Kościół szuka pielęgniarek i lekarzy. Pierwszym zapłaci min. 3,5 tys., drugim 13 tys. PLN.

Pielęgniarki i pielęgniarstwo w Polsce.


W Polsce pielęgniarek nie cenią

Do podjęcia pracy w placówce dla osób terminalnie chorych namawiają na mszach księża z kędzierzyńsko-kozielskich parafii. Rekrutację do pracy w nowo wybudowanym hospicjum w Kędzierzynie-Koźlu prowadzi Caritas Diecezji Opolskiej.

- Pamiętajmy, że to nie tylko praca z chorymi, ale również służba - podkreśla ks. proboszcz Edward Bogaczewicz z parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu.

Kandydatki muszą się wykazać wykształceniem średnim kierunkowym, mile widziany jest kurs z opieki paliatywnej lub specjalizacja.

Praca od poniedziałku do piątku na dwie zmiany, po 12 godzin jedna. W sobotę i niedzielę dyżury. Caritas oferuje minimum 3,5 tysiąca złotych brutto.

(...)

Caritas zaproponował lekarzom 13 tysięcy złotych brutto miesięcznie, ale nikt nie odpowiedział na ogłoszenie. Władze Caritasu zapewniają jednak, że poradzą sobie z kompletowaniem kadry. Ostatnim elementem będzie ogłoszenie przez Narodowy Fundusz Zdrowia konkursu na prowadzenie hospicjum.

Powyższy tekst pochodzi ze strony nto.pl Więcej czytaj w artykule pt.: Potrzebne pielęgniarki do pracy w nowym hospicjum w Kędzierzynie-Koźlu

źródło: nto.pl (tytuł "W Polsce pielęgniarek nie cenią" pochodzi od redakcji portalu pielegniarki.info.pl) 

Wybrał: Mariusz Mielcarek 


Zobacz także:

Wynagrodzenia pielęgniarek - izba przystała na powiązanie "dodatku zembali" z zaangażowaniem w pracy oraz opinią pacjentów.

Szef do pielęgniarek: zróbcie "kroplówki z potasem" w klubie sportowym. Odmówiły! Sportowcy przyszli do pielęgniarek.

Pielęgniarka jednozmianowa miała L4. ZUS wypłacił 7 tys. zasiłku. W drugim zakładzie według ZUS-u "świadczyła" pracę, powinna oddać zasiłek. Co na to Sąd?


Komentarze użytkowników

#1  2019.12.18 17:18:49 ~Ewa

Niech pracują tam siostry zakonne, bo one muszą mieć powołanie , a rodzin na utrzymaniu nie mają , więc jest to idealna praca dla zakonnic , pielęgniarka to zawód ,profesja z której się trzeba utrzymać , samo powołanie nie wystarczy . Widać jak nas klechy postrzegają. masakra

#2  2019.12.18 17:24:38 ~hmm

Niech szuka wśród swoich, przecież zakonnice bywają pielęgniarkami. Może gdy rydzyk wypuści "etyczne" pielęgniarki bo takie chce kształcić i formować to chętne się znajdą. Instytucje takie nie płacą godnie tym których nie szanują np pielęgniarkom bo te są nisko w hierarchii społecznej.

#3  2019.12.18 18:50:15 ~Mikołajka

Czytam 3,5. Myślę, że nie tak źle, bo przecież u siebie zarabiam mniej, ale zaraz natrafiam na magiczne słowo BRUTTO. Eh. Szkoda nerwów, bo to i tak jak grochem o ścianę. Misja i powołanie, w garnku puste dno.

#4  2019.12.18 19:39:13 ~Piel

Zakonnice do pracy one też studiują niech idą na pomostowe. I powinny pracować za darmo. Mają przecież powołanie. Zaś pielegniarek niech nie obrażają tą propozycją.

#5  2019.12.18 21:24:31 ~Anka

Albo niech księża się kształcą na pielegniarzy skoro ta praca tak mało warta.

#6  2019.12.18 21:46:01 ~Baśka

Kapelan w szpitalu, oczywiście na etacie, zarabia dużo więcej od pielęgniarki. Znaczy. praca kapelana cięższa i bardziej odpowiedzialna?

#7  2019.12.18 21:59:56 ~Ja

Może pielegniarki będą pracować za "co łaska"! Kpiny sobie kler urządza taką propozycją, zupełnie nie znają realiów.

#8  2019.12.18 22:11:22 ~Rebeka

I dobrze. Niech się pomodlą za znalezienie jeleni pielęgniarek do pracy i to za darmo najlepiej. A tak na marginesie. Dlaczego to pielęgniarka jest wyznaczona do wolontariatu a nie lekarz?

#9  2019.12.18 22:18:19 ~Lekarz

Trzeba było się baranie uczyć.

#10  2019.12.18 22:28:02 ~do Lekarz

Do kogo ten komentarz?

#11  2019.12.18 22:29:35 ~Gość

Życzę im powodzenia w szukaniu, niech sami tam charytatywnie pracują za co łaska, a nie biorą za udzielanie sakramentów tyle co 3,5 brutto!

