Poziom opieki pielęgniarskiej - koszmarne relacje rodzin i pacjentów.

Czas pandemii.


Relacje rodzin i pacjentów

Po otrzymaniu informacji o nieprawidłowościach, jakie miały miejsce na oddziale covidowym Szpitala Powiatowego w Iławie, Narodowy Fundusz Zdrowia zlecił przeprowadzenie pilnej kontroli - mówi rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiego oddziału wojewódzkiego NFZ, cytamy w  materiale opublikowanym na portalu TVN24.

Zobacz także: Pielęgniarki i położne - jak z waszym zdrowiem psychicznym w pandemii?

Poniżej cytuję fragmenty zamieszczone w materiale z dnia 13 listopada 2020 roku. 

"Pacjenci pozostawieni bez opieki lekarskiej, bez pomocy pielęgniarek, umierający bez otrzymania ratunku - tak pobyt na oddziale zakaźnym Szpitala Powiatowego w Iławie (woj. warmińsko-mazurskie) opisali pacjenci i ich rodzinyWedług pacjentów, którzy byli wówczas na oddziale, 62-latek miał coraz większe trudności z oddychaniem. - Siedział i łapał powietrze. Mówił, że mu ciężko. Zaczął machać ręką do tyłu i odpłynął na łóżko. Zadzwoniłem na dyżurkę, nikt nie odbierał, a na korytarzu nie było żadnego lekarza czy pielęgniarki – relacjonuje Artur Draganik i dodaje: - Jedna kobieta dzwoniła na 999 i też nikt nie przyjechał, i nie udzielił mu pomocy. Około godziny 1 pacjent już nie żył. Była godzina 8 rano, zaczęły wchodzić panie wydające jedzenie i zobaczyły, że nie żyje człowiek i dopiero około godziny 9 nastąpiła reakcja personelu".

"Pierwszego dnia, jak przywieźli mnie półprzytomną, widziałam, że obok leży kobieta z szeroko otwartą buzią, ale jeszcze oddychała. Ciężko, ale oddychała. Później przyszły panie pielęgniarki na wieczorny obchód, jedna na drugą spojrzała, kiwnęły głową, że kobieta nie żyje i poszły. Ona została tak zostawiona do rana. Około godziny 10-11 prosiłam, żeby te panie chociaż parawan postawiły. Powiedziały, że nie mają. I ta kobieta niczym nieprzykryta tak leżała. To jest koszmar – mówi Teresa Gostrowska. - Inna pani nie zjadała jedzenia i nikt nie przyszedł, żeby ją nakarmić. Trudno to nazwać niedopatrzeniem - opowiada".

Zoabcz całą informację w przedmiotowej sprawie w materiale pt.: Dramatyczne relacje ze szpitala w Iławie. Trwa pilna kontrola, NFZ czeka na sygnały od pacjentów i ich rodzin

Wybrał: Mariusz Mielcarek, pielegniarki.info.pl