1 200 PLN do podstawy pielęgniarek tylko od jednego pracodawcy?


​Z raportu ministerstwa zdrowia z konsultacji publicznych oraz opiniowania projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniające rozporządzenie w sprawie "1200 PLN do podstawy pielęgniarek" wynika że, zgłoszono kilka poprawek. Jedną z nich, "bardzo oryginalną" a nawet egzotyczną, cytujemy poniżej. 

Podmiot zgłaszający uwagę

Związek Rzemiosła Polskiego Izba Gospodarcza "Uzdrowiska polskie"

Środki z budżetu NFZ na wynagrodzenia, o ile już znaczone, nie powinny być wypłacane równolegle w kilku miejscach zatrudnienia, a wyłącznie w jednym podstawowym zakładzie pracy, bowiem rodzi to wiele niesnasek wobec już nie tylko grup zawodów medycznych, ale i innych pracowników tj. np. pielęgniarka zatrudniona na umowę o pracę tak, a w przypadku wykonywania dodatkowej pracy w ramach umowy zlecenie dlaczego otrzymuje także? - takie rozwiązanie nie powinno mieć miejsca i wobec innych jest niesprawiedliwe społecznie. W ten sposób występują braki w budżecie NFZ pieniędzy, które powinny „wędrować za pacjentem”, a wykazywany wzrost budżetu NFZ wyprowadzany jest na wynagrodzenia nie
na ilość i jakość wykonania świadczeń.

Stanowisko ministerstwa zdrowia

Uwaga niezasadna.
Celem zmiany przedmiotowego rozporządzenia jest jedynie przedłużenie do dnia 31 marca 2020 r. obowiązujących jużprzepisów regulujących tryb przekazywania przez świadczeniodawców informacji dotyczących liczby osób objętych podwyżkami na podstawie wyżej wymienionego rozporządzenia oraz obowiązujących zasad wypłacania dodatkowych środków na wzrost wynagrodzeń. Niniejsza zmiana ma charakter przejściowy, do czasu wprowadzenia rozwiązania docelowego jakim będzie ustalenie wskaźników korygujących przez Prezesa NFZ.

1200 PLN pielęgniarek - poprawka związku uwzględniona.

źródło: legislacja.gov.pl

Wiecej informacji w sprawie 1200 PLN do podstawy pielęgniarek


Komentarze użytkowników

#1  2019.08.30 19:46:59 ~Ja

I dobrze koniec 1200 będzie sprawiedliwie dla wszystkich

#2  2019.08.30 20:32:22 ~Dorota

Do 1 Nie bądź podła, jak ty nie masz to niech nikt nie ma. Życie jest zbyt krótkie, żeby być zawistnym!

#3  2019.08.30 22:06:51 ~Ja

Tak już bywa w naszym życiu ze każdy walczy o swoje

#4  2019.08.30 22:18:57 ~Plg

Po marcu 2020 będzie się działo. Oj będzie się działo.

#5  2019.08.30 22:56:00 ~Ble

Dlaczego dostają zlecenia z drugiej pracy płacą tylko zdrowotną i mają więcej to niesprawiedliwe

#6  2019.08.30 23:31:30 ~Jo

No i mają racje koleżanką ma ZUS i dostanie 0 to co inaczej pracuje czy co niż te na NFZ to Wam powiem że więcej i na telefony w pracy nie ma czasu

#7  2019.08.31 07:04:36 ~Gosc

Zabrać te pieniądze pielęgniarkom i tak nic nie robią

#8  2019.08.31 07:07:49 ~Do 7

Proszę skonsultować swój stan psychiczny z psychiatrą, bo takie coś nie jest normalne.

#9  2019.08.31 09:52:08 ~Joanna

Znaczy, że jeśli pracuje na drugim etacie, zapewniam ciągłość opieki, to mam to robić za pół pensji? Może najlepiej za darmo ! Przecież wypłatę mam już z jednego etatu. Po co płacić za drugi. Chore. Pielęgniarki - praca za darmo. Lekarz za 140 zl/ godz. na dyżurze. Do 7 - po co ty gościu się wogole wypowiadasz jak nic mądrego nie masz do powiedzenia ?

#10  2019.08.31 11:48:56 ~Ja do 9

Na dwa etaty to jesteś kiepska pielęgniarka i nie zapewniasz właściwej opieki. Biegasz z pracy do pracy, pracujesz po 24-36 godzin i to ma być prawidłowa opieka? Chytrość i tyle.

