5 pielęgniarek reanimowało pacjenta. Ile z nich zostało zakażonych?

Zakażenia pielęgniarek.


Rekordowe liczby zakażonych 

Niedawno przegladkoninski.pl opublikował niepokojące dane dotyczące konińskiego szpitala. Jak podaje portal, odnotowywane są rekordowe liczby pacjentów dodatnich na oddziale zakaźnym czy zarażonych pracowników szpitala.

19 na 20 pacjentów zakażonych!

Wg. wiadomości pozyskanych od naczelnej pielęgniarki Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, na 20 hospitalizowanych na oddziale zakaźnym pacjentów, u 19 potwierdzono Covid-19. To rekordowe dane, których nie było szpitalu od dawna.

Pielęgniarki zarażone przez reanimowanego pacjenta

Jak dodaje Maria Wróbel, zostały potwierdzone zakażenia u pięciu pielęgniarek z oddziału wewnętrznego. Pracownice zaraziły się prawdopodobnie od chorego pacjenta, przy którego reanimacji uczestniczyły. Ponadto, kwarantannę przechodzi w sumie 14 pracowników, którzy mieli kontakt z zakażonymi pacjentami i pielęgniarkami.

Lekarze na kwarantannie po kontakcie z zakażoną pielęgniarką

Kolejna niepokojąca sytuacja panuje na oddziale laryngologicznym oraz jednej z poradni specjalistycznej. Tam trzech lekarzy przebywa na kwarantannie, po "kontakcie z dodatnią” pielęgniarką.

Brakuje personelu medycznego?

W związku z tymi wydarzeniami, oddział wewnętrzny na razie nie przyjmuje pacjentów, natomiast oddział laryngologiczny funkcjonuje z tylko jednym lekarzem. Możemy jedynie spekulować jak rozwinie się sytuacja, jeśli pojawi się więcej przypadków zakażeń wśród personelu.

źródło: przegladkoninski.pl

Wiktoria Wrembel, pielegniarki.info.pl