Kontrowersyjny klip reklamuje zawód pielęgniarki.

1 min czytania
AktualnościRząd promuje zawód pielęgniarki...
Kontrowersyjny klip reklamuje zawód pielęgniarki.


Ministerstwo zdrowia reklamuje klipem zawód pielęgniarki

Komentarz redakcji pielegniarki.info.pl 

1. Dlaczego osoby transportujące pacjenta na wózku transportowym nie mają założonych rękawiczek ochronnych?

2. Na klipie trzy osoby transportują chorego na wózku transportowym. W obecnych warunkach niedoboru personelu taką czynność wykonują dwie osoby. 

3. Dlaczego ministerstwo zdrowia reklamuje zawód pielęgniarki poprzez ujęcia ukazujące pracę w ratownictwie medycznym? Powszechnie wiadomo, że jest to obszar ochrony zdrowia, z którego systematycznie są usuwane osoby wykonujące zawód pielęgniarki. 

4. Dlaczego osoby występujące w kombinezonach oraz w maskach i goglach nie mają założonych przyłbic? 

5. Do promocji zawodu pielęgniarki wykorzystano pandemię. A powszechnie wiadomo, że nie zapewniono pielęgniarkom odpowiedniej ilości środków ochrony indywidualnej. Ubezpieczono tylko wybraną grupę pielęgniarek. Rekompensaty są wypłacone nielicznym pielęgniarkom. Wypłata dodatku za COVID-19 uzależnona jest od dobrej woli pracodawców.  

6. Dlaczego klip zbudowano na przesłaniu: "dla mnie najważniejsi są ludzie"? Czyli znów wpiera się, że pielęgniarstwo to misja, a nie zawód atrakcyjny pod względem finansowym!

7. W klipie nie poruszono wynagrodzeń pielęgniarek. A przecież ministerstwo chwali się na co dzień osiągnięciami w tej kwestii… Dlaczego? 

Mariusz Mielcarek, pielegniarki.info.pl 


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8755 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. Wynagrodzenie: 8 800–11 000 zł brutto / mies.

1 min czytania
Pracodawca zapewnia o możliwości elastycznego czasu pracy pielęgniarki, pod warunkiem dopasowania grafików z pozostałym personelem pielęgniarskim. Niewielki podmiot, starający się dbać zarówno…
Komentarze