Premier: gdyby moja 25 letnia córka była pielęgniarką... Jakbym ją przekonał aby dalej pracowała w Polsce.

Pielęgniarki i pielęgniarstwo 2020.


Premier o pielęgniarkach

Prowadzący: Pana pierwsza córka ile ma lat teraz?

Premier: 25 lat.

Prowadzący: Gdyby ona została pielęgniarką i tak patrzyła na wynagrodzenie polskiej pielęgniarki i porównując do innych europejskich państw, czyli do Norwegii i chciałaby zamieszkać w Norwegii. Co by Pan mówił jej, żeby przekonać ją, że warto dalej być w Polsce?

Premier: Przede wszystkim trzeba popatrzeć na koszty życia również, nie same tylko zarobki, a w Polsce, jak się popatrzy na koszty życia to same wynagrodzenia wyglądają już inaczej, wtedy mierzymy to tzw. "siłą nabywczą pieniądza". Koszty życia w Polsce, w porównaniu do Norwegii, czy do Londynu są dużo niższe, w związku z tym, wynagrodzenia, które są niższe, niestety – cały czas i to istotnie niższe, one są kompensowane poprzez to, że te koszty życia są niższe. Wspomniał Pan o pielęgnarkach akurat ten niezwykle piękny i ważny zawód staraliśmy się dowartościować jak najbardziej. Dzisiaj wygląda to lepiej niż 5, 10 lat temu, wystarczy popytać pielęgniarek, ale oczywiście cały czas chcielibyśmy, żeby wyglądało jeszcze lepiej.

źródło: wywiad telewizyjny premiera na Facebooku

Wybrał: Mariusz Mielcarek 


Zobacz także:

Praca dla pielęgniarki. 2 600 PLN + premia motywacyjna. Mile widziane doświadczenie, uprawnienia - kursy kwalifikacyjne.

Pielęgniarstwo - co powinna wiedzieć pielęgniarka  - koronawirus 2019-nCoV - zasady postępowania.

Pielęgniarki - kontrole bezpośrednio na oddziałach i sprawdzanie rzeczywistej liczby łóżek.