Pielęgniarki dostaną "gołą" pensję" bo... wzrosło najniższe wynagrodzenie.

Warunki wynagradzania pielęgniarek.


Warunki płacy pielęgniarek

Pielęgniarki i położne z placówek Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem są rozgoryczone. Gdy od nowego roku inni będą zarabiać więcej, ich pensja ma zmaleć. Dyrekcja pod koniec roku wypowiedziała im układ zbiorowy pracy. – To skandal – mówią pracownice szpitali. Okazuje się, że dyrekcja szpitala układ musiała wypowiedzieć w obawie przed utratą płynności finansowej.

(...)

Pielęgniarki i położne zatrudnione w szpitalach Świętej Rodziny przy ul. Jarochowskiego, Dziecięcym przy ul. Krysiewicza i Nowowiejskiego w Poznaniu do tej pory otrzymywały wynagrodzenie w ramach układu zbiorowego. Na ich pensje składała się płaca minimalna i dodatkowe świadczenia. Od tego roku zasady wypłaty wynagrodzeń mają jednak ulec zmianie. 30 grudnia 2019 r. dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem zerwała układ zbiorowy. Pracownice szpitali obawiają się, że będą otrzymywać tzw. gołe pensje.

(...)

– Dyrekcja tym samym chce nam odebrać dodatek inflacyjny, poobcinać też z funduszu socjalnego wczasy pod gruszą (dziś to 880 złotych brutto), a także, zgodnie z Kodeksem Pracy, może zmniejszyć nam dodatek stażowy za posługę lat z 25 procent do 20. To wszystko są małe kwoty, ale łącznie składają się na nasze całkowite wynagrodzenie – mówią przedstawicielki poznańskiego zarządu Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Wiecej informacji w sprawie w artykule pt.: Będzie protest pielęgniarek? "Goła pensja? To kpina" – mówią poznańskie pielęgniarki na malejące płace i zmianę sposobu wynagrodzeń

źródło: plus.gloswielkopolski.pl - 9 stycznia 2020 roku 


Zobacz także:

Wynagrodzenia pielęgniarek - izba przystała na powiązanie "dodatku zembali" z zaangażowaniem w pracy oraz opinią pacjentów.

Szef do pielęgniarek: zróbcie "kroplówki z potasem" w klubie sportowym. Odmówiły! Sportowcy przyszli do pielęgniarek.

Pielęgniarka jednozmianowa miała L4. ZUS wypłacił 7 tys. zasiłku. W drugim zakładzie według ZUS-u "świadczyła" pracę, powinna oddać zasiłek. Co na to Sąd?


Komentarze użytkowników

#1  2020.01.10 08:34:45 ~Plg

Od kiedy plg miała stażowe 25 %? Słyszałam do 20%.

#2  2020.01.10 08:44:55 ~Plg

Pracuję na oddziale ze starszymi ludźmi.Jest to bardzo ciężki oddział.Śmierć na porządku dziennym,dźwiganie itd.Śmierci dziecka nie zniosłabym.Nie chciałabym pracować na takich oddziałach za żadne skarby.

#3  2020.01.10 08:48:36 ~3

Zaczyna sie to co było już wiadome. A od kwietnia wiekszosc straci jakies pieniadze.

#4  2020.01.10 09:35:24 ~Ida

Sami niech pracują. Za niższe kwoty. Bez spełnienia norm zatrudnienia. Jak mi zabiorą to sama się zwolnie

#5  2020.01.10 09:56:28 ~Jas

Zawsze szukając oszczędności ,oszczędza się na pielęgniarkach” smutne to

#6  2020.01.10 10:32:38 ~6#

Ciekawe dlaczego lekarzom nie zabierają ? Dla dyrektorow pielegniarka to tania sila robocza,taka szkapa pociagowa co wszystko zrobi,podlogi pomyje,posilki rozda,smieci wyniesie i zawsze jesli trzeba oszczędzać,to dyrektorzy łapy wyciągają do poborów pielegniarki !

#7  2020.01.10 10:38:23 ~Pie.