#12  2019.12.18 22:33:01 ~Do lekarza

Baranie ,pielęgniarki na studiach mają więcej godzin niż lekarz.Masz odpowiedzialniejszą pracę,przyznam.W hospicjum to plg odwalą za Ciebie robotę.Czyż nie mam racji? Więc ucisz swą baranią gębę.

#13  2019.12.18 22:44:19 ~Piel.dyp.

CZAS NAJWYZSZY NIE TYLKO SLOWEM ALE CZYNEM POKAZAC JAK POWINNO WYGLADAC POWOLANIE I SLUZBA CZLOWIEKOWI.ksieza i zakonnice do roboty !

#14  2019.12.18 22:47:29 ~Piel.dyp.

Księża na kazaniu to pięknie opowiadają o miłosierdziu ale sami uważają siebie za lepszą kaste,swoje sumienia uspokoić praca innych A oni co najwyżej dopilnować hehe

#15  2019.12.18 22:53:32 ~Piel.dyp.

Klerycy do opieki nad chorymi w ramach praktyk żeby słowa zamienić w czyn i potem żeby wiedzieli o czym mówią na kazaniach

#16  2019.12.18 23:06:24 ~piel.

Pracuję w placówce opiekuńczej Caritasu, w małopolsce. Niedawno podpisałam umowę. 2800 brutto plus 5 złotych dodatek do nocy.

#17  2019.12.18 23:13:47 ~Anna

Siostry ze srednim wyksztalceniem mile widziane? wszyscy widze zapomnieli ze pielegniarki w naszym kraju juz dawno nie koncza liceum medycznego. Wstyd . Drodzy duchowni znow wtopa Troche wiedzy na temat by sie przydalo i wiedzy na temat choc troche realbiejszej pensji bo za Bog zapłać zyc sie nie da

#18  2019.12.19 00:18:43 ~PIEL

No, bo to do tych sióstr ze średnim wykształceniem, co tam polecą pracować na piąty etat. Dobrze wiedzą, że mgr ze spec. muszą zapłacić wg siatki płac dużo więcej, dlatego ich oferta nie dotyczy. Nic do ludzi nie dociera, że wieloetatowość rodzi takie propozycje pracy. Nie obrażajcie się na rzeczywistość, tylko zacznijcie od siebie - jeden etat.

#19  2019.12.19 00:52:52 ~megg

"Pamiętajmy, że to nie tylko praca z chorymi, ale również służba"- głosi proboszcz swoim owieczkom, ale słowo "służba " odnosi się najwidoczniej tylko do pielęgniarek bo lekarze pracują za pieniądze

#20  2019.12.19 01:30:49 ~Gosc

Dyżury obstawią zleceniówki za 20 zeta/godz

#21  2019.12.19 06:26:41 ~Ala

Do 9 A co ty myślisz że jesteś lepiej wykształcony? Dawno te czasy się skończyły. Dzisiaj pielegniarka ma takie samo wykształcenie. A wiedzy może więcej!

#22  2019.12.19 06:36:41 ~Do 16

2800 brutto? Jak same się nie szanujemy to nikt nas nie będzie szanować.

#23  2019.12.19 08:08:27 ~Ja

Wsrod zakonnic jest duzo pielegniarek a nawet lekarek.wsrod ksiezy i zakonnikow tez sa lekarze. 3500 brutto to juz maja opiekunki w prywatnych dps. Do 18-na kilku etatach to pracuja kontraktowe,po studiach,bo im wiecznie malo. Te z dawnym srednim sa na emeryturach. Zal ci doope sciska? To idz i popracuj.

#24  2019.12.19 09:27:34 ~G939

No i znowu się kłócimy na swoim portalu przez Klara i po co olejcie to dziewczyny

#25  2019.12.19 10:34:26 ~Pacjent

Nie rozumiem tej przepaści. Lekarz uczy się tak samo długo co dzisiejsze pielęgniarki. Każdy wiedzę ma właściwą w swoim zakrsie. Więc o co chodzi? 3500. bto, no nie wiem komu uda się z tego utrzymać. Samotna matka na pewno da sobie radę.

#26  2019.12.19 11:41:13 ~Gosc

A ten lekarzyna to co robi na portalu dla pielęgniarek brak pacjentów prywatnych?

#27  2019.12.19 11:43:59 ~26.i inne

Naiwne jesteście. Poddajecie się prowokacjom.

#28  2019.12.19 12:10:47 ~Plg

Tak,to prowokacja.Oni wiedzą,że my wiemy.My wiemy,że oni o tym wiedzą,że my wiemy.Koło kręci się dalej.Wesołych Świąt.

#29  2019.12.19 12:52:43 ~Ada

Proboszcz tez ma 3.5 tys n brutto chyba razy 5 na miesiac albo wiecej niech sami pracuja ostatecznie religii tez nie ucza za darmo a powinni nauczac tak jak Jezus za darmo ono tylko o kase sie drapia nieroby a chcieliby zeby pilegniarki za darmo tyraly

#30  2019.12.19 13:56:58 ~Ala

Za 3500 netto nawet dzisiaj żadna nie przyjdzie. Teraz piguły koszą niezłą kasę.