#11  2019.08.31 11:53:05 ~Student

Decydenci już raz oszukali pielęgniarki, miało być 1600 brutto, brutto a jest 1200 brutto brutto do czasu wprowadzenia współczynników. Już widzę tabuny młodej kadry śpieszącej pracować za 2500 brutto zł na miesiąc. Nie przekonuje nawet to nędzne stypendium 800 zł na rękę wypłacane dopiero rocznikowi z 2021 roku (inflacja), a trzy wcześniejsze będą bekać za najniższą krajową. Wszystkich, których pytam są wściekli i cichcem uczą się już innych języków obcych. Tu nigdy nie będzie normalnie, zawsze jakieś oszustwa i krętactwa, byle by było jak na najwyższym poziomie, jak najtaniej. Na najwyższym poziomie za pensje z 3 świata nigdy nie będzie a najtaniej już było, więc pielęgniarstwo w Polsce padnie.

#12  2019.08.31 12:54:47 ~Hmm

To ludzie zrezygnuja z drugiego etatu/zlecenia lub pracodawca biedny zaplaci za to sam. Proste.

#13  2019.08.31 15:04:18 ~do 12

Ludzie nie zrezygnują z drugiego etatu nawet jak pracodawca nie zapłaci.Nie znasz ludzi pracujących na 2 etaty,oni wszystko zniosą i wytrzymają.

#14  2019.08.31 15:28:11 ~Bet

Zarabiają stanowczo za dużo! Czym one tak się wyróżniają, żeby zarabiać więcej niż w innych zawodach. A jak im za ciężko to niech idą gdziekolwiek indziej.Zobaczą jak wygląda praca.

#15  2019.08.31 15:50:50 ~#

Do 10. Jak pielęgniarka nie pójdzie do drugiej pracy to nie będzie żadnej tam opieki nawet nieprawidłowe. Myślę, że lepsza zmęczona niż żadna. Zamknęli przychodni ę z braku personelu. Wiem co to znaczy.

#16  2019.08.31 16:27:28 ~Do 14

To ja zapraszam do pracy na oddziale, skoro ta praca jest taka łatwa i przyjemna to dla czego pielęgniarek nie ma a jakoś o kasjera w sklepie nie trudno albo pracownika na taśmie

#17  2019.08.31 16:35:24 ~Do 14

Chcesz zobaczyć jak wygląda reanimacja 3 razy w tygodniu, krwotoki z górnego odcinka przewodu pokarmowego, odleżyny, dreny wychodzące z jamy brzusznej, karmienie przez zgłębnik, albo pobieranie krwi u ludzi chorych na WZWC i HIV, zapraszam do mnie żebyś zobaczyła czym się ta praca różni od rozładowania palety z towarem na sklepie

#18  2019.08.31 16:38:14 ~Ula

Do 13 Współczuje. Pracujesz chyba w oborze. Bydło. Wstrętne , podłe zazdrośnice . Lenie śmierdzące. Żreeć i leżeć na kanapie w domu . Na wczasy tylko pod gruszę. Lub.na wiochę do rodziny. Tłuste zaniedbane włosy i grymas zaniedowolenia na twarzy. Wstrętne ,zawistne , biedne marionetki patrzące z nienawością na lekarzy których na wiele stać. Poniżone i sprowadzone do parteru i roli służacych. A wziąć się do drugiej roboty. Zarobić więcej niż nic. Zobaczyć co znaczy mieć. Zadbać o siebie. A nie siedzieć na dupie w domu i biadolić i komentować te którym się chce coś więcej. To nie jest wasza zasrana sprawa kto i ile pracuje. Zająć się proszę własnym mężem , bo za chwile się spakuje i pójdzie w cholere do tej bardziej ogarniętej. Trochę kultury drogie Panie. Bardzo nieładnie wścibiać nochala w nieswoje sprawy. Wiocha. I tyle w tym temacie.

#19  2019.08.31 17:13:56 ~do 18

Zmęczona,niewyspana,niedomyta,zasuwa non stop,żywi się czym bądź,bo na nic nie ma czasu.Raz w roku poleci taka na kilka dni do nadmorskiego kurortu aby zrobić selfi i pochwalić się lekarzom,że ją też stać. Nie zazdroszczę i nie współczuję.

#20  2019.08.31 21:06:10 ~Do 10

Moja druga praca nie jest związana z pacjentem. Za jedną pensje nie utrzymam siebie i dzieci.