Do tego pańcie podpisały ,że nie wolno nam strajkować do 2021r. Pewnie są z siebie bardzo dumne

#8  2020.01.10 10:46:48 ~Piel

Nikt nam nie zabierze tych 1200 zł jeśli są włączone do podstawy, rozmawiałam z moją przełożoną i tak mi powiedziała

#9  2020.01.10 12:21:31 ~ip

Ciekawe że zawsze zabierają pielęgniarkom NIGDY pozostałemy personelowi -administracji lekarzom pracownikom labolatoriu rtg itd

#10  2020.01.10 12:25:59 ~ip

Pozostałe zawody bardzo krzyczały jakie to podwyżki dostały pielęgniarki to może teraz też się przyłączą ?

#11  2020.01.10 15:50:21 ~Praciwnik

W naszym szpitalu SPZOZ też Pani dyrektor /nawiasem mówiąc pielęgniarka /wypowiedziała Układ Zbiorowy. Zaczyna się!

#12  2020.01.10 15:58:00 ~piel

Nie ujadać na inne grupy zawodowe,że im się nie zabiera tylko raz dwa podziękować za wszystkie dodatkowe etaty,kontrakty,umowy-zlecenia i nie będzie obniżek tylko podwyżki.Ale pielęgniarki są za głupie aby to "wykształconymi" umysłami ogarnąć.

#13  2020.01.10 16:14:53 ~Do 8

No to panią oszukała. Bo od 1 kwietnia zebalowka przestaje obowiazywac a wchodzi tak długo oczekiwana siatka płac. Ja sie ciesze bo mam 30 lat i tytuł mgr i specke i 5200 wiedzie:) już zacieram raczki. A starsze panie po liceum mialy szanse iść na pomostowke to sie nie chcialo:) i zostaną po te 2600:) ps. Prosze mnie od troli nie wyzywać bo to nie mój wymysł tylko przedstawicielek i ministerstwa.

#14  2020.01.10 16:17:42 ~Do 13

Prawda! Ci z najniższa poprostu wezną dodatkowe dyżóry i dorównają do Ciebie wiec sie tak nie ciesz trollu:(

#15  2020.01.10 16:21:36 ~14 do 13

Dumna chyba teraz jesteś z siebie ? Nie z powodu wyksztalcenia,tylko z tego,że Panie po Liceum,po prawie 30 latach pracy będą zarabiały najniższą krajową ?

#16  2020.01.10 16:24:54 ~Elza

Do 13 5200 to dopiero od 2021 roku

#17  2020.01.10 16:34:55 ~Do 15

Przecież #13 wyraźnie napisała, że się cieszy, bo zadbała przez te lata o wykształcenie i teraz ma a części osób się nie chciało, to też ma swoje skutki - ot, logiczne. Nic tam nie widzę o dumie.

#18  2020.01.10 16:36:21 ~Luna

Dopóki starsze pielęgniarki nie odejdą na emerytury , to zawsze będzie kogo dać na dyżur , że będzie to tylko 1 osoba na oddział pełen pacjentów to trudno - jak to ktoś już określił to TYLKO tania siła robocza . Dopiero za 2 -3 latach okaże się że nie ma już obsady pielęgniarskiej . Młodzież omija szpitale szukając pracy , bo przecież to własne zdrowie i życie jest ważniejsze . W naszym kraju pielęgniarki traktuje się jak ludzi , którzy powinni zadbać o pacjenta kosztem własnego zdrowia i jeszcze niczego się nie domagać bo szpitale mają wiecznie długi . Praca w nocy , w święta pielęgniarkom nigdy nie szkodziła , ale np. kasjerka ma prawo spędzać święta z rodziną - to tylko taki przykład jak w tym samym kraju można być traktowanym .

#19  2020.01.10 17:00:51 ~50/46

Czy pielęgniarka pracująca z pacjentem może płacić składki na izby lub podatki ,tak jak odpowiednie instytucję realizują zapisy w tekście art 84-87 Ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej z 2011r, wcześniej to art 1,2,21 Ustawy o pielęgniarstwie z 1935 r?

#20  2020.01.10 18:43:39 ~Lika

Brak mi słów jak okropnie ujadacie na siebie i zawsze wam będzie mało.

