Kontrowersyjny klip reklamuje zawód pielęgniarki.

Pielęgniarki i pielęgniarstwo 2020.


Ministerstwo zdrowia reklamuje klipem zawód pielęgniarki

Komentarz redakcji pielegniarki.info.pl 

1. Dlaczego osoby transportujące pacjenta na wózku transportowym nie mają założonych rękawiczek ochronnych?

2. Na klipie trzy osoby transportują chorego na wózku transportowym. W obecnych warunkach niedoboru personelu taką czynność wykonują dwie osoby. 

3. Dlaczego ministerstwo zdrowia reklamuje zawód pielęgniarki poprzez ujęcia ukazujące pracę w ratownictwie medycznym? Powszechnie wiadomo, że jest to obszar ochrony zdrowia, z którego systematycznie są usuwane osoby wykonujące zawód pielęgniarki. 

4. Dlaczego osoby występujące w kombinezonach oraz w maskach i goglach nie mają założonych przyłbic? 

5. Do promocji zawodu pielęgniarki wykorzystano pandemię. A powszechnie wiadomo, że nie zapewniono pielęgniarkom odpowiedniej ilości środków ochrony indywidualnej. Ubezpieczono tylko wybraną grupę pielęgniarek. Rekompensaty są wypłacone nielicznym pielęgniarkom. Wypłata dodatku za COVID-19 uzależnona jest od dobrej woli pracodawców.  

6. Dlaczego klip zbudowano na przesłaniu: "dla mnie najważniejsi są ludzie"? Czyli znów wpiera się, że pielęgniarstwo to misja, a nie zawód atrakcyjny pod względem finansowym!

7. W klipie nie poruszono wynagrodzeń pielęgniarek. A przecież ministerstwo chwali się na co dzień osiągnięciami w tej kwestii... Dlaczego? 

Mariusz Mielcarek, pielegniarki.info.pl