Pielęgniarki masowo na opiekach.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarka i położna rodzinnaPielęgniarki w pandemii
Pielęgniarki masowo na opiekach.


Sytuacja kadrowa pielęgniarek

Szpital Uniwersytecki apeluje do studentów i rezydentów, by pomogli w pracy lekarzom. Z powodu koronawirusa i decyzji o zamknięcu szkół i przedszkoli w szpitalu brakuje personelu.

– Tylko w czwartek po tym, jak rząd ogłosił zamknięcie szkół i przedszkoli, ok. 60 lekarzy i 100 pielęgniarek złożyło wnioski o urlop związany z koniecznością zaopiekowania się dziećmi. To jest dla nas bardzo poważny problem – przyznaje Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego.

Szpital Uniwersytecki już wcześniej borykał się z problemami kadrowymi i brakiem pielęgniarek.Uruchomił nawet akcję billboardową w mieście, na której informuje, że poszukuje pielęgniarek do pracy. Czy był odzew? Tak, ale jak słyszymy nieoficjalnie, część pielęgniarek zgłaszała się z wymaganiami finansowymi, których szpital nie może spełnić. – Są osoby, które żądają nawet 80 zł za godzinę pracy – dowiadujemy się nieoficjalnie.

Teraz w związku z koronawirusem kryzys w szpitalu się pogłębia i na razie nie wiadomo jeszcze, ile ostatecznie osób zjawi się w pracy w przyszłym tygodniu, a ile zostanie w domach z dziećmi. Dziś bowiem jeszcze działają świetlice w szkołach i dzieci, które w szkole się zjawią, mają zagwarantowaną opiekę. Od poniedziałku szkoły jednak mają być zamknięte całkowicie.
Czytaj cały artykuł pt. "Koronawirus. W Szpitalu Uniwersyteckim brakuje lekarzy i pielęgniarek. Wzięli opiekę nad dziećmi."

źródło: wyborcza.pl

wybrał: Mariusz Mielcarek

Więcej o bezpieczeństwie pielęgniarki – koronawirus SARS-CoV-2…Zobacz także:

Koronawirus – pielęgniarki od respiratorów.

GIS – testy na koronawirusa są "bardzo drogie".

Koronawirus – drastyczny brak pielęgniarek.


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

9020 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

MZ o zmianie systematyki podziału pielęgniarek.

3 min czytania
Poseł o dysproporcjach w wynagrodzeniu zasadniczym pielęgniarek W odpowiedzi na interpelację nr 26474 Pana Posła Jana Szopińskiego „w sprawie zgłoszonych przez pielęgniarki…
AktualnościNowa siatka płac

Dyrektorzy zdecydują jakie chcą pielęgniarki.

3 min czytania
Kpina – najpierw podzielili pielęgniarki na grupy a teraz muszą się dowiedzieć jakie pielęgniarki potrzebują podmioty lecznicze Duże wzburzenie na fanpage Ogólnopolskiego…
AktualnościNowa siatka płac

Minister: Zmienimy siatkę płac pielęgniarek.

2 min czytania
Nowelizacja siatki płac pielęgniarek koniecznością Posiedzenie sejmu w dniu 16 września 2021 roku. Poseł Jan Szopiński: Szanowna Pani Marszałek! Szanowny Panie Ministrze!…
Komentarze