Pielęgniarki apelują do władz.

Pielęgniarka - Koronawirus SARS-CoV-2


Pielęgniarki nie chcą ryzykować własnym zdrowiem.

W niedzielę 15 marca pracownicy Szpitala Wojewódzkiego w Łomży spotkali się z dyrekcją placówki oraz przedstawicielami województwa: marszałkiem województwa Arturem Kosickim, wicemarszałkiem Markiem Olbrysiem, oraz wicewojewodą podlaskim Marcinem Sekścińskim [...].Wszyscy są przerażeni, bo placówka nie jest przygotowana do przyjmowania pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Pracownicy zapowiadają, że choć do pracy przyjdą, odmówią wykonywania obowiązków.

- Nie mamy podstawowych środków ochronnych i nie będziemy ryzykować własnym życiem - mówi jedna z pracownic. Boi się o to, co może przynieść przyszłość.


- Dobry ratownik to bezpieczny ratownik. Najpierw musimy zadbać o własne bezpieczeństwo, bo jeśli my się zarazimy, kto zajmie się pacjentami. U nas tych środków ochrony osobistej brakuje. Dyżur zaczynamy pełnić dzisiaj o północy. Wszystko powinno być gotowe na ten moment, a nie ma nic. Dlatego będziemy w pracy, ale odmówimy wykonywania czynności – mówi Marta Klęczak, kierownik techników elektrokardiologii. – My także mamy rodziny – dodaje i podkreśla, że szpital już teraz ma braki kadrowe. Nie wierzy w zapewnienia władz wojewódzkich o dodatkowych przesunięciach pracowników. [...]

W tej chwili pracownicy łomżyńskiego otrzymali maseczki i okulary ze sklepu budowlanego, bo tylko takie dyrektor udało się zdobyć.

Czytaj cały artykuł pt. "Koronawirus Łomża. Pracownicy szpitala apelują do władz województwa: Nie będziemy ryzykować zdrowiem".

źródło: wasilkow.naszemiasto.pl

wybrał: Mariusz MielcarekZobacz także:
Koronawirus - organizacja pracy pielęgniarek.

Pielęgniarki masowo na opiekach.

Pielęgniarka zarażona.