#31  2019.12.19 14:55:11 ~doti

3500 zł brutto to obecnie pensja konserwatora powierzchni płaskich. Pielęgniarki teraz się szanują i za psi grosz pracować nie chcą. Słowo "SŁUŻBA" już pracowników medycznych nie dotyczy. Brać się nieroby klechy do uczciwej roboty! Jak każdy by wziął po kilka dyżurów to by sobie darobił do skromnego co łaska. Tylko patrzą aby im za wszystko płacić, ale nie mniej niż.Jak byście mieli zapłacić składki zus i podatek to byście prawdziwego życia zaznali. Doubble bike

#32  2019.12.19 15:00:51 ~Joanna

Pielęgniarka 3500 bo powołanie a pan doktor 13000 bo co? Dziś pielęgniarka często ma wyższe wykształcenie, specjalizację, odpowiednie kursy wiec7000 to minimum.

#33  2019.12.19 15:47:33 ~ja

Byle proboszcz , smarkaty "wiokariusz" tak naprawdę nie szanuje ale gardzi każdą pielęgniarką (niezależnie od jej wykształcena) która sprawuje bezpośrednią opiekę nad chorymi . Jedynie może liczy się z funkcyjnymi, na kierowniczych stanowiskach bo te mogą im się przydać. To skandal ,że kapelan szpitalny w państwowym szpitalu zarabia więcej od pielęgniarki .

#34  2019.12.19 15:55:00 ~do 33

Zakonnicami też gardzą. . Dopóki zakonnice,nawet jeśli są lepiej wykształcone od klechów, będą im prały gacie i gotowały żarcie nie będa przez nich szanowane.

#35  2019.12.19 16:52:21 ~Mloda

Pff. To ja po licencjacie mam 4300 netto. Za 2-3 lata będę miała z 5500.

#36  2019.12.19 16:59:41 ~Jola

Chyba oszaleli niech zatrudnia siostry zakonne ciekawe czy za marne grosze do ciężkiej pracy będą chętne czemu taka różnica masakra

#37  2019.12.19 18:33:36 ~do 33

"wio kary"

#38  2019.12.19 19:23:02 ~Do 26

To żaden lekarz. To zwykła prowokacja jakiegoś sanitariusza- ratownika. Żadnego lekarza nie obchodzi środowisko pielęgniarskie i nie tracą czasu aby to zmienić. Za to pełno niedowartosciowanych głabow tu zagląda i podaje się za kogo tylko chce. Może by tak zmienić zasady komentowania i umożliwić je tylko zalogowanym osobom?

#39  2019.12.19 20:17:21 ~a_

Koleżanki pielęgniarki :) symbolem polskich szpitali jest wypasiony ksiądz i kasa na jego pensję, i BRAK pieniędzy na urządzenia wspomagające / maty ślizgające, podnośniki itp/ do przemieszczania pacjenta.

#40  2019.12.20 04:20:14 ~Monia

Kler! , weźcie się do roboty i zacznijcie wreszcie szanować ludzi.A kto wam będzie d. mył jak będziecie obłożnie chorzy? No może lekarze z taką stawką jaka im proponujecie.Wy się modlicie za dobre pieniądze,a my chcemy pracować za godne pieniądze.My mamy rodziny ,które trzeba utrzymać,a wy w większości d.Zacznijcie doceniać pielęgniarki,bo nigdy nie wiadomo kto komu będzie potrzebny

#41  2019.12.20 07:23:41 ~Jas

Niech szuka , szanujmy się koleżanki i koledzy

#42  2019.12.20 08:57:56 ~ewa

I po co tyle jadu w ten świąteczny czas

#43  2019.12.20 09:14:29 ~Dona

Znam około 5 pielęgniarek (jedna jest moja żona) i żadna nie ma poniżej 5K netto. Moja żonka wyciąga 6500-7000 czyli więcej niż ja. Nie przeszkadza mi to

#44  2019.12.20 14:47:59 ~ 43

Marna prowokacja opiekunki lub salowej

#45  2019.12.20 14:50:02 ~39

Fakt

#46  2019.12.20 17:46:07 ~Do was

Żadna zakonnica nie pójdzie do takiej pracy, bo się szanują. Pielęgniarki za kilka groszy się pozabijaja, więc chętne będą.

#47  2019.12.20 22:37:25 ~DO 39

100/100

#48  2019.12.25 16:43:19 ~maria

No skoro służba, to ksiądz kapelan powinien taką służbę pełnić. Wszak to jego powołanie. Wypoczęty, nie przemęcza się prawdziwą pracą, do roboty! A i ksiądz proboszcz mógłby pomóc, ma dużo wolnego czasu, na plebani służącą, a to piękna służba jest, służba bliźniemu, miałby zasługi w niebie.