Związek informuje o kolejnych zmarłych zakażonych pielęgniarkach.

Zakażone pielęgniarki.


Zakażone pielęgniarki ofiaramii pandemii

Pandemia koronawirusa w Polsce trwa już ponad 9 miesięcy. Od początku pojawienia się wirusa w naszym kraju pielęgniarki stoją na pierwszej linii frontu w walce o życie i zdrowie pacjentów. Dane przedstawiane przez Ministerstwo Zdrowia pokazują, że liczba zakażonego personelu medycznego, a przede wszystkim kadry pielęgniarskiej, z dnia na dzień wzrasta. Niestety ministerstwo informuje także, że od początku pandemii wirus przyczynił się do śmierci 12 pielęgniarek.

Związek informuje o zmarłych pielęgniarkach

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych na Facebook'u na bieżąco informuje o śmierci kolejnych pielęgniarek. Poniżej, za związkiem publikujemy nekrologi zmarłych pielęgniarek.

W dniu 11 listopada zmarła śp. Anna Zimna. Pracowała w Gminnej Przychodni Zdrowia w Nowem k/Grudziądza. Zmarła w wieku 48 lat z powodu zakażenia COVID-19.

Dnia 9 listopada zmarła śp. Zofia Pakuła. Pracowała w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Zmarła w wieku 63 lat z powodu zakażenia COVID-19.

Dnia 7 listopada zmarła śp. Emilia Ptak. Pracowała w SPZZOZ w Janowie Lubelskim. Zmarła w wieku 59 lat z powodu zakażenia COVID-19.

Dnia 6 listopada zmarła śp. Mariola Wiśniewska. Pracowała w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie. Zmarła w wieku 47 lat z powodu zakażenia COVID-19.

Dnia 6 listopada zmarła śp. Ewa Zawodna. Pracowała w Szpitalu Szczecinek Sp. z o.o. Zmarła w wieku 52 lat z powodu zakażenia COVID-19.

Dnia 4 listopada zmarła nasza koleżanka śp. Jolanta Baruciak. Pracowała w Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej Śląskiej. Zmarła w wieku 54 lat z powodu zakażenia COVID-19.

Dnia 1 listopada zmarła śp. Anna Całka. Pracowała w Powiatowym Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Otwocku. Zmarła w wieku 59 lat z powodu zakażenia COVID-19.

Dnia 29 października zmarła śp. Grażyna Grześko. Pracowała na Oddziale Chirurgii w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Zmarła w wieku 56 lat z powodu zakażenia COVID-19.

Dnia 22 października zmarła śp. Ewa Milczuk-Choma. Pracowała na Oddziale Chorób Wewnętrznych w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym Sp. z o.o. w Zamościu. Zmarła w wieku 40 lat z powodu zakażenia COVID-19.

źródło: fanpage Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych

Rodzinie i bliskim zmarłych pielęgniarek składamy kondolencje oraz wyrazy współczucia.
Zespół redakcyjny pielegniarki.info.pl