Kontrowersyjny klip reklamuje zawód pielęgniarki.

1 min czytania
AktualnościRząd promuje zawód pielęgniarki...
Kontrowersyjny klip reklamuje zawód pielęgniarki.


Ministerstwo zdrowia reklamuje klipem zawód pielęgniarki

Komentarz redakcji pielegniarki.info.pl 

1. Dlaczego osoby transportujące pacjenta na wózku transportowym nie mają założonych rękawiczek ochronnych?

2. Na klipie trzy osoby transportują chorego na wózku transportowym. W obecnych warunkach niedoboru personelu taką czynność wykonują dwie osoby. 

3. Dlaczego ministerstwo zdrowia reklamuje zawód pielęgniarki poprzez ujęcia ukazujące pracę w ratownictwie medycznym? Powszechnie wiadomo, że jest to obszar ochrony zdrowia, z którego systematycznie są usuwane osoby wykonujące zawód pielęgniarki. 

4. Dlaczego osoby występujące w kombinezonach oraz w maskach i goglach nie mają założonych przyłbic? 

5. Do promocji zawodu pielęgniarki wykorzystano pandemię. A powszechnie wiadomo, że nie zapewniono pielęgniarkom odpowiedniej ilości środków ochrony indywidualnej. Ubezpieczono tylko wybraną grupę pielęgniarek. Rekompensaty są wypłacone nielicznym pielęgniarkom. Wypłata dodatku za COVID-19 uzależnona jest od dobrej woli pracodawców.  

6. Dlaczego klip zbudowano na przesłaniu: "dla mnie najważniejsi są ludzie"? Czyli znów wpiera się, że pielęgniarstwo to misja, a nie zawód atrakcyjny pod względem finansowym!

7. W klipie nie poruszono wynagrodzeń pielęgniarek. A przecież ministerstwo chwali się na co dzień osiągnięciami w tej kwestii… Dlaczego? 

Mariusz Mielcarek, pielegniarki.info.pl 


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7918 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka nie będzie musiała być członkiem izby pielęgniarskiej.

5 min czytania
Proponowane zmiany powinny objąć także izby pielęgniarek i położnych Do sejmu wpłynął w dniu 5 lipca 2023 roku projekt ustawy, która między…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w punkcie pobrań. Od 9 tys. PLN brutto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Resort nad morzem w Jarosławcu zatrudni dwie pielęgniarki. Zakres obowiązków: Praca w przychodni POZ, w punkcie pobrań/ Praca…
Aktualności

Najczęstsze skutki uboczne radioterapii - zapobieganie, zarządzanie i poprawa jakości życia pacjentów

9 min czytania
Radioterapia jest jedną z podstawowych metod leczenia chorób nowotworowych. W terapii tej wykorzystuje się promieniowanie, które nie tylko działa destrukcyjnie na komórki…
Komentarze