


Zobacz także:


Komentarze użytkowników

#1  2019.06.29 10:01:17 ~#1

Zawód pielegniarki wymaga godnej pensji i rekompensaty za pracę w ciężkich warunkach szpitalnych,przepelnione oddzialy,praca na noce,w święta itp.Nikt z władzy nie chce radykalnie problemu rozwiazac,bo to kosztuje,a w ich swiadomosci zakotwiczone jest mocno przekonanie,że problemy pielegniarskie rozwiazujemy,ale bez nakladu srodkow finansowych.I tu proszę Panstwa zaczyna się radosna twórczość , czyli obchodzenie problemu dookola,czyli: jak dac podwyzki,których nie damy,jak zwiekszyc nprmy zatrudnienia,ktorych nie zwiększymy,jak dac studentom ostatniego roku stypendium,tylko po studiach co dalej,praca za psi pieniądz? A MOZE ZWYCZAJNIE ROZWIAZAC PROBLEM,JAK U LEKARZY,DAC GODNIE PIELEGNIARKOM ZAROBIC ! I dziwie sie,że jeszcze nikt na ten ppomysl nie wpadł

#2  2019.06.29 10:39:50 ~Alla

Lekarze godnie zarabiają i często z pogardą potrzą i traktują pielegniarki jakby nasz praca była mało warta i my mało warte. Teraz czesto zawód lekarza jest dobrybm biznesem. A reszta to jest.

#3  2019.06.29 14:41:47 ~plg

Wszystkiemu winne nasze koleżanki z Izb. Takie wykształcenie zaliczymy ,te już nie dobre. Tylko z takim mgr-em i specjalizacją .Jeżeli jesteśmy nie potrzebne.Tak trzymajcie dalej. Poróżniłyście Nas koleżanki po fachu same, nie Rząd.

Dodaj komentarz