"Należy piętnować postawę tej pielęgniarki" - powiedział wiceprezes Lotos.

Pielęgniarki mówią jak jest.


Pielęgniarka: To hipokryzja!

Zobacz także: Pielęgniarki - położna napisała jak jest w szpitalu. Została zwolniona!

Wiceprezes spółki Lotos Terminale, a wcześniej prezes Polskiej Fundacji Narodowej, Filip Rdesiński odniósł się na Facebooku do reportażu Wirtualnej Polski, w którym przedstawiono historię pielęgniarki pracującej na oddziale intensywnej terapii w jednym ze szpitali powiatowych, który ma zostać przemianowany na placówkę zakaźną. "Są takie zawody, które wykonuje się pasją [...]. Naprawdę można zmienić pracę. Przekwalifikować się" - napisał Rdesiński. - informuje Gazeta Wyborcza.

Pielęgniarka w reportażu powiedziała:

Gdy protestowałyśmy, całe społeczeństwo miało nas gdzieś. A gdy dziś idę do pracy, ludzie biją mi brawo z balkonu. Krzyczą, że jestem bohaterką. Gratulują. To hipokryzja! Czego wy mi ludzie gratulujecie? Tej pensji? Jeszcze rok temu wielu z was krzyczało, że w dupach nam się przewróciło, bo podwyżek chcemy. Jesteśmy upokorzone przez system, jesteśmy codziennie upokarzane przez zwykłych ludzi. Nienawidzę tej roboty. Przegrałam życie za 3,5 tysiąca. Nienawidzę jej, ale jej nie rzucę. Mam trójkę małych dzieci. Potrzebuję pieniędzy.

"Należy piętnować takie postawy jaką zaprezentowała pani pielęgniarka"

Wiceprezes Lotosu odpisał pielęgniarce:

Tymczasem pani pisze, że nienawidzi swojej pracy i wykonuje ją [...] za marne grosze (3,5 tys.). I nie rzuci, bo musi utrzymać rodzinę. Naprawdę można zmienić pracę, przekwalifikować się. Nikt tej pani do niczego nie zmuszał [...]. Ten tekst przekonał mnie tylko o pewnym zepsuciu jeśli chodzi o etos zawodowy. Dotyczy to w ostatnim czasie też wielu zawodów z 'powołaniem' [...]. I Pomimo szacunku wobec lekarzy, licznych podziękowań za ciężką pracę w tym obecnie trudnym czasie [...] należy piętnować takie postawy jaką zaprezentowała pani pielęgniarka.

Czytaj więcej w sprawie w artykule pt: Były prezes PFN o pielęgniarce z OIOM-u. "Naprawdę można zmienić pracę. Przekwalifikować się"

źródło: Gazeta Wyborcza

Zobacz także:

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek - wydanie COVID-19.
Czas na bezpieczeństwo pielęgniarki.
Pielęgniarki w okresie pandemii.Zobacz także:

Praca dla pielęgniarki - 5300 PLN.

Sejm - pielęgniarki zostały: "poinstruowane i przygotowane".

GIS - testy na koronawirusa są "bardzo drogie".