Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek - wydanie COVID-19.

Bezpieczeństwo pielęgniarek i położnych.


Gazeta Pielęgniarek i Położnych - wydanie marzec 2020

Poniżej publikujemy zapowiedzi artykułów najnowszego - marcowego wydania miesięcznika - Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych 

Maseczka chirurgiczna nie chroni od zakażenia

Sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemar Kraska w Sejmie: Wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia – to nie są nasze wytyczne – nie zalecają kategorycznie noszenia maseczki, takiej typowej, chirurgicznej, bo ona rzeczywiście nie chroni od zakażenia koronawirusem czy nawet wirusem grypy.

Wytyczne: higiena rąk personelu medycznego

"Każdy pracownik w obszarze wykonywania świadczeń zdrowotnych powinien przestrzegać zasady „nic poniżej łokcia”, tj. na rękach nie ma zegarków, biżuterii, obrączek, naturalne paznokcie krótko obcięte, niewystające ponad opuszki palców, bez lakieru ani innej trwałej sztucznej powłoki".

Zasady i wytyczne do pobierania testów

Publikujemy za Głównym Inspektorem Sanitarnym dokument pt. "Wymagania dotyczące pobrania i transportu materiału do badań metodą RT-PCR w kierunku zakażeń układu oddechowego powodowanych przez koronawirusy (SARS; MERS; SARS-CoV-2 – COVID-19)".

Dyskusja w Sejmie i Senacie o koronawirusie

GIS w Sejmie: "Robimy więc wszystko według standardów medycznych, doświadczenia lekarskiego, a także analizujemy na bieżąco, co się dzieje na świecie. Zaręczam państwu, że całkiem spore grupy ekspertów związanych i z inspekcją sanitarną, i z ministrem zdrowia, i konsultanci krajowi na bieżąco informują nas...".

Wytyczne zapobiegania transmisji biologicznych...

Publikujemy dokument opracowany przez Polskie Towarzystwo Zakażeń Szpitalnych, Stowarzyszenie Higieny Lecznictwa, Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Epidemiologicznych, Towarzystwo Mikrobiologii Klinicznej, Małopolskie Stowarzyszenie Komitetów i Zespołów Kontroli Zakażeń, Stowarzyszenie Epidemiologii Szpitalnej.

Koronawirus - pielęgniarki od respiratorów

Publikujemy artykuł autorstwa dra Pawła Witta, prezesa Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Terapii. "Warto się zastanowić, ile w Polsce jest pielęgniarek anestezjologicznych i intensywnej terapii. Niestety, trudno powiedzieć...".

Mariusz Mielcarek

Redaktor naczelny 

Zamów najnowsze wydanie...Zobacz także:

Praca dla pielęgniarki - 5300 PLN.

Sejm - pielęgniarki zostały: "poinstruowane i przygotowane".

GIS - testy na koronawirusa są "bardzo drogie".