#21  2020.01.10 18:44:41 ~18

100/100

#22  2020.01.10 19:01:33 ~Do 15

Dumna z osiągnieć. Co mnie to obchodzi co kto robił przez 30 lat. Przez 30 lat pracując na 2 etatach to nieźle ma się uszporowane. Za niedługo emerytura. Ups. Zapomniałam pielęgniarki nie przechodzą na emeryture, oddział to pierwszy dom. I za darmo by tam siedziały. Nie piszcie ze nie. Wystarczy pójść do pierwszej lepszej placówki. O młodość tam trudno. Młodość jest na wyspach, norwegii, holandii i niemczech. Pozdrawiam ;)

#23  2020.01.10 19:02:18 ~ad18

" Młodzież omija szpitale szukajac pracy bo przecież to WŁASNE ZDROWIE I ŻYCIE JEST NAJWAŻNIEJSZE". Czytajcie i uczcie się pielęgniarki z "powołania", dla których "pacjent jest najważniejszy" choć wiem , że wiele z was uległo tak silnej indoktrynacji i ma tak mocno zniewolone umysły wskutek formacji w liceach medycznych,ze na tego typu lekcje jest już za późno.

#24  2020.01.10 19:18:06 ~manio

Dyrekcja nie może obcinać żadnych świadczeń z ZFŚS, bez zgody organizacji zakładowych.

#25  2020.01.10 19:52:49 ~piel-ka

Do 18 .To prawda, w tym kraju społeczeństwo oczekuje od pielęgniarek dbania o pacjentów kosztem własnego zdrowia, podobnie większość dyrektorów i ich przybocznych, nie kupuje narzędzi i sprzętu do transferu chorych,bo oszczędza kosztem pielęgniarek , świadomie narażaja je na urazy i jeszcze wymaga opieki na najwyższym poziomie, większej empatii i etycznego zachowania. Pytanie,tylko kto pierwszy powinien uderzyć się w piersi w sprawie etyki i BHP.

#26  2020.01.10 19:54:16 ~piel

Co to za moda nastała,że przychodzą młode po studiach i mówią,że to druga praca,albo dobierają sobie kolejną. Nikt po LM,SM takich głupot w młodym wieku nie uprawiał.

#27  2020.01.10 20:07:25 ~piel

Do 13. Też mam 30 lat pracy, mgr i spec. Nie cieszę się i nie zacieram rączek ale jestem zażenowana takimi pustakami jak ty.

#28  2020.01.10 20:14:26 ~Do 27

To jak tak ci smutno to sie podziel z kolezankami. Bedziesz miala z czego zarabiajac o połowe wiecej. A juz widze jak twoje starsze koleżanki beda na ciebie patrzec i ten twoj pseudo smutek. Hahaha

#29  2020.01.10 20:16:28 ~Do 27

Małe sprostowanie ja mam 30 lat a nie 30 lat pracy:) kto 30 lat wytrzymał w tym zawodzie za takie grosze? Aaa.chyba ze robił 400 h to by wiele tlumaczyło.

#30  2020.01.10 20:24:58 ~do 27

Wyszukane słownictwo,gratulacje pani magister.

#31  2020.01.10 20:42:18 ~pik do 13

Nic pewnego ,ze dostaniemy po 5200zl od 2021 roku , nadal jest zapis na stanowisku gdzie wymagaja mgr ze specjalizacja ,wiec pozostaje do decyzji dyrekcji danego zakladu ,moja dyrekcja mocno kombinuje i prawdopodobnie nie bedzie wymagala wyzszego wyksztalcenia ze specjalizacja.

#32  2020.01.10 20:44:45 ~Mit

I bardzo dobrze, że zabiorą tym leniom pielęgniarkom

#33  2020.01.11 00:32:48 ~Do 32

Len to jestes ty trolu

#34  2020.01.11 02:54:00 ~Do 13

Żal mi ciebie.

#35  2020.01.11 06:09:51 ~Ja

Do14. Jaka ortografia-taka pielegniarka. Douczyc sie prosze.

#36  2020.01.11 10:49:28 ~Gość

Właśnie widać po waszych wpisach jakie to kulturalne jesteście, po studiach ale słona wam z butów wychodzi, szczekacie jak psy uwazane na łańcuchu

#37  2020.01.11 10:55:14 ~Dość tego

Pielęgniarka = personel pomocniczy tym drogie panie jesteście, a uważacie się za lepsze od nie jednego lekarza, jaki zawód takie zarobki

#38  2020.01.11 11:50:24 ~Do

Pomaga się, gdy ktoś lub coś sobie w czymś nie radzi. Ta pomoc jest prawnie ograniczona do działań objętych w art 84-87 Ustawy o zawodach plg i pł z 2011r, wcześniej to art 1,2,21 Ustawy o pielęgniarstwie z 1935 r.( po tych 4 latach przejściowych lub jak niektórzy nazywają okresie dostosowawczym).