#21  2019.08.31 21:39:04 ~Do 18

Takaś głupia, że aż mi cię szkoda. Ty śmiesz komuś wytykać brak kultury, a sama prezentujesz dno i dwa metry mułu. Pitolisz niczym jakaś lafirynda spod ciemnej latarni. Każesz komuś zająć się swoim mężem, a gdzie ty masz swojego? Wiesz, z kim sypia, podczas gdy próbujesz dorównać lekarzom udając pracę w kilku miejscach? Znam takie jak ty, brudne, śmierdzące, używające suchego szaponu i gumy do żucia zamiast pasty i szczoteczki do zębów, żrące co popadnie, chodzące w jednych majtkach przez 24 godz i dłużej, zasypiające na stojąco, warczące na pacjentów i wszystkich wokół, reagujące na dzwonki słowami"czego ku.a znowu", liżące dupy oddziałowym, bo w grafiku potrzebna zmiana, wychowujące dzieci i pilnujące męża przez telefon, głupkowato miżdżące się do lekarzy, bo nie mają czasu na seks, albo nie mają z kim go uprawiać. Pytam, czego mam ci zazdrościć idiotko? Piszesz o oborze i bydle, a sama zajeżdżasz gnojem na kilometr.

#22  2019.08.31 23:44:07 ~?

Hej kobiety trochę delikatnie proszę. Do 14 zarabiamy stanowczo za MAŁO ! Tak nisko cenisz swoje życie i zdrowie że osoby za to odpowiedzialne chcesz słabo opłacać.

#23  2019.09.01 07:22:08 ~ula

Do " Pani" nr 21 Napisałas to żeby poprawić sobie humor ? Oczywiscie możesz . Skoro nie masz innej możliwości. Taki masz obraz kolezanek z którymi pracujesz? Więc pytam gdzie pracujesz. W oborze. I lepiej pilnuj swoich swoich majtek z targu za 5zł a nie interesuj się jak kto układa swoje życie zawodowe. Nie Twoja sprawa. Ja natomiast współczuje osobie która musi spedzić z Tobą 12 godzinny dyżur bo chyba nie masz zbyt wiele do roboty, skoro zaglądasz ludziom pod spódnice. Tez znam takie ja TY wscibskie babska które o innych wiedza wszystko lepiej, niż oni sami o sobie .

#24  2019.09.01 09:24:38 ~Ula

Nie odpisuj Nie mam ochoty na dalsze dyskusje. Wiem jedno. Brudas zawsze bedzie brudasem czy na jednym, czy na kilku etatach . Osoba dbająca o siebie, zawsze znajdzie czas na prysznic. Nawet na 36 godzinnym dyżurze. Tyle w temacie .

#25  2019.09.01 09:25:41 ~do 23

Odpocznij,jak znajdziesz chwilkę między dyżurami,prześpij się,wyluzuj.

#26  2019.09.01 10:15:54 ~do 18

,Ferdek kiepski'' jak nic Nie jesteś pielęgniarką jesteś mężem tej zapier… jącej na kilka etatów żeby zarobić na twoje nałogi a jeśli jesteś pielęgniarka tez jesteś uzależniona stanowisz zagrożenie dla pacjentów ogarnij się , wymagasz leczenia natychmiast . To jest moja sprawa kto ile pracuje bo pracuje za takie jak ty wiecznie zmęczone i niewyspane wychodzące wcześniej z pracy żeby zdążyć do drugiej.

#27  2019.09.01 11:18:53 ~Ula

Spadaj wróżko ( czarownico ) wszechwiedząca . I nadal podnoś swoje ego na portalu dla pielęgniarek . Bidulka niedowartościowana która każdego dnia w lustrze musi oglądać swoją przemądrzałą gębę. A fuj

#28  2019.09.01 12:02:17 ~do 27

Radzę skorzystać z porady specjalisty od zdrowia psychicznego, coś tu jest wyraźnie nie teges w wypowiedziach tej osoby. Osobiście bałabym się pracować z kimś takim.

#29  2019.09.01 12:07:14 ~Do Uli

Napij się melisy, weź na wstrzymanie durna babo i nie dyskutuj więcej, bo tylko się pogrążasz i ośmieszasz. Idź do psychiatry, albo zmień dilera, bo to co łykasz wyraźnie ci nie służy.

#30  2019.09.01 14:38:59 ~Pragmatyk

Drogie forumowiczki, poziom Waszej wymiany zdań jest na poziomie targowiska, piaskownicy i baru podrzędnej kategorii. Nie do uwierzenia.

#31  2019.09.01 17:01:25 ~Melka

Na tym portalu to norma. Nie wiem kogo to dziwi .