Kontrowersyjny klip reklamuje zawód pielęgniarki.

1 min czytania
AktualnościRząd promuje zawód pielęgniarki...
Kontrowersyjny klip reklamuje zawód pielęgniarki.


Ministerstwo zdrowia reklamuje klipem zawód pielęgniarki

Komentarz redakcji pielegniarki.info.pl 

1. Dlaczego osoby transportujące pacjenta na wózku transportowym nie mają założonych rękawiczek ochronnych?

2. Na klipie trzy osoby transportują chorego na wózku transportowym. W obecnych warunkach niedoboru personelu taką czynność wykonują dwie osoby. 

3. Dlaczego ministerstwo zdrowia reklamuje zawód pielęgniarki poprzez ujęcia ukazujące pracę w ratownictwie medycznym? Powszechnie wiadomo, że jest to obszar ochrony zdrowia, z którego systematycznie są usuwane osoby wykonujące zawód pielęgniarki. 

4. Dlaczego osoby występujące w kombinezonach oraz w maskach i goglach nie mają założonych przyłbic? 

5. Do promocji zawodu pielęgniarki wykorzystano pandemię. A powszechnie wiadomo, że nie zapewniono pielęgniarkom odpowiedniej ilości środków ochrony indywidualnej. Ubezpieczono tylko wybraną grupę pielęgniarek. Rekompensaty są wypłacone nielicznym pielęgniarkom. Wypłata dodatku za COVID-19 uzależnona jest od dobrej woli pracodawców.  

6. Dlaczego klip zbudowano na przesłaniu: "dla mnie najważniejsi są ludzie"? Czyli znów wpiera się, że pielęgniarstwo to misja, a nie zawód atrakcyjny pod względem finansowym!

7. W klipie nie poruszono wynagrodzeń pielęgniarek. A przecież ministerstwo chwali się na co dzień osiągnięciami w tej kwestii… Dlaczego? 

Mariusz Mielcarek, pielegniarki.info.pl 


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8259 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Pacjent ocenił pracę pielęgniarek. Zarzuty przedstawił w sądzie.

2 min czytania
Pacjentka w sądzie: wzywane pielęgniarki nie przychodziły. Opiekował się mną mąż. W jednym z uzasadnień do wyroków sądów w 2023 roku, które…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki - propozycja wynagrodzeń zasadniczych od 1 stycznia 2026 złożona przez resort zdrowia.

2 min czytania
Propozycja ministerstwa zdrowia w zakresie siatki płac personelu pielęgniarskiego od 1 stycznia 2026 roku… W kilku poprzednich artykułach redakcyjnych Ogólnopolski Portal Pielęgniarek…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Chory zarzucał pielęgniarce, że leżał w moczu. Co na to sąd?

1 min czytania
Pacjent zarzucał pielęgniarce, iż nie został przebrany, kiedy bezwiednie oddał mocz W jednym z uzasadnień do wyroków sądów w 2022 roku, które…
Komentarze