#39  2020.01.11 12:17:04 ~A.

Jak do tego czasu bralyscie podwyzki, nie raz czy drugi. Gdy dostalyscie zembalowe, dlaczego wtedy nie widzialyscie innych grup zawodowych. Innych, ktore nie otrzymaly nic? A nie, przepraszam, widzialyscie wtedy, kiedy trzeba bylo sie nimi wysluzyc. Tylko teraz, gdy najnizsza krajowa podniesiona sa zgrzyty. Ciekawe czy chcialy byscieza taka kwote pracowac? Wytrwalosci w narzekaniu, bo to Wam najlepiej wychodzi.

#40  2020.01.11 14:18:10 ~40

Czyli co? Pielegniarki będą zarabiać najniższa krajową czy o co chodzi w tej kłutni?

#41  2020.01.11 14:22:40 ~41

Do 40 jak zwykle kłótnia o kasę nic nowego, tylko mało i mało żenada

#42  2020.01.11 14:37:11 ~Do 31

Podwyżki są pewne, gdy masz stanowisko asystenta pielęgniarstwa, na którym wymagane są i specjalizacja i studia magisterskie.

#43  2020.01.11 14:45:44 ~do #38

Jak się nazywają osoby lub grupy, które mogą bezkarnie nie realizować zapisów wskazanych ustaw?

#44  2020.01.11 18:54:18 ~Gosia

Do 42. Jeżeli nie specjalizacja to studia podyplomowe i masz tytuł starszy asystent w dziedzinie piel. Taki mamy regulamin wewnętrzny.

#45  2020.01.11 19:42:37 ~Piel

No właśnie regulamin wewnętrzny. U nas nie istnieje starszy asystent pielęgniarstwa.

#46  2020.01.12 02:34:39 ~Iwa

Inne grupy zawodowe o pielegniarki się nie martwią dlaczego pieleg. Mają martwić się o zarobki innych. To nie pan doktor Pani z laboratorium czy Rtg ma powykrzywiany kręgosłup z dzeogania pacjentow tylko ja 15 lat pracy na 1 etacie w opiece paliatywnej zrobiło swoje czeka mnie operacja neurochirurgiczna. A do emerytury zostało mi 23 lata ktoś się tym martwi no przecież pielegniarki nic nie robią. Jak zostają 2 na dyżurze i masa pacjentów to nie ma czasu zjeść posiłku o kawie nie myśląc taka jest rzeczywistość. Nie bądźcie obludni ludzie widzicie tylko jak plg usiądzie jeśli znajdzie czas wypić kawę a jak tylki myje waszym bliskim dźwiga ich karmi pielęgnuje ogólnie leki podaję tace z posiłkami rozdaje itd to nie widzicie. Okulary kupcie i to porządne! I jeszcze jedno ten kto nazywa plg służąca to największy. Na świecie. Od usługowa is były siostry zakonne plg są od pielęgnowania.

#47  2020.01.12 10:58:34 ~do 46

Sorry,ale jeżeli masz mentalność uciemiężonej chłopki pańszczyźnianej to przynajmniej ograniczaj się do pisania o pogodzie.

#48  2020.01.12 11:24:11 ~Piel

Pracuje na chir. urazowej już 30 lat jestem po zabiegu na kręgosłup mam nadciśnienie i ogromne żylaki do zabiegu. Nikt nie pyta sie czy jest nam ciēżko codziennie dźwigamy wieloryby. Żadnej wdzięczności tylko nagonka. Jestem w stanie się przekwalifikować mam już dość.

#49  2020.01.12 11:28:28 ~do 48

Przeczytaj #47

#50  2020.01.12 13:15:22 ~Do 47

Myślę jak dostaniesz chorego rodzica do domu będziesz pracowała jak pańszczyźniana chłopka. Bo upchać rodzica do szpitala i wymagać ażeby 5 dni po złamaniu biegał to trzeba być łebskim. Biegacie do ordynatorów i opowiadacie o waszych chorobach. Tak jakby kogoś to obchodziło. Macie ustawowy obowiązek zajmowania się rodzicami więc pijcie kawę i zajmijcie się leżącym w domu. Przypada na was jeden chory. Zaś na oddziale na 2 piel przypada często 30 chorych. Więc nie narzekaj tylko odrabiaj pańszczyznę

#51  2020.01.12 14:12:59 ~do 50

Koncentruj się na swoich problemach, inni poradzą bez twoich uwag.

