Pielęgniarki masowo na opiekach.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarka i położna rodzinnaPielęgniarki w pandemii
Pielęgniarki masowo na opiekach.


Sytuacja kadrowa pielęgniarek

Szpital Uniwersytecki apeluje do studentów i rezydentów, by pomogli w pracy lekarzom. Z powodu koronawirusa i decyzji o zamknięcu szkół i przedszkoli w szpitalu brakuje personelu.

– Tylko w czwartek po tym, jak rząd ogłosił zamknięcie szkół i przedszkoli, ok. 60 lekarzy i 100 pielęgniarek złożyło wnioski o urlop związany z koniecznością zaopiekowania się dziećmi. To jest dla nas bardzo poważny problem – przyznaje Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego.

Szpital Uniwersytecki już wcześniej borykał się z problemami kadrowymi i brakiem pielęgniarek.Uruchomił nawet akcję billboardową w mieście, na której informuje, że poszukuje pielęgniarek do pracy. Czy był odzew? Tak, ale jak słyszymy nieoficjalnie, część pielęgniarek zgłaszała się z wymaganiami finansowymi, których szpital nie może spełnić. – Są osoby, które żądają nawet 80 zł za godzinę pracy – dowiadujemy się nieoficjalnie.

Teraz w związku z koronawirusem kryzys w szpitalu się pogłębia i na razie nie wiadomo jeszcze, ile ostatecznie osób zjawi się w pracy w przyszłym tygodniu, a ile zostanie w domach z dziećmi. Dziś bowiem jeszcze działają świetlice w szkołach i dzieci, które w szkole się zjawią, mają zagwarantowaną opiekę. Od poniedziałku szkoły jednak mają być zamknięte całkowicie.
Czytaj cały artykuł pt. "Koronawirus. W Szpitalu Uniwersyteckim brakuje lekarzy i pielęgniarek. Wzięli opiekę nad dziećmi."

źródło: wyborcza.pl

wybrał: Mariusz Mielcarek

Więcej o bezpieczeństwie pielęgniarki – koronawirus SARS-CoV-2…Zobacz także:

Koronawirus – pielęgniarki od respiratorów.

GIS – testy na koronawirusa są "bardzo drogie".

Koronawirus – drastyczny brak pielęgniarek.


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8320 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Związek pielęgniarek o ryczałcie za udział w Białym Miasteczku.

1 min czytania
Uchwała nr 83/CI/2021Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku ZawodowegoPielęgniarek i Położnychz dnia 16.09.2021 r. w sprawie ustalenia zasad rekompensaty kosztów udziału członka OZZPiP w…
Aktualności

Pielęgniarki z grupy 7 z pensją grupy 8.

2 min czytania
Senator pyta ministra zdrowia o interpretację siatki płac pielęgniarek Posiedzenie senatu w dniu 21 września 2021 roku. Senator Janusz Pęcherz: Moje oświadczenie…
Aktualności

Związek pielęgniarek do czołgów strzela z procy.

3 min czytania
Minister zdrowia odrywa oskarową rolę Widać, że nad rozpracowaniem protestu medyków pracuje sztab ludzi. Natomiast minister zdrowia odgrywa życiową, można rzec oskarową…
Komentarze