Kościół szuka pielęgniarek i lekarzy. Pierwszym zapłaci min. 3,5 tys., drugim 13 tys. PLN.

Pielęgniarki i pielęgniarstwo w Polsce.


W Polsce pielęgniarek nie cenią

Do podjęcia pracy w placówce dla osób terminalnie chorych namawiają na mszach księża z kędzierzyńsko-kozielskich parafii. Rekrutację do pracy w nowo wybudowanym hospicjum w Kędzierzynie-Koźlu prowadzi Caritas Diecezji Opolskiej.

- Pamiętajmy, że to nie tylko praca z chorymi, ale również służba - podkreśla ks. proboszcz Edward Bogaczewicz z parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu.

Kandydatki muszą się wykazać wykształceniem średnim kierunkowym, mile widziany jest kurs z opieki paliatywnej lub specjalizacja.

Praca od poniedziałku do piątku na dwie zmiany, po 12 godzin jedna. W sobotę i niedzielę dyżury. Caritas oferuje minimum 3,5 tysiąca złotych brutto.

(...)

Caritas zaproponował lekarzom 13 tysięcy złotych brutto miesięcznie, ale nikt nie odpowiedział na ogłoszenie. Władze Caritasu zapewniają jednak, że poradzą sobie z kompletowaniem kadry. Ostatnim elementem będzie ogłoszenie przez Narodowy Fundusz Zdrowia konkursu na prowadzenie hospicjum.

Powyższy tekst pochodzi ze strony nto.pl Więcej czytaj w artykule pt.: Potrzebne pielęgniarki do pracy w nowym hospicjum w Kędzierzynie-Koźlu

źródło: nto.pl (tytuł "W Polsce pielęgniarek nie cenią" pochodzi od redakcji portalu pielegniarki.info.pl) 

Wybrał: Mariusz Mielcarek 


Zobacz także:

Wynagrodzenia pielęgniarek - izba przystała na powiązanie "dodatku zembali" z zaangażowaniem w pracy oraz opinią pacjentów.

Szef do pielęgniarek: zróbcie "kroplówki z potasem" w klubie sportowym. Odmówiły! Sportowcy przyszli do pielęgniarek.

Pielęgniarka jednozmianowa miała L4. ZUS wypłacił 7 tys. zasiłku. W drugim zakładzie według ZUS-u "świadczyła" pracę, powinna oddać zasiłek. Co na to Sąd?