#52  2020.01.12 14:20:07 ~Do 51

Tak sobie radzicie jak widać na odwiedzinach w szpitalu. Skamlecie o przetrzymywanie chorych w oddziale. Ale to staje się coraz trudniejsze w dobie bezłapuwkarskiej.

#53  2020.01.12 14:25:44 ~Do 47

Spdj na drzewo banany prostować! To ci lepiej wyjdzie niż nieudolne komentowanie pracy, o której nie masz bladego pojęcia.

#54  2020.01.12 16:33:27 ~Plg

Popieram w 100% .Należałoby dodać,że przenoszą mamusię,czy tatusia na inny oddział.Bo na tamtym ,nie wyleczyli.Dodam od siebie-starości.

#55  2020.01.12 16:36:27 ~Plg

Nie napisałam,że komentarz 54 popiera 52.

#56  2020.01.12 16:45:59 ~Plg

Często też bywa,że przyjęta jest babcia albo dziadek.Oczywiście jest już kochający synek i curusia.Wymagania z górnej półki.Zapytani w jaki sposób blizki spożywa posiłki.Okazuje się,że nie wiedzą,bo mamusia przebywa w DPS-sie.Tylko pogratulować takiej miłości.

#57  2020.01.12 22:44:04 ~?!?!

Zbieranie diet w boju czy pokoju przez pielęgniarzy, jako się wywiązanie z zapisów Konwencji Genewskiej tej ratyfikowanej w latach 30-tych?

#58  2020.01.12 23:04:21 ~Do 57

J. P. w grobie przewraca!

#59  2020.01.13 06:38:27 ~do 12

A to się akurat zgadza a ja dodam pazerne! Nawet na miesiąc nie chcą przerwać pazernej harówka by pokazać jak nas brakuje i że z nami trzeba się liczyć!

#60  2020.01.13 06:44:58 ~do 40

Tak wiadomo, że chodzi o to w tej kłótni! Koniec eldorado a obecny rząd zawsze miał pielęgniarki za nic! Jak można zabierać podwyżki dane przez PO?

#61  2020.01.13 06:58:04 ~Ja

Zanim napiszecie sprawdźcie ortografię! Faktycznie, że niektóre piszą jak chłopki, które do szkoły nie chodziły!

#62  2020.01.13 07:04:21 ~Piel.

Jak zwykle brak merytorycznych postów a słoma wychodzi z butów.Pielęgniarki zastanówcie się. Walczycie między sobą a inne medyczne grupy zawodowe tego nie robią i spijają śmietankę dzięki wam. Trolli też nie brakuje! Zamiast ustalać i dyskutować o formach protestu to kłótnia między sobą. WSTYD! A co do błędów to racja!

#63  2020.01.13 08:02:08 ~GD

Nie ukrywam jestem w szoku czytając Wasze wypowiedzi, pewnym jest fakt, że to co się dzieje w chwili obecnej z medykami (relacje) to jakiś HORROR, jeden na drugiego patrzy wilkiem a tak naprawdę nie potrafimy w SYSTEMIE bez Siebie funkcjonować. Każdy jest ważny bo ma do wykonania poszczególne zadania zgodnie z posiadanym PWZ. Nie szanując drugiej osoby nie szanujesz, samego Siebie. Jest takie mądre przysłowie, gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta''

#64  2020.01.13 08:12:13 ~GD

C.d pamiętajmy,że pośrodku jest człowiek, Wasz pacjent i z pewnością wyczuwa: niepokoje, frustracje itp. Jeśli o tym zapomniałeś/łaś to mi Was żal. :( Nie będę więcej brała udziału w Waszych komentarzach, nie chcę , dać się wkręcić '' Kocham swój zawód, daje mi wiele radości i satysfakcji, sprawia,że każdy dzień jest KOLOROWY dlaczego? bo czeka na mnie CZŁOWIEK a w nim widzę Siebie

#65  2020.01.13 09:35:53 ~Do 58

A inni Ojcowie Niepodległej

#66  2020.01.13 10:05:36 ~ip d 12

Właśnie będę jak napisałaś "ujadać" dlatego że nigdy nikt razem z nami nie strajkował a do podwyżek byli WSZYSCY obecnie wszyscy się poobrażali bo pielęgniarki wywalczyły podwyżki tylko dla siebie

#67  2020.01.13 10:42:35 ~Pie.

