91% pielęgniarek oceniło ten pomysł negatywnie!

Urlop zdrowotny pielęgniarek


91% PIELĘGNIAREK OCENIŁO TEN POMYSŁ NEGATYWNIE!

Dnia 10 lipca zamieściliśmy na Facebook'owym Fanpage'u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych ankietę, która dotyczyła oceny pomysłu Pani Małas odnośnie urlopu dla poratowania zdrowia. Urlop ten ma przysługiwać pielęgniarkom i położnym po 60 roku życia.

Zobacz więcej w sprawie: Urlop pielęgniarek po 60 r. życia na poratowanie zdrowia.

Zapytaliśmy pielęgniarki i położne, jak oceniają ten pomysł. W ankiecie do wyboru były dwie odpowiedzi: pozytywnie lub negatywnie.

Wyniki głosowania przedstawiają się następująco: 91% osób oceniło działanie Pani Małas jako negatywne, natomiast 9% biorących udział w ankiecie oceniło ten pomysł pozytywnie.
Warto zaznaczyć, że wyniki te dotyczą głosów oddanych w ciągu pierwszej doby od utworzenia ankiety - zagłosowało ponad 2 tysiące osób.

Poniżej przedstawiamy wyniki w formie graficznej:

Chcesz zagłosować? Kliknij...
 

Przeczytaj niektóre komentarze użytkowników pielegniarki.info.pl w tej sprawie:

  • Myślę, że pośmiertnie byłoby ok.
     
  • To są kpiny. Mając 60 lat idę na emeryturę, a nie na urlop zdrowotny. Chyba czas by te panie zaczęły pracować z pacjentem, to nie będą miały takich pomysłów.
     
  • Zdrowie to ratuje się, jak się je jeszcze ma, potem to już tylko emerytura i choroby. Taki urlop powinien być w wieku ok 50 lat. Jak jest co ratować.
     
  • Oczywiście oceniam ten pomysł nawet nagannie, ale jeśli chodzi o te kobity w czepkach na stołkach, co nie wiedzą co to praca przy pacjencie - to dla nich taki urlop po 70 roku życia.

Zobacz także:


Komentarze użytkowników

#1  2019.07.12 02:15:04 ~#9

Pani Malas dobrze wie,że taki urlop należny się dużo wczesniej każdej pielegniarce,a nie po 60.Pani Malas nie ma odwagi ,boi się ,więc pierdzielnela pomyslem jak lysy grzywką o parapet.Kobieto ! Odwagi,pewnosci siebie ! Mów głośno o co chodzi,stawiaj żądania i warunki ! Żyjemy w kraju,gdzie nauczyciel nie rujnuje sobie zdrowia aż tak przez prace , a urlop ma.Mozna? Mozna ! Pielegniarki wykonują ciężką pracę fizyczną wykrecajac kregoslupy sobie w ósemki,narażone są na zarazenie się pd pacj chorobami zakaznymi,gruzlica,HIV itp Duzo mozna wymieniac.Mozna pielęgniarkę i jej zdrowie miec w tylku? Można ! Potrzebna jest odwaga,a nie strach,że Pan Minister Zdrowia się zdenerwuje i inni politycy,no i pacjenci i inni yez będą sie smiac,no to co,niech się śmieją.Walczyc yrzrba

#2  2019.07.12 07:34:43 ~Do 1

Od kiedy pielegniarkom przysluguje urlop zdrowotny,wczesniej niz po 60-ce?

#3  2019.07.12 09:29:21 ~do #1

No i popieram .Konkrety skończyły się czasy zastraszania.Dla wszystkich pracujących pielęgniarek i nie jakieś marne w chmurach 6 dni bo to kpina tak jak z tymi podwyżkami po 100 zł.I nie zgadzajmy się na żadne odraczanie norm zatrudnienia bo to śmieszne.Spójrzcie na fizjoterapeutów.Od dawna mają normy które są rygorystycznie przestrzegane i świat się nie wali.

#4  2019.07.12 10:08:46 ~Kacha

Owszem jestem za ! Po 10 latach pracy ,po 20,po 30 latach pracy !

