Marszałek: Pielęgniarki zarabiają coraz więcej. Ponad średnią krajową.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.


Pielęgniarstwo cieszy się coraz większym zainteresowaniem

W serwisie YouTube opublikowany został materiał pt. „Pielęgniarki poszukiwane od zaraz”. Cały dokument dotyczy tendencji wzrastającej w kontekście rekrutacji na kierunek pielęgniarstwo.

Zainteresowanie kierunkami medycznymi w dobie pandemii

W pierwszej kolejności, Rektor PWSZ im. Angelusa Silesiusa wyraża swoje zdziwienie spowodowane dużym zainteresowaniem kierunkami medycznymi, mimo pandemii Covid-19 i towarzyszącym jej obaw. Rektor wyraża opinię, że informacja ta jest bardzo zadowalająca i znaczy tyle, że młodzi ludzie angażują się w niesienie pomocy. 

Praca czy powołanie?

Następnie Wicemarszałek województwa dolnośląskiego stara się stworzyć bardzo pozytywny obraz zawodu pielęgniarki, podając jako argumenty m.in. ogromną satysfakcję z pełnionych obowiązków, pomocy i ochrony życia innych oraz stale rosnące wynagrodzenia, przewyższające już średnie wynagrodzenie w Polsce. Jak podkreśla, pielęgniarstwo nie jest tylko zawodem, ale przede wszystkim powołaniem. Zachęca młodych do podjęcia tego kierunku kształcenia tym, iż czekają na nich stabilne miejsca pracy, przynoszące coraz większe zarobki.

Liczne emerytury wzmagają problem niedoboru pielęgniarek

Kolejny raz pojawia się problem dużej liczby osób odchodzących w najbliższym czasie na emeryturę, co zdecydowanie zwiększa zapotrzebowanie na młodych pracowników. Na szczęście zainteresowanie kierunkami pielęgniarstwa i położnictwa wzrasta i nabory na polskich uczelniach są z każdym rokiem lepsze. Z pewnością na ten fakt wpływa pozytywnie wprowadzenie przez samorząd stypendiów dla studentów tych kierunków (wypłaca się pieniądze w zamian za zobowiązanie się do pracy w jednej z wojewódzkich placówek po studiach).

źródło: Dami Wałbrzych youtube.com

Wiktoria Wrembel, pielegniarki.info.pl