Do 66. Cała racja. Gdy strajkowały pielęgniarki nikt nam nie pomógł. Dlaczego nie przyłączyły się panie stalowe, opiekuni, którzy tak wiele mają na naszym forum do powiedzenia? Teraz wytykają nam ,że myśmy coś wywalczyły i ,że oni nic nie dostali? A gdzie byli wtedy? Mogli przecież stanąć z nami i tupnąć nogą. To samo tyczy się wszystkich grup zawodowych szpitali. Oni wszyscy siedzieli cicho, nikt się nie wychylił, myśleli,że i im coś skapnie. Więc niech siedzą dalej i nic nie robią, widać im dobrze. A my musimy myśleć o naszej grupie zawodowej A nie polemizować na forum komu jest gorzej.

#68  2020.01.13 10:43:27 ~A.

Walczyc to powinnyscie o kazda minute zycia pacjenta, a nie strajkowac. I tym sie szczycic ile to sobie wywalczylyscie. MISJA. Znane jest wam to slowo? Jezeli zapomnialyscie, to warto sobie przypomniec. Nie ma w was empatii, zrozumienia, ludzkiego traktowania drugiego czlowieka. Jest takie powiedzenie: ile dasz, tyle masz. Gryzcie sie dalej!

#69  2020.01.13 11:10:46 ~yetii

Do nr, # 68 w kolejności ,wczoraj dyżur taka sytuacja pacjent został wykąpany ,ogolony, ostrzyżony ze względu na stan założono pampersa a córeczka mordę drze że bez jej zgody wykonano w/w czynności nic tylko sznur i wiesz co dalej a jak masz misję to zostań pielęgniarką, opiekunką będziesz wykonywała misję za buk za pł ać .

#70  2020.01.13 11:49:37 ~ip do 68

MISJA to a Afganistanie i Iraku za dużą kasę mówi ci to coś? a w szpitalu jest PRACA a za pracę PŁACA mówi ci to coś?

#71  2020.01.13 12:38:10 ~u do 68

Misję to masz ty jako córka /syn zająć się swoimi rodzicami na staeość a nie podrzucać ich do szpitala ,szpital to nie przechowalnia

#72  2020.01.13 13:06:38 ~Do #68

Ty mi tu z misją nie wyjeżdżaj bo ja za to chleba nie kupię, rachunków też nie zapłacę. Walczyć też nie zamierzam bo chodzę do pracy a nie jestem na wojnie.

#73  2020.01.13 13:23:34 ~Do 68

Ku.a! Nóż się w kieszeni otwiera, jak się czyta takie brednie! W du.ę sobie wsadź misję, albo szukaj jej w zakonie i na plebanii, a nie wśród pielęgniarek! Lecz się pajacu!

#74  2020.01.13 14:16:24 ~Do 63, 64

Kobieto zastanów się co piszesz typowe trolowanie! System funkcjonuje poprawnie tylko wtedy jeśli wypoczęte pielęgniarki pracują na 1 etacie i nie musisz idealizować przesadnie. Ogromne braki personelu to pod czyjem adresem ten system ? Każdy ma prawo do swoich opinii i ocen! I wiemy kto jest pośrodku! Wykłady niepotrzebne! A w chorym systemie HORROR będzie zawsze obecny!

#75  2020.01.13 14:20:19 ~ONA

Do 68 jak masz empatię to pracuj trolu charyratywnie a od nas z daleka !

#76  2020.01.13 14:21:20 ~Piel.

Do 74 dobrze napisane, popieram!

#77  2020.01.13 14:27:43 ~Ja

A 63 czyja to przyboczna ? Wstyd w takim systemie pracować z najniższą składką zdrowotną w Europie i nie tylko w Europie - HAŃBA ! Kobieto HORROR to dopiero przed nami z powodu zamykania oddziałów i szpitali! Z powodu braków kadrowych - 5 rok rządów i coraz gorzej, brak słów!