#5  2019.07.12 10:51:44 ~kaja

Taki urlop to się należy dużo wcześniej już po 35- 40 kiedy zdrowie zaczyna dawać się już pomału we wznaki a nie po 60.Po 60 to jest emerytura i odpoczynek.Pani Małas przy braku personelu pielęgniarskiego jako osoba nie przepracowana może się zgłosić na jakiś oddział gdzie brak personelu.Nauczycielom,policjantom,strażakom,czy innym mundurowym nikt nie proponuje takich rozwiązań.Załatwiają sobie jeszcxe papiery z wariatkowa od laryngologa ,kardiologa itd. byle tylko wcześniej iść na emeryturę i to jeszcze dobrą.Przez głupie pomysły Małas i innych wszyscy mają w dupie pielęgniarki.

#6  2019.07.12 14:38:29 ~Iza

Słów brakuje po60 urlop zdrowotny ktoupadł na głowe

#7  2019.07.13 05:42:28 ~Nauczyciel

Też znałam takie panie pielęgniarki, które uważał że praca nauczyciela z dzieckiem to prawie wczasy do momentu. Gdy dyrekcja zleciał im uczestnictwo w wycieczkach i wyjsciach np do muzeum. Pracuję z dziećmi przewlekłe chorymi. I wtedy zauważyły że nie jest tak różowo. Układając grafiki na następne miesiące niby przypadkiem pytał czy i kiedy planujemy jakieś wyjścia i wtedy potrzebowały wolnego. Walcząc o swoje nie deptajcie panie pracy innych. Ja pracuje jako nauczyciel 30 lat i na urlopie na poratowanie jeszcze nie byłam. A panie której ze względu na zdrowie poszły przeszły drogę przez mękę aby go uzyskać.

#8  2019.07.13 15:43:35 ~Luna

Panie na stołkach mają strach w oczach na myśl , że za chwilę nie będzie kim zarządzać - więc wymyślają jak tu zatrzymać te pokorne pielęgniarki co to do 60 - ki tyrają na oddziałach szpitalnych z empatii dla pacjenta . Młodzież ma w du.ie pracę w której nadal jest się służącą i ani szacunku ani zarobków - po 40latach pracy zmianowej wychodzi około 8 lat nieprzespanych nocy - i ktoś jeszcze myśli nad tym jak zatrzymać w takiej pracy te osoby - i to pielęgniarka ! - powinna sobie wizytę u psychiatry zamówić .

#9  2019.07.13 16:20:24 ~do 7

Jeśli nie byłaś na urlopie zdrowotnym to znaczy ,że nie musisz bo zdrowie umożliwia ci dalszą pracę w tym zawodzie. Ale masz taką możliwość a pielęgniarki nie mają . Ty możesz iść za rok czy kilka lat na urlop albo wcześniejszą /kompensacyjną emeryturę jeśli zdrowie utrudnia ci dalszą pracę. I nawet jeśli uzyskanie urlopu zdrowotnego bywa "drogą przez mękę"( słabe podstawy /starania przerastaja wskazania) to obligatoryjna praca chorych pielęgniarek do uzyskania pełnego wieku emerytalnego/śmierci/ponad 40 lat, jest dramatyczną i tragiczną katorgą . I skandalem. Tym bardziej ,że jest pracą ogromnie wyczerpującą i obciążajacą fizycznie( o obciążeniu psychicznym nie wspominając) a dolegliwości bólowe ze stony eksploatowanego układu mięśniowo-stawowego/kręgosłupa( ! ), mają wszystkie pielęgniarki po 20 latach pracy "przy łóżku chorego".

#10  2019.07.14 06:54:28 ~Pat

Pani Malas wymysli w koncu cos madrego? Bo poki co, wali niezlymi babolami. Pani przepracowala w swojej "karierze"chociaz dzien na oddziale?

#11  2019.07.14 11:58:00 ~do 7

Nauczyciel na forum pielęgniarek? W jakim celu ? Po drugie nie korzystała pani z urlopu zdrowotnego, ALE ma pani taką możliwość, a my WCALE

#12  2019.07.15 08:49:55 ~Piel.

Cały czas z nas żartują a my harujemy na kilku etatach - też i nasza w tym duża wina.Nic nigdy sobie nie wywalczyłyśmy ale między sobą non-stop. Nauczyciele? Podziwiam i szanuję!

#13  2019.07.15 08:52:35 ~do 7

Do 7 a ja znam wielu nauczycieli co byli i są na urlopach bezpłatnych bez problemów.PROSZĘ NIE KŁAMAĆ!