Pielęgniarki na kontraktach rozpoczęły strajk włoski. Chcą 30% podwyżki i płatnego urlopu.

Warunki pracy pielęgniarek.

PIELĘGNIARKI NA KONTRAKTACH

ROZPOCZĘŁY STRAJK WŁOSKI.

CHCĄ 30% PODWYŻKI I CZĘŚCIOWO PŁATNEGO URLOPU. 

Zobacz także:

Pielęgniarka pielęgniarce wilkiem a ministrowi podnóżkiem. 

Pielęgniarki na dodatkowe dyżury dojeżdżają 130 km.

Od 1 lipca 100 PLN do podstawy pielęgniarek i położnych.

Rząd o pielęgniarkach i pielęgniarstwie.

Izba pielęgniarek: pielęgniarki wracają do zawodu, bo "zaczyna dziać się dobrze w pielęgniarstwie". 

Pielęgniarka: Jestem sfrustrowana zarobkami i mobbingiem współpracowników.


weekendfm.pl

Strajk włoski pielęgniarek w szpitalu powiatowym w Więcborku

Około 30 pielęgniarek szpitala powiatowego w Więcborku, na 80 zatrudnionych, zadeklarowało przystąpienie od 1 lipca do strajku włoskiego

Strajk ma polegać na ściśle kodeksowym wypełnianiu obowiązków, czyli w wymiarze 180 godzin miesięcznie. Do tej pory, w zależności od oddziału, było to w granicach 200 - 220 godzin. Pismo w tej sprawie wpłynęło do zarządu spółki w piątek...

Zobacz cały artykuł pt.: Strajk włoski pielęgniarek w szpitalu powiatowym w Więcborku

autor: Maciej Bór

źródło: weekendfm.pl


Zobacz także:


Branżowy miesięcznik pielęgniarek i położnych

Komentarze użytkowników

#1  2019.07.02 13:37:10 ~piel

Lekarze rezydenci rozpoczynają strajk. Wypowiadają umowy na wielu etatach a będą pracować na jednym. Moglibyśmy się wreszcie czegoś nauczyć albo po prostu iść po rozum do głowy.

#2  2019.07.02 13:47:51 ~Piel

Broniły kontraktów niczym lwice, więc niech teraz zapierdzielają i padają na zbity pysk, a nie myślą o urlopie i podwyżkach.

#3  2019.07.02 13:51:45 ~Jan

Walczyły o kontrakty twierdząc że więcej pracując więcej zarobią. Wszędzie walczą o większe zarobki w mniejszych godzinach pracy, a pielegniarki odwrotnie. Ot i taki mamy paradoks

#4  2019.07.02 16:30:44 ~Do 1

Dyzurow medycznych w placówkach w których pracują też nie będą brać?

#5  2019.07.02 16:46:20 ~Do 3

A te kontrakty w takim zakresie w jakim tamtejsze pielęgniarki nie chciały pełnić dyżurów medycznych?

#6  2019.07.02 22:15:24 ~ad 2

100/100

#7  2019.07.03 05:20:18 ~Nikt

Proponuje jeszcze kilka etatów lub kilka kontraktów za złotówkę.a dalej będziemy traktowane jak wolontariat.

#8  2019.07.03 07:57:45 ~oooo

Pracuje na kontrakcie ,w sumie mam 200 godz miesięcznie ,i uważam ze to nie kontraktowe sa winne tej sytuacji tylko pielęgniarki pracujące na etat które w miesiącu maja po 300 godz i lataja z pracy do pracy .koleżanki etatowe przestańcie pracować za psie pieniądze bo to wy pracujecie za złotowke.i nie szanujecie się same i swoje koleżanki .

#9  2019.07.03 08:32:06 ~do 8

Dlaczego nie mają dyżurów w swoim zakładzie pracy tylko latają z pracy do pracy?

#10  2019.07.03 12:09:42 ~KasiaMi

Jakie stawki na kontrakcie są nazywane psimi?

#11  2019.07.03 12:53:16 ~Ewa

A tak pazernie walczyły, co wraki już?

#12  2019.07.03 12:54:17 ~JA

Rezydenci wypowiedzieli już wojnę harówce a pielęgniarkom nigdy dość?

#13  2019.07.03 19:15:44 ~Ja

W macierzystej placowce 180 (a etat to 167)a w innych, gdzie dorabiaja kolejne minimum 200. Wiecej zyskanoby gdyby pracowaly tylko i wylacznie na 1 etacie,tak przez miesiac. Wtedy okazaloby sie ile naprawde jest pielegniarek.

#14  2019.07.03 19:54:12 ~Oj

A pielęgniarki z DPS-u już 4 rok nie dostały podwyżki, dlaczego?

#15  2019.07.03 19:57:42 ~do 8

Dlaczego pielęgniarki tak jak pozostali pracownicy medyczni nie mają dyżurów ?

#16  2019.07.03 22:05:22 ~Do 15

Bo czy do zmiany pampersa podania zleconych leków i posłania łóżka potrzeba dyżuru medycznego?

#17  2019.07.03 23:51:08 ~do 16

A sam se szukaj tego co za wykonywanie praktyki za którą grozi odpowiedzialność jak za praktykę lekarską ( obecnie w trybie Kodeksu wykroczeniach), włożył czynności higieniczne i "dnia codziennego". Jeżeli państwo zaaprobowało to niech realizuje ( w końcu taki stan trwa kilkadziesiąt lat).

#18  2019.07.03 23:58:49 ~do 16

Czy mieszkaniec kraju w którym się urodził, odpowiada za ekstrawagancję urzędniczą?

#19  2019.07.03 23:58:49 ~do 16

Czy mieszkaniec kraju w którym się urodził, odpowiada za ekstrawagancję urzędniczą?