Ile dla pielęgniarki za prywatną nockę?

Praktyka pielęgniarek


100 zł dla pielęgniarki za opiekę nocną

W dniu wczorajszym na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy artykuł, w którym pisaliśmy o sytuacji, która spotkała naszą czytelniczkę, a mianowicie - pacjentka chciała zapłacić 100 zł pielęgniarce za opiekę nocną w zerowej dobie po zabiegu. Temat ten wywołał bardzo duże zainteresowanie wśród czytelników Portalu.

"... pielęgniarka to instytucja charytatywna"

Poniżej przedstawiamy kilka komentarzy pielęgniarek i położnych w przedmiotowej sprawie:

► Ludziom się wydaje, że pielęgniarka to instytucja charytatywna. Nie tylko zresztą pielęgniarka. Miałem kiedyś propozycję za 2 stówy za 10 godzin. Odparłem, możemy rozmawiać od 400 zł, bo nie zamierzam pilnować maszyny wartej kilka milionów, siedząc w samochodzie, przy cmentarzu. Gościu zaczął marudzić, pod wieczór się zgodził, ale nie chciał zapłacić z góry. Chciał mi dać 200 zł przed i 200 zł po. Pomyślałem, no na pewno mi rano zapłacisz fajansiarzu. Przyjechałem do domu. Miłego dnia wszystkim.

► Ciekawe, czy miałaby odwagę zaproponować to lekarzowi.

► Same jesteśmy sobie winne. Musimy szanować swoją pracę i tym samym siebie. Kiedyś przyszedł do mnie pan uszczelnić sylikonem toaletę, zajeło mu to 5 minut - skasował 100 zł. Dech mi zaparło, ale zapłaciłam. Wszyscy swoją pracę szanują i tym samym siebie. A więc i my, koleżanki podbijamy świat. Pozdrawiam wszystkie koleżanki pielęgniarki. Powodzonka.

► To ja wtedy mówię tak, to ja pani daje 100 i proszę się ode mnie odczepić.

Niektórzy nie mogą się przestawić ze "służby" na "ochronę" zdrowia mentalnie. Ludziom się wydaje, że za kawę albo czekoladki wyrwiesz serce sobie i dasz na tacy (do zjedzenia) a już za pieniądze to duszę samemu diabłu... Nic bardziej mylnego... Nie te czasy...

► Pani do sprzatania żąda 30 zł za godzinę pracy. I żeby było jasne, bardzo szanuję ludzi, którzy ciężko pracują.

Brak szacunku dla zawodu pielęgniarki

W poprzednim artykule w tej sprawie, pisaliśmy także o postrzeganiu pielęgniarek przez społeczeństwo. I tym razem nie zabrakło opinii na ten temat:

► Masakra taki mają do nas wszyscy szacunek.

► Tak właśnie społeczeństwo postrzega pielęgniarki...

► W społeczeństwie nadal pokutuje mit, że to są siostry miłosierdzia, więc powinny pracować za pół darmo.

Daria Hoffa, pielegniarki.info.pl

zachowano oryginalną pisownię

Zobacz więcej komentarzy w sprawie na naszym Facebook'u