#78  2020.01.13 14:43:24 ~chora

Co się dziwić Pielegniarkom odpowiedzialna, ciężka fizycznie praca z bardzo dużym psychicznym obciążeniem.Praca w brudnym biologicznie i nie tylko środowisku.Smrody, zgony na porządku dziennym! Bardzo ich brakuje, nie mają pomocy - wielizadaniowosc dla pielegniarek ogromna wręcz niewolnicza przy barkach personelu! Podziwiam pielęgniarki, że jeszcze chcą pracować w takich warunkach i jakim prawem im coś zabierać? Nie dziwię się, że ich emocje nie wytrzymują! Szacun!

#79  2020.01.13 14:46:26 ~do 68

Misjonarko zapraszamy do misji!

#80  2020.01.13 14:50:07 ~do 37

Prosta kobieto - więcej szacunku.My doskonale wiemy jaką profesje wykonujemy. Z lekarzami na codzień współpracujemy w zakresie terapii i żadna z nas nie chce być lekarzem.Bzdury Pani pisze i stereotypy! Wstyd!

#81  2020.01.13 14:59:09 ~A.

Do 75.Ladnie sie podsumowalas. To w końcu trolami sa salowe? Czy my? Zdecyduj sie. Wytrzasaj sie dalej. Ale uwaga, bo ciśnienie moze Ci skoczyc.

#82  2020.01.13 16:01:29 ~piel

Do 68. "ile dasz tyle masz". Zgadzam się. Nasza praca powinna być adekwatna do warunków pracy ,płacy i odpowiedzialności a nie jest. Dajemy z siebie nieproporcjonalnie ,znacznie więcej niż powinniśmy w warunkach pracy jakie nam stwarzono , ogromnie ryzykując własnym zdrowiem i życiem.

#83  2020.01.13 16:58:54 ~Pie.

Zawód pielęgniarki przez wiele lat mylony jest z wolontariatem. A my nie jesteśmy wolontariuszami w szpitalach. Przecież tak samo musimy zapłacić rachunki i nakarmić dzieci. Każdy kto pracuje oczekuje zapłaty, my też. Tylko nie każdy ryzykuje zdrowiem tak jak my. Pielęgniarstwo to zawód, jak każdy inny więc czytając o powołaniu flaki mi się przewracają. Czy Pani na kasie robi to z powołania? A pan w urzędzie też? To jest ich zawód za który dostaje zapłatę i utrzymuje rodzinę.

#84  2020.01.14 01:09:28 ~dr do 8

To żle pani powiedziala . aneksy są do 31 marca

#85  2020.01.14 01:11:20 ~dr do 13

A skąd kwoota 5200? tez mam mgr spec i dr

#86  2020.01.14 01:25:46 ~Do

Czy odebrano plg uprawnienia nadane im na mocy art. 1,2 i 21 Ust o pielęgniarstwie z 1935 r, a które w okresie jej obowiązywania otrzymały tytuł pìelęgniarki albo pielęgniarza?

#87  2020.01.14 08:03:49 ~Bożena

Do 84 może u was są takie aneksy. MY mamy nowe umowy na stałe. I wiemy że nikt nic nam zabierał nie będzie. Przeciwnie mamy dołożone do grupy pochodne od nocy i świąt.

#88  2020.01.14 08:16:15 ~Do 87

Dokładnie, u nas jest tak samo. Nie ma żadnych aneksów z jakimś terminem.

#89  2020.01.14 09:18:21 ~do 38

Na razie nie ma.

#90  2020.01.14 09:20:34 ~od 89

Miało być do 87 a nie do 38

#91  2020.01.14 09:21:49 ~do 88

Przyjdzie czas na aneksy!

#92  2020.01.14 09:25:53 ~do 20

Do 20 a ty ujadaj u siebie co ty kobieto masz za poziom my rozmawiamy i dyskutujemy a nie ujadamy. A kto ciebie nauczył tego określenia? A ponadto trolom wstęp wzbroniony!

#93  2020.01.14 09:33:45 ~do 81

Kobieto naucz się czytać ze zrozumieniem! W komentarzu 75 nie ma nic o salowych! A poza tym jest to portal TYLKO DLA PIELĘNIAREK. A i z tym ciśnieniem to takie prostactwo - inteligencją nie grzeszysz - to może ty to ciśnienie sobie zmierz!

#94  2020.01.14 09:42:19 ~Obserwator

Dziwi mnie bardzo, że do obecnej chwili nie dyskutujemy o pielegniarkach z Rzeszowa.A dzieje się juz od dłuższego czasu tam. Wspierajmy koleżanki i pojedżmy do nich na zapowiadaną maniestację w dn. 18 stycznia o g.11 Szpital Wojewódzki Rzeszów ul.Lwowska. Oby znowu nie było, że - każdy sobie rzepie skrobię a później lament bo aneks się kończy! I nie tylko ten problem!

#95  2020.01.14 09:46:33 ~od 93

Poprawiam portal dla PIELĘGNIAREK

#96  2020.01.14 09:53:12 ~ON

Do 39 wypad trollu i skończ najpierw szkołę by z nami dyskutować i na swój opiekuńczy portal ale juŻ ! Widać poziom niski portalu bo wchodzą Nam opiekuny!

#97  2020.01.14 13:30:40 ~To ja

Tak zgadza sie wchodzą tu z nudów i salowe i opiekuny i podszywają się za pielęgniarki używając chamskiego języka a czytający myślą, że to piszą pielęgniarki!

#98  2020.01.14 13:56:26 ~Do7 DOŚĆ!

Personelem pomocniczym możesz być ty! Zawód pielegniarki/raz jest umocowany prawnie jako zawód samodzielny! Zespoły pielęgniarskie współpracują z lekarskimi jak również i samodzielnie w sytuacjach kiedy lekarza nie ma lub nie rozpoczął swoich działań! To dzięki działaniom zespołów pielegniarkach uratowano nie jedno życie! A Ty uważaj na swoje! Więcej pokory i szacunku dla innych!

#99  2020.01.14 14:02:04 ~Obser.

Do 98 popieram w całości a 37 jest całkowicie zacofana/y i wieczna/y nie będzie i do szpitala też trafi! Personel z wyższym wykształceniem nie jest personelem pomocniczym a nawet pielegniarki po LM (nieliczne już, wykruszajace się) pełnią samodzielny zawód!

#100  2020.01.14 14:11:50 ~do 37

Kobieto ew.mężczyzno zastanów się co piszesz! Ja dzięki Pielęgniarce żyję a przez lekarzynę dawno już by mnie nie było! Ale ciemnota takie herezje pisać! To nie jest 19 wiek !

#101  2020.01.14 14:20:27 ~Michał

Ja za taką gównianą i odpowiedzialną i stresująca robotę ŚMIERDZĄCĄ dodam a i jeszcze wymagającą wiedzy i utraty zdrowia, to na miejscu Pielęgniarek/rzy wziął bym min.5,000 netto nie mniej! To mój warunek przyjęcia pracy w ramach 1 etatu pielęgniarskiego!

#102  2020.01.14 15:28:30 ~101

GÓWNIANA,ODPOWIEDZIALNA,STRESUJĄCA ,ŚMIERDZĄCA ROBOTA, WYMAGAJĄCA WIEDZY I UTRATY ZDROWIA. Bardzo trafne określenie zawodu pielęgniarki. Właściwie DEFINICJA ZAWODU PIELĘGNIARKI.

#103  2020.01.14 16:44:40 ~PWZ

Zgadza się i należy dopisać, że zawód przez nikogo nie doceniany i od lat zawsze z minimalną do czego chce wrócić tzw. dobra zmiana! Dobrze, że chociaż Platforma Obywatelska podpisała nasze podwyżkowe porozumienie (2015 4x400) i nie ważne, że w ostatniej chwili przed zmianą rządu! Ważne, że, na jakiś czas wyszliśmy z nędzy pielęgniarskiej! I teraz na powrót nie ma i nie będzie naszej zgody!

#104  2020.01.14 19:16:23 ~I ja

101-103 super konkretne komentarze popieram ! A teraz spotykamy się 18 stycznia w Rzeszowie - manifestacja Pielęgniarek/rzy musimy tam być! Media telewizyjne milczą !

#105  2020.01.14 20:23:15 ~do 104

Jedziemy do Rzeszowa !

#106  2020.01.14 21:06:55 ~Go

Nie jestem bardzo w temacie-o co chodzi w Rzeszowie?